KRONIEK.

formeerden " Zij zijn afkeerig van zulke demokratie, maar sluiten zich aaneen om elkanders stoffelijk en geestelijk welzun te bevorderen door wettige middelen. Wij moeten dankbaar den steun aanvaarden, die aan onze kerk van die zijde geboden wordt. Wij moeten er ons over verblijden, dat deze mannen zich noch door het vroom gevlei van^ de Heraut, noch door de bedriegelijke leuzen der sociaaldemokraten laten verlokken en meeslepen

Wij spreken den hartelijken wensch uit, dat de mannen, aan wie het ontwerpen van een organizatie is toevertrouwd, in hun werk gelukkig zullen zijn, en brengen voorloopig onzen wakkeren vriend Dr. de Visser te Amsterdam onzen dank voor het vele, dat hij ook in dezen gearbeid en tot stand gebracht heeft.

Aan 'tjaar 1894 kunnen wij niet terugdenken zonder te gewagen van onze krijgsverrichtingen op Lombok. Ons indisch leger heeft zich nieuwe lauweren verworven en wij wenschen koningin en volk geluk met den zegen waarmeê God wel ons ondernemen heeft willen bekronen Moge Hij niet vergeten worden, ook wanneer nu de vraag moet worden beantwoord: wat zullen wij met .Lombok doen ?

Helaas, dat zoovele offers moesten vallen! Waarlijk deze expeditie heeft ons vrij wat meer gekost, dan „een dubbeltje', en wij zouden wel wenschen, dat onze soldaten iets anders de eer hadden waardig gekeurd om op een eereboog te prijken, dan die lichtzinnige of zinnelooze straatdeun. De schatten door ons buit gemaakt, vergoeden waarschijnlijk de oorlogskosten - maar geven met al die jonge levens terug, niet al die mannen, wier gral daar ginds gedolven werd, en om wier heengaan velen levenslang zullen treuren.

Bij de beraadslagingen over de Staatsbegrooting is ook