De „gallery", tijdens het recente amateurkampioenschap, rond de derde green.

Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Illlllilllllllllll I Illlllllll Illllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli^

lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^

Nabeschouwingen over recente Ned. rournooien

Zoo zijn in de afgeloopen weken twee voor ons land zeer belangrijke golftournooien verspeeld en daarop terugziend, geven zij aanleiding tot het maken van enkele opmerkingen, welke niet direct in de korte verslagen konden worden opgenomen.

Het amateurskampioenschap.

Wederom heeft geen Nederlander den titel kunnen winnen, hoewel de tegenstanders uit den vreemde, behoudens dan Woollam, niet al te sterk waren. Kerkhoven had het tot de finale kunnen brengen, had hij niet Woollam in den halven eindstrijd ontmoet.

Kerkhoven is op het oogenblik onbetwist onze sterkste speler en van hem mag werkelijk nog veel verwacht worden. Wanneer hij wat meer regelmaat in zijn spel brengt, zijn met gemak bereikte resultaten niet laat volgen door een beduidend mindere prestatie, op de greens steeds die enkele slagen uitspaart, welke van zooveel belang zijn voor den einduitslag, dan kan Kerkhoven een speler van internationale allure worden en behoeft hij werkelijk niet van Woollam te verliezen.

'n Merkwaardige kerel

die Woollam. Eén van die golf-hyéna's, één van die Britten, waarvoor op de wereld slechts golf bestaat. Iemand met een passie voor een zekere sport, zal het er door dit volkomen in opgaan, vèr kunnen brengen, maar op een zeker oogenblik moet een inzinking komen, want dan zal de geest zich toch ook eens met iets anders willen bezighouden. Niet zoo het type-Woollam. Dat is volkomen uitgebalanceerd op golf. Dat speelt 's winters golf, dat bezoekt de voorjaars-tournaments, dat speelt internationale wedstrijden, bezoekt de groote

Britsche kampioenschappen, de continentale wedstrijden en speelt het volgend jaar nog steeds golf. Woollam speelde voor zijn county direct na zijn terugkomst in Engeland van ons amateurskampioenschap. Dan gaat hij naar Spa voor het Belgische Amateurskampioenschap, ons Openkampioenschap te Huis ter Heide, het Zwitsersch kampioenschap te Gerieve ....

Die ontzaglijke routine, welke een Woollam daardoor krijgt, ontbreekt bij onze landslieden en dit gebrek kwam het sterkst uit in het zeer veelbelovende spel van onze jongste vertegenwoordigers W. van L a nschot en O. van Z i n n i c q Bergman n.

Voor de toekomst

behoeft men in ons land naar onze meening niet bevreesd te zijn. Spelers

als wij hier noemden, zullen nog veel van zich doen hooren in de thans volgende jaren. En enkele van die krachten slechts in elke club zijn alleen maar noodig om het peil van ons Nederlandsch Golf ce handhaven. Zooals P. Witte, de kundige professional van „de Dommel", thans in zijn club twee jongeren heeft opgeleid, ligt er naar onze meening bij de professionals van de andere clubs een taak om enkele jeugdige uitblinkers te kweeken. Zij zullen de beste propaganda voor het spel zijn en in het bijzonder de zoo gewenschte vergrooting van de beoefening van golf door de jongeren in de hand werken.

Ons Dameskampioenschap.

te Eindhoven heeft verschillende buitenlandsche successen opgeleverd. Onze Nederlandsche dames waren in bedroevend aantal tegenwoordig en het was tenslotte voor één der jongsten onder hen weggelegd om een gunstigen indruk van ons damesgolf te geven. Frl. H. Snouck Hurgronje speelde de match van haar leven en kan als voorbeeld voor allen worden gesteld. Het is van harte te hopen, dat de talrijke golfspeelsters in onze clubs zich intensief op het wedstrijdspel gaan toeleggen, opdat ook ons damesgolf ten opzichte van het buitenland de toets der vergelijking kan doorstaan. Ons heerengolf mag er zijn, ons damesgolf is nog „nergens". Wij hebben enkele goede krachten — wij noemen speciaal Mevr. A. B u m a— van Tienhoven — doch een tiental, laat staan tientallen, speelsters van de eerste klasse, zooals men die toch in Frankrijk en Duitschland vindt, zijn hier niet aanwezig. En dat is toch beslist noodzakelijk, niet alleen voor onze dameskampioenschappen en de landenwedstrijden tegen België en Duitschland, maar ook om de verbreiding van het golfspel onder de dames te vergrooten. Goed spel kweekt de animo om te pogen ook goed te gaan spelen. En verder: het zou zoo prettig zijn, wanneer ons Dameskampioenschap weer in Hollandsche handen kwam — men mag hierbij toch niet steeds op Mevr. Buma rekenen — gelijktijdig met den heerentitel, waarvoor onze golfspelers momenteel met alle kracht hun best doen.

Het materiaal is aanwezig, dus het kan. ' J. A. B.