DE REVUE DER SPORTEN.

Vrijdag jl. hebben in het A'damsch Stadion de Schoolwedstrijden van den A.B.L.O. plaats gevonden. Wij geven van

tal kieken. Vooreerst ziet de lezer hiernaast de elftallen van de Zeevaartschool en O. H. S., die in den eindwedstrijd (Voetbal") A uitkwamen. Daaronder is een spelmoment afgebeeld uit den Korfbal-wedstrijd tusschen D. E. V. en K. V. O., die in den eindwedstrijd iste afjeeling speelden. Het was er vroolijk .Vrijdag jl. in het Stadion. Een echte sport-dag voor de jeugd! Zoo'n dag, dat de echte sport hoogtij viert!

liet weder was kalm en de zeereis beloofde dus niet veel wederwaardigheden op te leveren. Misschien lag het wel daaraan, dat er nog lang nabij de hutten door enkelen gespookt werd. We brachten op uie nachtelijke omzwerving een bezoek in de hut van Appie van Olst, die met z'n opgevouwen lange lichaam reeds in kooi lag. Een onzer polo-ers schreeuwde tegen den slapenden doelwachter... stop, een natte dweil slierde door de hut en het'projectiel werd gestopt. Als een shawl slingerde het nuttig voorwerp zich om den hals van den ontwaakte. Aan de daarop volgende woorden ervoeren wij dat wij nog Hollanders waren. Tenslotte zocht ieder zijn kooi op en sliep of trachtte te slapen onder het eentonig gestommel der machines.

Om 5 uur waren er weer enkelen uit de veeren en stonden als wijlen Columbus reeds te turen of er land in zicht was. Hun geduld werd wel op de proef gesteld, want eerst tegen 10 uur

teekende zich Harwich aan de kim af. Een uitmuntend breakfast met de gebruikelijke bacon and eggs had ons weer Kracht gegeven den Zondag te beginnen.

Passen-visitatiè, douane-formaliteiten enz. hadden geen vat op ons. Onze geleider de beer M. Blitz Sr. loodste ons netjes door de controles. AU Dtttch swimmers, allright!

De gereedstaande trein bracht ons om halftwee in Londen. Aan het Liverpoolstreet-station werden wij opgewacht door de gebroeders Maurice en Géi ard Blitz, die reeds enkele dagen eerder naar Engeland waren vertrokken, zoodat met hen het gezelschap voltallig was. Onder een geweldige stortbui brachten wij boven op een auto-bus een bezoek aan Ilydeparc, na enkele ritjes in den underground en tubes gemaakt te hebben. Ons bezoek aan Londen was helaas slechts zeer kort, want na den inwendigen mensch in een der fraaie Lyons versterkt te hebben, stapten wij om 6 uur aan St. Pancras-station weer op den trein, die ons naar Manchester zou brengen. In de dining-car werd gedineerd, zoodat, toen wij om 11 uur op de plaats onzer eerste bestemming aartkwamen, de reis vlug was omgegaan.

Ontmoeting met de officials van de Victoria Manchester Swimmingclub, shake hands en naar ons

hotel, waar allen spoedig in diepe rust vielen. Wij zouden in Deaosgate hotel drie nachten blijven, Maandagavond zou bovengenoemde vereenbnng onze zwemmers in actie brengen, Dinsdagavond zou de belangrijkste wedstrijd van de geheele reis plaats hebben te Hyde tegen de Engelsche waterpolo-kampioenen en Woensdagmorgen zouden wij naar de badplaats Southport afreizen. Wij troffen het in Manchester niet, of eigenlijk toch weer wel. Een tramstaking had de meest voorwereldlijke vehikels in dienst getooverd. Groote vrachtwagens, omgebouwd voor personenvervoer, vonden gretig aftrek. Voor six pence per persoon toerden wij een eind, om zoodoende iets van de stad te zien, de stad met haar vele schoorsteenen en groote fabrieken, s Middags werd ons gezelschap uitgenoodigd door den manager van het theater ,, I Iippodrome" om de voorstelling bij te wonen, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt.