KRONIEK.

of postwissel van 50 cent, aan den Muziekhandel va» P. van Poll-Suykerbuyk, Markt, Rozendaal (N.-B.)

Vroolijker en grooter Potpourri als deze bestaat er niet.

Dezelfde prachtige Potpourri voor Harmonie of Fanfare ƒ3,15.

Ik was niet weinig verwonderd over deze zonderlinge ondereenmenging van „Katholieke" en zeer, zeer verdachte produkten, en begreep eerst, waarom een exemplaar van dat blad mij was toegezonden, toen ik het stukje gelezen had: „Ook eene interpellatie.'' Dat was tegen mij gericht. Het betrof de regelen, door mij geschreven in de Stemmen voor Waarheid en Vrede der vorige maand over „den pastoren-regen" in O. Indië. Kennelijk is de N. D. G. daardoor zeer ontstemd; maar weet niet anders er tegen in te brengen dan, dat ik te oud word voor het schrijven van een kroniek, nadat de vraag, of ik „een boos wijf" heb, opgeworpen wordt maar niet beantwoord, daar de schrijver niet weet, of ik gehuwd ben.

Zie, dat is nu de roomsche pers! Dat wordt gedrukt in het vorstelijk Delft, onder den rook van de residentie! Natuurlijk antwoordt men niet op zulk een taal, die volkomen stemt met de straatdeunen, welke in een „katholieke" lijst gevat hier worden aanbevolen.

Ik zeg alleen, dat ik een menschenleeftijd jonger ben dan de paus. Met het oog op het gezag, dat men aan de woorden van dien grijsaard toekent, zeg ik: mijn leeftijd staat mij nog niet in den weg.

Wat de N. D. C. zoo boos heeft gemaakt, zal wel wat anders zijn.

Althans de Tijd heeft aan hetgeen ik schreef, niet minder dan twee leading-artïkelea gewijd. Ze zijn natuurlijk fatsoenlijker dan hetgeen het delftsche blad te lezen gaf, maar van minder boosheid getuigen zij zeker