K K O ÏT I E K.

de Tweede Kamer ingediend. Het is niet moer dan plichtmatig haar hoofd-inhoud hier te vermelden.

Het kieswet-ontwerp bevat 158 artikelen. Art. 1, dat de eischen van kiesgerechtigheid vermeldt, luidt als volgt:

De leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal worden gekozen door de mannelijke ingezetenen des Eijks, tevens Nederlanders, die den leeftijd van 25 jaar hebben bereikt, en

a. over het laatst verloopen dienstjaar in eene der Rijks directe belastingen zijn aangeslagen, wat de grondbelasting betreft, tot een bedrag van tenminste ƒ 1.— en het te dier zake in de vermogens-, bedrijfs- en personeele belastingen verschuldigde vóór of op den len Februari hebben voldaan; of

b. indien zij niet, overeenkomstig het bepaalde sub a zijn aangeslagen, voldoen aan eene der volgende voorwaarden:

1°. Dat zij als hoofden van gezinnen of als alleenwonende personen op den len Febr. sedert den len Augustus van het vorige jaar bewonen,

krachtens huur, een zelfde huis, of een gedeelte van een zelfde huis, waarvan, met of zonder bijbehoorenden grond, of lokalen en bijgebouwen niet ter bewoning bestemd, de werkelijke huurprijs, per week berekend, tenminste heeft bedragen de som, voor de gemeente of het gedeelte der gemeente, waar het huis gelegen is, vermeld in de bij deze wet gevoegde tabel;

(Uit deze tabel blijkt, dat de huur bedoeld in vorenstaand artikel, loopt van f 1 tot f 2.50 naar gelang van de gemeente. De tabel is bijna gelijk aan die, gevoegd bij de nieuwe wet op de personeele belasting. Indien de wet op de personeele belasting eens niet mocht worden aangenomen, dan blijft deze tabel toch van kracht),

of, krachtens eigendom, vruchtgebruik of huur, een zelfde vaartuig van tenminste 30 ton;

2°. dat zij op den len Februari sedert den len Januari van het laatst verloopen jaar bij dezelfde persoon, onderneming,