KRONIEK.

gedurende de drie laatstverloopene maanden, in eene zelfde woning is gehuisvest geweest, of gedurende het laatstverloopen burgerlijk jaar, hoogstens eenmaal van woning is veranderd;

in het laatstverloopen burgerlijk jaar zelf evenmin als zijne vrouw of minderjarige kinderen, onderstand heeft genoten van eene instelling van weldadigheid of van een gemeentebestuur ;

in de drie laatstverloopen burgerlijke jaren zelf evenmin als zijne vrouw of minderjarige kinderen, onherroepelijk is veroordeeld wegens bedelarij of landlooperij, en niet, in die jaren, zelf, krachtens vonnis, verblijf heeft gehouden in eene Rijkswerkinrichting noch zelf in die jaren tot plaatsing in eene Rijkswerkinrichting onherroepelijk is veroordeeld;

niet wegens misdrijf onherroepelijk is veroordeeld tot eene vrijheidsstraf van vier jaren of langer;

niet door den militairen rechter is ontslagen uit den militairen dienst, met onwaardigverklaring om bij de gewapende macht te dienen;

zich niet opzettelijk aan den bij de wet opgelegden krijgsdienst of aan eene bij de wet opgelegde verplichting ten aanzien van 's Rijks verdediging heeft onttrokken;

zijne over het laatstverloopen dienstjaar verschuldigde aanslagen in de Rijks directe belastingen in het laatstverloopen burgerlijk jaar in hoofdsom en opcenten heeft voldaan;

en, door eene overeenkomstig de bepalingen der wet ingerichte aanvraag om op de lijst der kiezers te worden geplaatst, het bewijs heeft geleverd dat hij kan lezen en schrijven."

Wordt dit artikel aangenomen, dan staan de volgende feiten vast:

1°. Heeft iemand van 1 October tot 1 Januari in een en dezelfde woning huisvesting gevonden, dan moet hij geacht worden te voorzien in eigen onderhoud en in dat van zijn huisgezin.