weerde de kortste weg naar lijn 2 te weten, opnieuw in de doolhof. Ondanks zijn zwaarwichtigheid werkte mijn vriend zich in een serie korte huppels zonder aanloop lichtelijk hijgend in rechte lijn over de hekken heen. Bij de veertiende barrière was zijn veerkracht echter uitgeput en op dat oogenblik was alweer No. 1517 bij de hand. Hij ondersteunde het op de smalle stang heen en weer wiebelende slachtoffer krachtig en zei vermanend :

„Toe meneer, breekt U ze niet, we zitten toch al op zulke zware lasten, wat heeft een vreemdeling als U er aan om het vermenigvuldigingscijfer van de belastingen nog meer omhoog te jagen."

En tegen mij, toen ik met imijn koffertje in de eene en mijn opvouwbaar tikschrijvertje in de andere hand te hulp ijlde en mijn hoofd met de perskaart tusschen de tanden door de laatste tralies wrong: „Denk om uw haar, meneer." (Voor toelichting zie

Kelen's treffelijke caricatuur an

nummer.) En met een blik op

perskaart tusschen mijn tanden: „Als U soms honger hebt,.... thuis heb ik nog wel een belegen boterham. Ja, 't is hard werk, schrijven voor je broodje."

—□—

Portret van een energiek redacteur-journalist - uitgever op de Perstribune.

dit

de

Wanneer er reeds twee corners zijn genomen, komt hij de betonnen trap afhollen, na eerst twaalf telegrammen, die hij in de tram geschreven heeft, in de seinzaal gedeponeerd te hebben. Het is stampvol, en hij bereikt zijn plaats al voortbalanceerend over drie verschillende leuningen met de zekerheid waarmee een Alpengids over een smalle granieten graat wandelt. Onderweg groet hij vijftien bekenden, bestelt twee saucijzenbroodjes en verbetert twaalf drukfouten in een van de vele proefvellen, die uit zijn binnen- en buitenzakken puilen.

Wanneer hij zonder zich verwaardigd te hebben een blik in de betonnen afgronden te werpen op de tast zijn plaats bereikt heeft, werkt hij met de rechterhand de drukproeven door, eet met de linker de saucijzenbroodjes, dikteert meer telegrammen aan zijn secretaris naast hem, keurt drie manuscipten van romans, sluit vijf weddingschappen voor de finale af, kijkt onder een opwindende roman-cocaïne-smokkelarij door tersluiks naar het spel en constateert dat de Egyptische linksbuiten de volgende seconde off-side zal komen te staan; vlak daarop fluit de scheidsrechter, maar 't is voor half-time.

Tijdens de rust dikteert hij het verslag van de eerste helft, zet het volgend nummer van een sportblad in elkaar, roert een debat over de respectievelijke verdiensten der Nederlandsche Sintelbanen, neemt voor een prikje het overgeschoten Pinguinzangzaad van de „Telegraaf'-expeditie naar Schokland over, en chartert een

Nieuw-Zeelandsch journalist om de groote inter-cannibalaire' kano-wedstrijdender Stille Zuidzee in December 1929 voor hem te verslaan; hij geeft hem het veembriefje van het zangzaad en een postcheque voor een peddelboot; arrangeert een editie in 't Maleisen van zijn magazine, wipt de fototent binnen en. . . .

—□—

Portret van de juffrouw in de fototent.

Als ik het eenmaal over haar heb, kan ik het onmogelijk meer over ontstaan, doel en werking van de tent zelf hebben, welke merkwaardige instelling echter zeker vermelding verdient. De foto-tent is een glazen hokje waar de journalisten in de rust en na afloop zoogenaamd naar toestormen om de foto's te koopen, die in de eerste en tweede speelheft door de kiek-monopolisten zijn genomen, ontwikkeld en afgedrukt. Zoogenaamd, zei ik.

Want de fototent is het glazen omhulsel van een zeer donker Doornroosje. Heur haar heeft de gloed van een zeer zengend ondergaande zon. Zij kleedt zich bij voorkeur in een blauw, dat een tint dieper, gedurfder en uitdagender is dan dat van de Stadionhemel op de meest wolkelooze dagen en in twijfelzuchtige oogenb likken, wanneer ik erg lang op een foto moest wachten, heb ik er haar wel van durven verdenken, dat zij tien minuten vóór rust en eindsignaal 'n schuchter schietgebedje doet tot Coty en Houbigant. Maar daar had ik naderhand een moreele kater over.

Een Urugueesch sportredacteur beweerde in de typkamer dat het wel zoo was. Een Argentijn stuurde hem door middel van een telegramjongen een getypte uitdaging tot een wedloop drie maal de buitenmuur van het Staon rond; wie won had gelijk. De Urugees seinde terug, dat hij de voorkeur gaf aan de korte afstand en dus het strijdperk wilde verleggen naar het dak van de Marathontribune. Finish op het randje van de verkapping, zoodat de strijd, precies omgekeerd als bij den langen afstand, genomen zou worden door dengene, die het meeste inhoudingsvermogen had. — Ik wil jurylid worden, maar nog liever uitvoerend comité van de internationale pers-commissie die de zaak zal onderzoeken... ook op den korten afstand.

Ondertusschen gaat de juffrouw in de fototent door met glimlachen. Ze spreekt Chileensch met de Chileenen, Argentijnsch met de Argentijnen, Bolinsch met de Bolivianen, Chineesch met de Chineezen, noteert aanbiedingen tot drie wereldreizen, die de aarde zoowat parallel omcirkelen en wanneer de journalisten elkander te lijf willen om zoogenaamd het eerst de foto's voor hun lijfblad te veroveren, kijkt ze snoezig op en zegt: „vooral geen ruzie heeren. Denk om de Olympische gedachte."

DE CEINTUUR ROUSSEL herstelt en maakt Uw taille slanker, terwijl zij Uw gezetheid verlïergt. Tegelijkertijd doet zij U vermageren door een automatische niasseertng, dank zij haar specialednikking die naar verkiezing regelhaar is door 't sterke elasticke tricot van den rug. Do voorkant is van fijn stevig tricot dat tot op de geweuschte hoogte rekhaar is. Draagt de CEINTUUR ROUSSEL; zij maakt U jonger

en eleganter.

alleen verkrijgbaar

bij J.Rou»*el

Amsterdam.14, Leidscheslraaf •$-Gravenhage.2l,Noordeinde

Bezoekt dit huis. filiaal der Parijsche firma, of

zendt Uw bestelling per post. In dit gevalle.icve omving heupen, in centimetere, op le geven. Gemiddelde hooste 24 26 28 cms Prijs : Gulden 20.- 22.- 21 - t

BRUSSEL ANTWERPEN LUIK ,44, Nicuwstraa! 1, Quellij«.tr».t IJ, Ru* VinSve J'Ile

PARIS, 83, Boulevard Malesherbes

DEN HAAG

Gedempte Burgwal b/d Wagenstraat

Tel. 14361 BEL OP Tel. 14361 Onze prijzen zijn:

Persen Stoomen Verven

Dames- of Heeren Costuum f 0.90 f 3.20 f 5.20

Pantalon „ 0.40 „ 1.50 „ 2.50

Demi, las of Mantel • . „ 0.90 „ 2.50 „ 4.00

Smoking of Rokcostuum . „ 1.- „ 4.00 „ 6.00

Japon van af „ 1.25 v/a 2.00 v/a 3.00

Reinigen van hoeden • . „ 0.75 „ 1.50 „ 3.50

Stoomen en verven van Karpetten en Gordijnen

Keeren en repareeren zéér billijk

Heeft gunstig en invloed

op de spijsvertering

FOTOGRAFIE F. HISGEN

P.C. Hooftstraat 72 - Amsterdam

TEL. 2089B Atelier Parterre

DEN HAAG

Voor Beddengoed, Tapijten Gordijnen is Uw aangewezen adres

M. VESTER'S BEDDENMAGAZIJN

„DE WITTE ZWAAN" 13 PAUL KRUGERLAAN13 - Tel. 34586 Behangen] ■ Stoffeerden] - Balatum-depot