BIBLIOGRAPHISCH ALBUM.

Geschiedenis der Kerkhervorming in Noord-Nederland door F. D. J. Mooebees. Derde druk. Arnhem, G. W. van der Wiel & Co. 1895.

Te lang reeds lieten wij dit volksgeschrift, bekroond door de Evangelische Maatschappij, op een aankondiging wachten. Wel vond het reeds zijn weg tot velen, zooals blijkt uit den derden druk, maar nog te velen bleven er onbekend meê. In zijn eerste helft geeft het zelfstandig en 'getrouw de resultaten van prof. de Hoop Scheffers's belangrijk en verrassend onderzoek, en in de tweede helft blijven de ontsloten bronnen niet ongebruikt.

Het heeft mij verwonderd, dat de Heer M. den opsteller der Ned. Geloofsbelijdenis nog altijd de Brés noemt; ook wil 't mij voorkomen, dat het beeld der „Gereformeerden" krachtiger had geteekend kunnen worden', terwijl de vraag, waarom juist zy' in ons land de macht in handen kregen, niet voldoende is beantwoord.

De Heer Moorrees heeft in helderen stijl, en telkens het behandelde resumeerend, een boek geschonken, dat wij allen protestanten met nadruk aanbevelen.

Het ware Evangelie door De. W. G. Beill in leven Oud-Hoogleeraar te Utrecht. Tweede uitgave, met eene levenschets door De. F. J. L. Keümee, Hoogl. te Utrecht. Utrecht, A. H. ten Bokkel-Huinink.

Hun, die zich de eerste uitgave van dit boek niet hebben aangeschaft, en het kochten maar niet lazen, roepen wij toe: maakt nu nog kennis met deze 28 studiën van den diepzinnigen en vromen in God ontslapen Hoogl. Brill. Het is de vraag niet, of gij in alles u vereenigen kunt met hetgeen gij hier aantreft, maar