DE REVUE DER SPORTEN

Een kijkje op de Course du Cote de Gaillon, voor de elfde maal georganiseerd door L'Auto.

Deze wedstrijden, welke Zondag hebben plaats gehad, walen een groot succes. Wij memoteeren hier de overwinningen van de merken Brasier (Voitures type Grand Prix iqo8) Lion ^Voiturettes type Grand Prix\ Sizaire-Naudin (Voitures 2» cat.), Lorraine-Diétrieh (Voitures 14O cat.) Vooral de weder-verschijning

van Sizaire was een groot succes. Copyright Rol.

Over hockey. Een voorstel.

IK begin maar met een paradox. Wij hebben in Nederland honderden, die het zoogenaamde Hollandsche hockey spelen en wij hebben ook een bond, die „regels" voor dit spel vastgesteld heeft, maar er is in ons land geen enkele hockey-speler. Het is er mij niet om te doen, om bovenbedoelden bond aan te tasten (wel zou ik het bestuur van den H. B. iets in overweging willen geven, doch daarover straks); zoolang de sportslui in Holland zelf niet inzien, dat ze van een prachtig, kunstig spel een laf paskwil gemaakt hebben, kan er toch niets begonnen worden. Gij begrijpt waar ik heen wil, ik wil de invoering van den cricketbal en de Engelsche regels, omdat de verminkingen van de oorspronkelijke regels inderdaad zulke weerzinwekkende en bespottelijke verhoudingen hebben aangenomen, dat men dan toch eindelijk eens de oogen dient te openen om te zien of het eigenlijk niet veel gezonder is om hockey te spelen zooals 't behoort. We worden, juist nu we aan het vierkante, oranje-getinte voorwerp „gewend" zijn, met een andere vernuftige vinding bedreigd. De heilzame slagcirkel is ook al weggemoffeld, er is zelfs sprake van geweest dat er „geduwd" zou mogen worden, waar moet dit alles eindigen ? De Engelsche regels, de Engelsche bal kunnen alléén heil brengen, de Engelsche bal, de wit-geverfde cricketbal vóór alles! Want waarom heeft men ons het oranje voorwerp geschonken ? Eenvoudig, omdat een Hollander bang is voor een cricketbal. Hoofdzakelijk echter, omdat we geen delicate en nog altijd eenigs-

zins ruwe menschen zijn. Toen hockey pas in Holland kwam.^verd er maar oplos geslagen, de velden waren slecht; dat werkte fijn spel ook al niet in de hand, en het was dus wel eenigszins begrijpelijk, dat het precieuse, wei-overdachte en-georganiseerde hockey niet verwerkt kon worden. Sinds dien hebben we echter vorderingen gemaakt en al is ons werk nog altijd ruw en onbehouden, in elk geval veel te woest en te hard, er kwamen hoe langer hoe meer voorstanders van een fijner, een gecompliceerder, kortom een kunstiger spel. De enkele stemmen vóór den cricketbal en de Engelsche regels op de afgeloopen vergadering van den H. B. bewijzen, dat Holland, zij het dan ditmaal ook wéér héél laat, ontwaakt is. Hulde aan die menschen, die niet als de anderen kortzichtig verkozen te blijven. Zoo zeker als ik dit alles hier schrijf, zoo stellig zal er later ook in Holland geheel op de Engelsche manier gespeeld worden.

Ta ! Waarom zouden ook wij niet evenals de Engelschen, Duitschers, Franschen, Belgen, Oostenrijkers, Hongaren, die allen hel spel spelen zooals het behoort, eens iets aan hockey gaan doen ?

Angst voor den harden bal zal dan allereerst afgeleerd moeten worden, er zal met beide handen gespeeld moeten worden — de helft onzer menschen speelt met een hand — er zal meer gebruik gemaakt moeten worden van de handen, want de z.g. backhand-slagen mogen niet gegeven worden. Het zal voorts noodig zijn ook sneller te loopen in verband met het ingewikkelde passeeren en ook het voetwerk zal volmaakter en kunstiger worden. Men zal ten slotte het stoppen met de punt van de „stick", terwijl deze

Automobielen Lorraine-Diétrieh