DB DOOR GODS GEEST GEVORMDE PREDIKER.

Heiligen Geest! Niemand kan de heerlijkheid van Christus ontdekken, veel minder zich aan de verheerlijking van Christus wijden, dan door den Heiligen Geest. Daar is niets waarvan deze prediker zekerder is, dan dat hij de aanschouwing en de verkondiging van den verheerlijkten Christus alleen aan den Heiligen Geest te danken heeft. Herinnert u hoe onmachtig zelfs Jezus hier op aarde was, om Zyn heerlijkheid aan Zijn apostelen te ontsluieren; en dat hun daartoe, naar Zijn belofte, de Heilige Geest moest worden medegedeeld. In dezen zegen deelt elke door den Geest gevormde prediker. Dit maakt zijn getuigenis aangaande Christus de voortzetting van 't getuigenis der apostelen.

En met welke gezindheid streeft hij er naar, om den Christus, van wien hij getuigt, in die hem hooren verheerlijkt te zien? 't Is

DE GEZINDHEID

die hij in Christus aanschouwt, 't Is niet aan zijn verstand maar aan zijn hart, dat de Heilige Geest de heerlijkheid van Christus ontdekt. Terwijl hij dit doet gaat er van die heerlijkheid een kracht uit, die geheel het wezen van den aanschouwer doordringt. Zoo wordt de prediker allengs de levende afdruk en weerspiegeling van wat hij aanschouwt. Als hij den Christus dien hij predikt beschrijft, dan teekent hij onwillekeurig wat door Gods Geest in hemzelven bij aanvang wordt gewrocht. Hij wordt, op hoe verren afstand hij ook van Christus blijft, al meer aan Hem gelijkvormig. Laat mij u één trek noemen die hem als prediker naar Christus gelijken doet: 't Is zijn dorst naar de bekeering der onbekeerden, en de volmaking der heiligen.

Hoe heeft Christus niet gedorst naar de verlossing van den verlorene! Hij heeft het doel van Zijn komst op

Stemmen v. W. en Vr. 1896 70