ITALIAANSCHE KORRE SPONDENTIE.

een beter stelsel zoeken en toepassen. Men heeft het Comité voor evangelisatie met twee leden vermeerderd, een maatregel vooral genomen met het oog op de afwezigheid van den voorzitter, die collecteert in Amerika, maar zal nu alles beter loopen, en zullen de noodige fondsen ons toestroomen uit de valleien, uit de Zendingsgemeenten, uit de Zuster-kerken in den vreemde, meer dan tot heden? Dat is de groote vraag. Men heeft geld noodig, om oorlog te voeren.

God zal echter, indien wij Hem getrouw zijn in 't brengen van ons offer, zelf het antwoord geven op die vraag. Wanneer mildheid en liefde overal in den arbeid der kerk zullen voorzitten, zal God in onze behoeften voorzien. Het is zoo als onze voortreffelijke voorzitter der Synode, de Heer Geymonat, getuigde: de kwestie is meer van zedelijken en geestelijken dan van administratieven aard. Hoe ernstiger de toestand is, hoe grooter ook ons geloof moet zijn. Laat ons bovenal ootmoedig wezen! God, die ons tot heden geholpen heeft, zal ons blijven steunen. Indien wij voldaan zijn over ons zeiven, zoo zal God ons in 't verderf storten, maar wij zullen overwinnen, indien wij diep ootmoedig zijn.

Ik zal mijn lezers niet ophouden met de wijzigingen onzer waldenzer wet, en van de geloofsbelijdenis onzer kerk. De voorstellen daartoe strekkende en sinds eenige jaren met zorg voorbereid, vinden nog geen bijval bij onze gemeenteleden, en eerst de synodale zittingen der eerstvolgende jaren, indien God het gehengt, zullen ons te dezen aanzien tot een duidelijk en afdoend resultaat kunnen leiden. Wij zullen echter lang moeten wachten, mdien wij ze moeten uitstellen totdat onze geheele godsdienstige kleine wereld bevredigd zal zijn. Ook hier ligt een open ruimte tusschen de theorie, die voortreffelijk 18; en de tenuitvoerlegging der uitnemendste besluiten.