Artikelen 38, 41 en 4;

De Minister deelde bij schrijven van 12 Mei 1930, n°. 2937/1, afdeeling L. O. A., aan dit college mede:

„Ik heb de eer Uw College te berichten, dat het overleg tusschen Uw College en den inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Maastricht, voorafgegaan aan de aanwijzing van den heer Ph. tot tijdelijke waarnemer, ingevolge art. 41, 3de lid, der Lager-onderwijswet 1920, van de betrekking van onderwijzer aan de openbare lagere school in Uwe gemeente, m.i. niet in voldoende mate is gehouden.

Uw College heeft gemeend te kunnen volstaan met aan den inspecteur de stukken der sollicitanten te zenden. Overleg omtrent den persoon, dien Uw College voor de tijdelijke waarneming in aanmerking wilde brengen, heeft echter niet plaats gehad. Eerst nadat daarover het overleg met den inspecteur gehouden was, had Uw College m. i. tot stemming over mogen gaan. Uiteraard was het dan niet uitgesloten geweest, dat door de opmerkingen van den inspecteur een ander tot tijdelijke waarnemer was aangewezen dan degene, aan wien Uw College oorspronkelijk de voorkeur had gegeven."

De vraag of de wedde van den aldus benoemden tijdelijken waarnemer voor Rijks vergoeding in aanmerking kon worden gebracht, beantwoordde de Minister ontkennend.

AMBTEN EN BEDIENINGEN DER ONDERWIJZERS. ARTIKEL 45.

Opgave van de ambten en be- Opgave van de ambten en bcdie-

dieningen waarvoor, krachtens ningen waarvoor, krachtens art. 97,

art. 45, tweede lid, vrijstelling tweede lid, vrijstelling werd verProvinciën. wercj verleend. leend.

Voor openbare onderwijzers. Voor bijzondere onderwijzers.

Noord-Brabant. Teller voor de 11e algemeene Kassier van een boerenleenbank.

Volkstelling (3 gevallen). Het drijven te zijnen huize door de echt-

genoote van een handel in meubelen.

Assistent van den secretaris eener gemeente voor het verrichten van archief-werkzaamheden.

Secretaris van een vereeniging van schoenfabrikanten.

Boekhouder bij een lederhandclaar en secretaris van een bouwvereeniging.

Secretaris-penningmeester van een Burgelijk Armbestuur.

Secretaris van een coöperatie.

Gelderland. 5 vrijstellingen werden verleend, 10 vrijstellingen werden verleend, welke

welke niet nader zijn aangeduid. niet nader zijn aangeduid.

Zuid-Holland. Boekhouder en penningmeester Correspondent van een dagblad.

van een spaarbank. Lid van een stembureau.

Secretaris-penningmeester van een Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, waterschap, en teller voor de Bijhouder bevolkingsregister. 11e algemeene Volkstelling. Aanplakker van publicaties.

Toezichthouder op een begraafplaats. Gemeentebode.

Boekhouder in een wijnzaak. Secretaris-penningmeester van het Wit-

Gele-Kruis. Bezoldigd administrateur van een school.