Hotel-Café-Restaurant

„TERMINUS"

AMSTERDAM Warmoesstraat 111 - Telefoon 41836

LUNCH - DINER ZALEN voor PARTIJEN en VERGADERINGEN Restaurant a la Cartc den geneden dag Restaurateur: L. L. KLESSER

D.T.V.'s korfbalseriewsdstrijden op Tweeden Kerstdag. Een momentje uit den wedstrijd om den derden prijs: Swift—Fluks. \

1111111 11111111 111111111111 iiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiii ui niiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiNiiinniiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Wanneer 9t K.N.G.V. zelf voor

^^-^2Ü^_Z^^e^^H^^J^^2^jP^^an"e" voet te staan.

De samenwerking tusschen het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond en de pers is, zooals we bekend mogen veronderstellen, in de laatste jaren schitterend te noemen; dat heeft „Het Volk" onlangs nog kunnen ondervinden, toen onze collega's van het S.D.A.P.-orgaan 'n keertje bij het K.N.G.V.-secretariaat informeerden of'n berichtje, dat in de dagbladpers gecirculeerd had, al dan niet waar was. De K.N.G.V.secretaris zei dat hem niets bekend was van dat bericht, wat Het Volk heel braaf aan zijn lezers meedeelde om later te bemerken, dat 't bericht wel waar geweest was en dat het K.N.G.V. bestuur notabene twee dagen voor de officieele tegenspraak het ,besluit, waarvan het bericht melding maakte, zelf genomen had! Onze ,,Volk"collega's van de Keizersgracht vonden daarin aanleiding om 'n woedend artikeltje te schrijven over samenwerking tusschen K.N.G.V. en pers... .

Toen vorige week de bespreking tusschen het K.N.G.V.-bestuur en de afgevaardigden van 130 vereenigingen in Amsterdam gehouden werd, had de pers geen toegang (van goede samenwerking gesproken!), maar het bondsbestuur zou na afloop zelf voor 'n perscommuniqué zorgen. Veel veiliger, want nu zou er alleen in de kranten kunnen komen wat aan het K.N.G.V.-bestuur welgevallig was.... We zullen het maar aan onbekendheid van het K.N.G.V.-bestuur met de persgebruiken wijten dat het door het bestuur goedgekeurde perscommuniqué pas Maandagavond arriveerde, toen in alle kranten al 'n verslag — zonder goedkeuring van het bondsbestuur — gestaan had.

Verschillende kranten hadden medelijden met deze min of mc»r mislukte poging van het bondsbestuur om de pers ter wille te zijn en daarom plaatsten ze Dinsdag nog 'n deel van het communiqué, dat 'n min of meer verdraaide uiteenzetting van de ge¬

beurtenissen ter vergadering gaf.

Wie het communiqué las, kreeg den indruk dat in het Verbond nu alles weer pais en vreê was, vooral door de laatste alinea, die vermeldde dat de vergadering met algemeene stemmen 'n motie van vertrouwen in het bestuur had aangenomen. Er was alleen niet bijgevoegd, dat die motie Zondag tegen het middaguur in stemming was gebracht, toen de vergadering — na in totaal 'n uur of acht geredeneerd te hebben! — volkomen verloopen was, omdat bijna alle afgevaardigden naar de inmiddels aangevangen stedenturnwedstrijden waren getrokken, voorzoover ze Zaterdagavond al niet den moed hadden opgegeven. De paar eenzaam achtergeblevenen en de bondsbestuursleden zelf namen toen de motie „met algemeene stemmen" aan.

Het zal ons benieuwen hoe mr. Groenewegen c.s. het nu zal weten uit te leggen dat het Haagsche Olympia, een der oudste en beste K.N.G.V. vereenigingen, zoo teleurgesteld is over het resultaatlooze verloop der bespreking, dat het bestuur aan zijn leden zal voorstellen om zich van het K.N.G.V. af te scheiden

—o—

Vóór de bespreking in American heeft ons blad aan deze bijeenkomst 'n artikel gewijd, dat in tal van dagbladen (de Nieuwe Rott. Crt. aan het hoofd) is geciteerd. Dat artikel, aan vrijwel alle afgevaardigden bekend, is ook op die bijeenkomst genoemd en er is o.a. over opgemerkt, dat er veel waars

in stond. Maar, natuurlijk, dat mochten de K.N.G.V.-leden niet vernemen en daarom laschte het K.N.G.V.bestuur, met listige weglating van diverse feiten, in het communiqué 'n alinea in, die, om 't beleefd uit te drukken, met de waarheid op gespannen voet stond. Die alinea is echter nergens gepubliceerd, want de dagbladpers, mr. Groenewegen kennende en de Revue der Sporten kennende, bleek veel te verstandig om er zoo in te vliegen en men schrapte netjes dat deel van het perscommuniqué.

We willen aan den onbekenden samensteller van dit wonderlijke stuk echter niet het genoegen ontnemen om zijn woorden gedrukt te zien, al is het dan ook in één blad in plaats van in de heele pers, zooals hij bedoelde. Aldus luidde de alinea uit het communiqué: „De vergadering nam met verontwaardiging kennis van 'n artikel, door „de Revue der Sporten" gepubliceerd, waarin op ongepaste wijze over het Verbond en zijn bestuur gesproken werd. Men betreurde dit en dergelijk geschrijf, datuitsluitend zijn oorsprong vindt in 'n persoonlijke vijandigheid van eenige aan de pers verbonden personen tegen een of meer bondsbestuursleden. Men nam echter genoegen met het standpunt, van de zijde van het bondsbestuur ontwikkeld, om over deze publicaties te zwijgen, althans daarop in de pers niet te. reageeren."

Het artikel was dus „ongepast", dat weten we nu. Natuurlijk, wanneer in de rechtzaal de officier van justitie de doopceel licht van den verdachte, dan zal deze laatste dat ook ongepast vinden. ...

—O—

Het resultaat van deze bijeenkomst, die van Zaterdagavond zeven uur tot middernacht duurde en Zondagmorgen van negen tot twaalf, is, practisch gesproken, nihil geweest, 'n Motie van den Groninger afgevaardigde drs. van Rijn om 'n referendum te houden, waarbij de vereenigingen hun grieven kenbaar konden maken, werd door mr. Groenewegen niet eens in stemming gebracht. Het eenige resultaat was, dat het Haagsche Olympia, sinds 1878 lid van het K.N.G.V., het voorbeeld der turners uit Friesland, Arnhem, Zutphen, Rotterdam, de IJsselstreek e.a. gaat volgen en zich van het K.N.G.V. zal afscheiden. Het eens zoo machtige K.N.G.V. is duizenden leden kwijtgeraakt in alle deelen van ons land, maar mr. Groenewegen blijft. Mogelijk blijft hij tot hij het eenig overgebleven lid van het K.N.G.V. is, om dan 'n motie van vertrouwen in zijn bestuursbeleid „met algemeene stemmen" aan te

Uitstekend te vermengen

met wijn of vruchtensappen.