NAAR AANLEIDING VAN EEN ZIEKENHUIS.

mijden. Hoe zal bisschop Korum haar beantwoorden ? Het is voor iedereen van hoog belang, een ja of neen uit zijnen mond te vernemen.

De heilige Petrus staat dus in alle strijdvragen aan de zijde der Protestanten en verzet zich tegen de roomsche opvattingen en begrippen.

En om nu nog eenmaal terug te komen op de grondstellingen, die de bisschop in zijn vastenbrief den Protestanten ten spijt en zijnen dioecesianen tot vasten geloofsgrond heeft gegeven. „De katholieke kerk is overtuigd, dat zij de eenig ware kerk van Christus is en alleen den weg ter eeuwige zaligheid wijstT Zij is overtuigd dat tot haar opperhoofd in Petrus, den apostelvorst , werd gezegd: Gij zijt de rots en op deze rots zal ik mijne kerk bouwen, en de poorten van het doodenrijk zullen haar niet overweldigen; weid mijne lammeren, hoed mijne schapen. Zij is overtuigd, dat alleen aan hare bisschoppen en priesters de belofte van Christus gegeven werd: Wat gij op aarde binden zult zal in den hemel gebonden zijn, en wat gij op aarde ontbinden zult zal in den hemel ontbonden zijn. Zij is overtuigd dat haar alleen het woord des Heeren geldt: Wie aan de kerk geen gehoor geeft, hij zij u als een heiden en een tollenaar; en het woord van den apostel Paulusj dat zij een pilaar en grondslag der waarheid is. Zij weet, dat haar alleen de opdracht gedaan is: Gaat heen in de geheele wereld, maakt alle volken tot mijne leerlingen; en zie ik ben met u al de dagen tot de voleinding der eeuw."

Diep medelijden vervult ons voor des bisschops schapen. Dat is dan de laatste vaste grond van geloof en leven, dien hij aan te bieden heeft aan de zielen, die hem zijn toevertrouwd!

Hebt gij dan — met deze aangrijpend ernstige woorden besluit prof. Beyschlag zijn openbaar schrijven aan