w.o. „DE CORINTHIAN'

dervinden, want hier is n.1. maar één zwembad, aangelegd in „die schone blaue Donau", waarvan ons de benaming „blau" nogal zonderling voorkomt, omdat we zelden zulk een vuil modderwater gezien hebben als hier. Toen we

in het bad stapten dachten we geheel in de modderbodem weg te zinken, maar dit viel tenslotte nogal mee, want verder dan ongeveer 30 cM. zakten we er toch niet in weg. Vooral „Red Peter" moest het hier hard ontgelden; nauwelijks had hij z'n lange beenen in het bad gezet, of een ware modderbekogeling kletste neer op z'n arme lichaam, welke pas eindigde toen een afgedwaald projectiel een oud mannetje trof, dat proestend protesteerde.

's Avonds werd ons door de vereeniging „Beogradski" een soiree aangeboden in een grooten tuin, die geheel door militairen wordt geëxploiteerd.

Bediening geschiedt door soldaten, die dc dranken uit het, op een honderd meter afstand gelegen restaurant, moeten halen, hetgeen in draf gebeurt. Inderdaad een goede training, maar voor Hollandsche begrippen toch zonderling. De buitengewoon goede stemming bekoelde later op den avond door 't bericht, dat Jan de Boer, die 's middags een kleine verkoudheid had opgeloopen, ernstig ziek geworden was, zoodat hij den volgenden dag opgenomen moest worden.

Dinsdagmiddags werden we op de tea üitgenoodigd bij den Hollandschen consul', waar we jammer genoeg slechts kort konden verblijven, want 's avonds vertrokken we weer met den Donausteamer naar Orsova. Dit is een tocht van ruim 16 uur en aangezien de slaapkajuiten uitverkocht waren moesten we den nacht aan het dek doorbrengen, waarvan we echter niet heel veel spijt gehad hebben (de andere reizigers wel) vooral om de slapende en half-slapende reizigers en om hun keelgeluiden en smeeken om stilte. Alles hebben we .echter vergoed met onze gramofoonplaten en Hollandsche liedjes, die hier /.eer in de smaak vielen.

Wc dachten bij aankomst te Orsova in dc „Wild-Wcst" beland te zijn. Aan den wal wemelde het van uitheemsche rijtuigvehikels, bespannen met uitgemergelde rossinanten. Een aardig intermezzo beleefden we hier met een ongeveer 12jarige knaap, die zoo goed met het wereldsportgebeuren op de hoogte was, dat hij zelfs de beide resultaten tegen Stormvogels uit z'n hoofd wist en hoe blij hij met het door ons geschonken Ajax-insigne was, behoeven we niet te vertellen.

Met den trein zijn wc van Orsova naar het tusschen twee bergruggen gelegen Herculesbad gereisd, waar we gelogeerd hebben in een hotel, dat het vroegere buitenverblijf van koningin Elisabeth van Oostenrijk was. Hier zijn we twee dagen gebleven, om van hieruit verder te reizen naar ons einddoel Boekarest. Noode misten we hier onzen sympathieken keeper De Boer en onzen actie ven en opgeruimden voorzitter Koolhaas, die ter verpleging van De Boer in Belgrado was achtergebleven. Een blijde verrassing wachtte ons dan ook toen we te Boekarest hartelijk door de Hollandsche kolonie ingehaald werden met.... Koolhaas, die inmiddels per vliegtuig overgekomen was, die ons

vertelde, dat de toestand van Jan heel

te Boekarest onze praeses tenminste weer aanwezig was.

Donderdagavond kwamen we uit tegen „Venus": Deze wedstrijd werd voor ons een debacle, ml een 5—0 nederlaag. Oorzaken hiervan waren; ie buitengewone warmte; 2e abominabele leiding van den scheidsrechter, die eerst een correct doelpunt van „Ajax" annuleerde en daarna „Venus" eerst een geheide buitenspelgoal en daarna een fraaie safe van Vis als goal toekende, welke laatste beslissing zelfs aan het zeer fanatieke publiek een storm van protest ontlokte. Beide feiten legden de grondslag voor de groote nederlaag.

's Avonds hebben we met officials van „Venus" en „U nirea-Tricolor" het Boekarester open luchttheater bezocht; heel aardig was het gedeelte, waarin „Ceasar" het tooneel opkwam en op ons een „Vivat-Ajax" uitbracht.

Den volgenden middag hebben we bloemen gelegd op het graf van de onbekende helden, waarna we met een touringcar naar de prachtig gelegen badplaats Snakof, op 40 K.M. afstand van Boekarest, gereden zijn. Zaterdag 's ochtends hebben we op uitnoodiging van de Nederlandsche kolonie te Ploesti het petroleumbedrijf aldaar bezichtigd. Ook hier hadden we een gul onthaal, en aan de lunch sprak de voorzitter van de Ned. club, de heer Koppens, zeil een oervoetballer, die meegeholpen heeft het voetbalspel in Roemenië te importeeren, als z'n vurigste wensch uit, dat wij een zoo goed mogelijk resultaat zouden behalen tegen het sterke „Unirea", dat voor kort „Venus", waarvan wij met 5—o verloren, een 5—1 nederlaag had weten toe te brengen.

Ajax, dat in beide voorgaande wedstrijden in de volgende formatie had gespeeld: Vis (doel); Van Deyck, Puttelaar (achter); Hangard, Anderiessen, Doon (midden); Ten Have, Volkers, Blomvliet, Schubert, Mulders (voor), had wijzigingen op de back-, binnenen middenvoorplaats, die nu bezet werden door Van Munster, Van Wijngaar den en Oudendijk, waardoor Van Deijck en Schubert in de halflinie konden spelen en hier met Anderiessen een bnl-

De struisvogel die nat cement voor droog zand aanzag.. . . .... of het rapport Kips!

lante partij ten beste gaven en de grondslag voor de groote 5-0 overwinning legden.

De blijdschap van dc kleine Nederlandsche bezetting, welke vooraf verklaarde bij een tweede nederlaag geen leven op kantoor meer te zullen hebben, kende geen grenzen. Jammer was het slechts, dat een paar uur na den wedstrijd, waarin „Ajax" zich zoo schitterend gerehabiliteerd had tegenover de Roemeensche profs, de terugreis naar Holland moest aanvangen.

Van het Ned. voetbal heeft „Ajax" in de Balkan, dat is wel zeker, een gunstigen indruk achter gelaten, wat betreft spel en sportiviteit.

Dat het spelpeil in de Balkan op groote hoogte staat, heeft „Ripensia" ons reeds geleerd en voor nadere kennismaking zullen in September „Beogradski" en later „Venus" zorgdragen.

Tot slot wil ik van deze plaats af al onze vrienden, die we in Joego-Slavië en Rumenië maakten, nogmaals danken voor de buitengewoon hartelijke ontvangst, die ons overal ten deel mocht vallen.

P. VAN MUNSTER

Het Ovomaltine-standje bij de Vierdaagsche had het weer druk. Niet alleen omdat het zoo'n uitstekend trainingsvoedsel is, maar ook omdat het zoo -ieer-

... . I J J T7_ .1...- U„*- rm.^tfA k^tlrtpfr

li)k verkwiKt. iviet grage nanoen weru gcgicpcn. uu u*i nu