DE JONGSTE VELDTOCHT ENZ.

Doch hij zal meer vinden in de Regll. onzer Kerk. Hij zal er in vinden, dat onze Kerk het wettig recht der tegenwoordige beheersorganisatie in hare eigene Regll. heeft gecodificerd.

Ten opzichte van de bestaande Colleges van toezicht zal hij dit vinden in Art. 43. 7°, en Art. 51. 7° onzer Grondwet, waarin én aan Cl. Besturen én aan Prov. K. B. B. wordt opgedragen, om bij de erkenning van nieuwe Gemeenten, bij splitsing en het tot stand brengen van combinatiën, bij veranderen van grensscheiding, enz. te handelen in gemeen overleg met de Colleges van toezicht, die de belanghebbende administraties hooren. Hij zal dit vinden in Art. 28 Regl. Vac, waarin aan Cl. Bestuur en Prov. K. B. is voorgeschreven, dat zij bij gerezen geschil tuschen den Ring en de Vaceerende gemeente over de aan den Ring toekomende gelden, moeten trachten dit geschil te vereffenen, des noods, in overleg met de Prov. Coll. v. toezicht. Hij zal dit vindenïn de Artt. 6, 7 en 10 Regl. Nieuwe Gem., waarin is bepaald, dat de Kerk. besturen aan het verzoek, om als zelfstandige Gemeente erkend te worden, niet mogen voldoen, geene grensregeling eener nieuwe Gemeente mogen wijzigen, dan in overleg met het Prov. Coll. v, toez.; en dat het Kerk. bestuur van de erkenning eener nieuwe Gemeente onverwijld moet kennis geven aan het Prov. Coll. v. toez., en, zoo noodig, ook aan het Alg. Coll. v. toez. Hij zal dit vinden in Art. 10° Regl. N. K. en P., waarin als vereischte, om uit het fonds N. K. en P. eene groote toelage te verkrijgen, behoort: eene verklaring van het Prov. Coll. v. toez. op het beheer der Kerk. goederen, dat de vragende gemeente werkelijk hulpbehoevend is, en dat het de gevraagde som althans niet overdreven acht.

Ten opzichte van het vrij beheer zal hij hetzelfde