BIBLIOGRAPHISOH ALBUM.

ligt reeds geruimen tijd achter ons. Toch is hetgeen over genoemde vergaderingen, en deze haagsche vereeniging geschreven werd belangrijk te achten, en in dit Tijdschrift volkomen op zijn plaats. Het rapport der H.H. Velthuijsen en van Veen over hetgeen te Leipzig wordt gedaan tot bescherming van onwettig geboren kinderen , verdient zeer de overweging. De Heer van Lelyveld schreef met een kennis van zaken gesteld artikel over Bijbelcolportage. Voorts bevat deze aflevering nog de gewone rubrieken: Binnenland en Buitenland. Het moge onuoodig zijn, dit degelijk tijdschrift aan te bevelen.

Voor- en Najaarsdagen. Herinneringen van Emil Frommel. Uit het Hoogduitsch overgebracht door J. Quast H.zn. V. D. M. Utrecht, J. Bijleveld. 1894.

Dit geschrift van den door ons hooggeschatten berlijnschen ambtgenoot is inzonderheid voor predikanten bestemd, ofschoon ook zij die niet tot hun corps behooren, hier wel een en ander vinden zullen, dat hen treft en te stade kan komen. Wij lazen menig hoofdstuk, vooral uit het tweede gedeelte van dit boek (te beginnen met bl. 61) met hetzelfde genot, dat ons ook andere geschriften van Frommel brachten. „Stille uren in de kerk," „Een verplaatste Zondag" en „Nog iets op het hart" — ziet, zij troffen ons bijzonder. Vergelijkingen gaan kreupel, zegt een oud spreekwoord, maar onwillekeurig vergeleek ik dit boek met het laatste geschrift van van Koetsveld, en ik moet zeggen, dat ik aan het werk van Frommel beslist den voorkeur geef.

De vertaling is zeer wel gelukt, maar wie is (zie bl. 97)