DRUKKERIJ KINSBERGEN Nieuwe Spiegelstraat 60

Telef. 37239 Amsterdam

Indrukken van het middenveld.

Van onze hoofdredactie kregen ivij de eervolle, maar lastige opdracht een kijkje te nemen op het middenveld tijdens de athletiekwedstrijden der Olympische Spelen.

Met de brutaliteit amateur-journalisten eigen probeerden wij tunnel A te passeeren, natuurlijk hopeloos. Toen hebben wij 'n costuum der U.S. A.-menschen op den kop getikt en zoo zijn wij het terrein opgestapt. Na drie minuten kwam de terreinchef Doesburg op ons af en in no time dwaalden wij weer in het donker der Stadionsche gewelven.

Toch zijn wij er gekomen, hoe, dat is ons geheim, maar wij hebben gedoold tusschen de deelnemers en juryleden, ivelke het mooie grasveld van ons schitterend Stadion bevatten. De taalverwarring is daar, zoo mogelijk nog grooter dan op de tribunes en meermalen hebben wij ons afgevraagd, tvelke landsman deze of gene heer wel zoude zijn. De zeer tveinige Nederlandsche juryleden, welke op het middenveld te vinden waren, hebben buitengewoon werk verricht, niet alleen dat zij verreweg de beste stuurlui waren, maar ook omdat zij in deze taalverwarring uitkomst brachten door als tolk op te treden. Het is wel eigenaardig: de Amerikaan spreekt zijn Engelsch, de Duitscher zijn Duitsch, de Franschman zijn Fransch, maar daarmede is het dan ook gedaan. Van 'n Hollander wordt verwacht dat hij in Engelsch, in Duitsch, in Fransch spreekt en tot onze eer zij gezegd, dat de Hollanders deze verwachting niet hebben beschaamd en als tolk zijn opgetreden tusschen de buitenlanders.

Van af het middenterrein is het een pracht gezicht de overvolle tribunes te zien, terwijl de aanmoediging skreten in het veld aangenamer klinken dan op de perstribune. De geest onder de jury leek ons buitengeivoon goed en menige vriendschapsband is in onze Hollandsche arena gesloten.

Het was bar gezellig tusschen de meisjes aller natiën en menig land

FRUJETTA

lll'llllllllllllIIMIIIIIIMIIUlMIMinlMlIUllHIIIIMUlMIMIIIIIIItlllllllltllHI

Fijne vruchtendrops in vijf smaken in rollen a 10 en 5 cents

Eischt op elke rol ons merk

FRUJETTA

Overal verkrijgbaar Febr. J. C. KLENE & Co. AMSTERDAM

heeft, behalve de beste springsters, loopsters en iverpsters, ook de schoonste vrouwen gezonden. Moge ivij Hollanders niet bogen op schitterende prestaties, wat schoonheid aangaat behoeven de vrouwtjes van Hardeman (dat is geen uitdrukking van ons maar 'n „middenveld"-term!) niet onder te doen. Met weemoed hebben wij weer een plaatsje op de perstribune opgezocht, tvant het was op het middenterrein tóch gezelliger. Bij onze fietsende oranjebroeken.

No,g niet bekom.en van de vermoeienissen, die de athletiek ons bracht, zagen wij ons Zondagavond terug op de tribune, 'n Echt Hollandsch regentje bedauwde ons mooie zomerhoedje en meerdere kwartieren hebben wij zitten wachten op dingen die laat kivamen. Het mooiste van dezen triesten Zondagavond was de verlichte Marathontoren. Eenige nummers, 'n paar lekke bandjes plus 'n malsch regentje vormden de attractie van dezen avond.

Maandag u'as Zijn Koninklijke Hoogheid Pluvius ons meer genadig. Mooie strijd werd geboden, hoeivel het ons tijdroovend voorkomt 1000 meter te rijden tvanneer practisch alleen de laatste 200 tellen, maar in de hoogere fietskunde is het uitgemaakt, dat het zoo behoort, dus is het zoo.

Maanda,g hebben wij zitten te genieten van de demifinales en finales: vooral de achtervolgingsrit Italië— Holland was buitengewoon interessant, al was het maar om de zoenpartij tusschen de Zuidelijke broeders en onze oranjebroeken, welke laatsten den indruk maakten liever door een frissche boeren-juffer dan door de zonen van Mussolini gezoend te worden.

Prins Hendrik kwam 'n kijkje nemen, maar na de nederlaag van Holland was Z.K.H. zoo verdwenen.

Na zoo'n nederlaag lokt 'n frissche dronk, dus namen wij ook de beenen en trokken via Heek naar ons zwemstadion en kwamen juist op tijd om Malta met lh—O van Frankrijk te zien verliezen. Toen pakten wij lijn 16 en zaten in no time achter een glas onvervalscht Hollandsch bier.

Prosit! Een gezellig slot.

Hoewel het niet de gewoonte is van de pers om meer intieme gebeurtenis-. sen te verslaan, willen wij toch, voor ditmaal, afwijken van deze goede gewoonte, omdat ivii mede hebben gemaakt iets dat zóó treffend was, dat het niet aan het sportlievend publiek onbekend mag blijven. Wat toch is de zaak? Het N.O.C., getroffen door de geheel belanglooze medewerking van de H.H. jury-leden bij de athletiekwedstrijden, heeft de goede gedachte gehad om deze heeren een diner aan te bieden. Om 6 uur troffen de offi¬

cials uit de verschillende landen elkander in de zeer gezellige hal van ons mooiste hotel in Amsterdam.

Onder het genot van zacht snarenspel, verhoogd door koele dranken en geurige rookoffers, toerden eenige uren doorgebracht. Om 8 uur luidde de bel voor het diner en, niet dan met moeite, ivist men de heeren, welke gedurende de laatste dagen en zeker de, laatste uren, vrienden waren geivorden, aan tafel te krijgen.

Het internationale gezelschap bestond allereerst uit de meest vooraanstaande menschen uit het N.O.C., uit vrijwel al de juryleden alsmede uit eenige persvertegenwoordigers. Reeds bij de hors d'oeuvre, terwijl de Moët et Chandon in de glazen parelde, nam de voorzitter het woord om, namens het hooge college, zijn dank te betuigen voor al de opofferingen door de heeren getroost. Het is niet aan ons om woord voor woord te herhalen, die hartelijkheden, welke aan elkander werden toegezwaaid, zeker is het, dat dit diner de voornaamste sportmenschen uit alle landen tot ware vrienden heeft gemaakt.

Het diner, dat tot ruim 1 uur duurde, was buitengewoon prettig, en een aangename stemming heerschte alom.

Bij het zevende „poesje", was de Majoor zóó geroerd, dat hij al z'n lintjes door midden wilde knippen om ons ook te laten deelen in de eer, hem ten deel gevallen. Kelly opperde het idee zijn Hooge Hoed te verloten onder de aanwezigen, ter herinnering aan deze grootsche dagen, Willink zegde ons een platten grond, in kleuren, van het. speelterrein toe en H u iz in g a beloofde ons keurig bijgehouden programma's va,n al de ach':, dagen welke het athletiek-festijn had geduurd.

De ochtendstond gloorde reeds door de hoage vensters van de feestzaal, vroege booten voeren reeds op den Amstel, eer dit feest een einde nam. Juist toen wij een woord van dank namens de sportpers wilden spreken, bemerkten, wij dat wij ons moesten haasten om den eersten trein te halen, zoodat wij niet in de gelegenheid waren deze woorden uit te spreken, maar gelukkig is hier gelegenheid om het N.O.C. hartelijk dank te zeggen voor de meer dan royale wijze waarop zij heeft gemeend de jury te moeten onthalen.

N. M.

In de bekende roode pakjes en blauwe rollen KWALITEIT ONOVERTROFFEN