BIBLIOGARPHISCH ALBUM.

Jaarboekje voor in- en uitwendige zending en philanthropie, uitgegeven door de Redactie van Bouwsteenen, tijdschrift voor inwendige zending, onder toezicht van Dr. L. HELDRING. Utrecht, C. H. E. Breijer. 1887.

Het werd meer dan tijd, dat er een middel ons aan de hand werd gedaan, om ons te oriënteeren op het wijde veld, dat thans „de inwendinge zending" en de christelijke philanthropie in beslag nemen.

Een eerste poging daartoe biedt dit jaarboekje — zonder almanak.

Men moet in de samenstelling van dit overzicht betrokken zijn geweest, om den arbeid te kunnen waardeeren, die daaraan besteed werd. En toch hebben wij hier nog slechts „een eerste poging." De hier ons verstrekte opgaven, hoe rijk ook, zijn zeker nog onvolledig , en, naar wij vreezen, ook niet overal juist.

Daarom vraagt de Heer Heldring, dat men hem helpe, om het doel, dat hij zich met dit boekje voorstelt, zoo volkomen mogelijk, te bereiken door hem nieuwe opgaven, of gewenschte verbeteringen toe te zenden. Dit Jaarboekje kan van onbegrijpelijk veel nut en gemak zijn; en daarom hopen wij hartelijk, dat het in veler hand moge komen. Er staat reeds nu zéér veel in vermeld.

Wat aan philanthropie van wege de R. K. Kerk wordt gedaan, daaromtrent zijn den Heer H. ofschoon hij er om verzocht, geen opgaven verstrekt.

Voor hetgeen wij hier ontvangen, zeggen wij den Heer H. van harte dank.

Bloemen in het Kaapland geplukt door Hubertus Elffers. Kaapstad. Uitgegeven door Saul Solomon & Co.

De Heer Elffers, leeraar in de Nederlandsche taal aan