VANJONZE CLUBS

ROTTERDAMSCHE G.C

Besloten Prof. Kampioenschap.

De Rottcrdamschc Golfclub krijgt haar eersten grooten wedstrijd. Op 2 September a.s. zullen de Nederlandsche professionals daar elkaar den kampioenstitel betwisten.

U.G.C. „DE PAN".

Bogey-wedstrijd met bijzondere telling: 1. en 2. Mr. J. W. Verloop en Ir. W. Hupkes, beiden 36 punten; 3. Mevr. Verloop—Witteveen, 35 pun

ten. ■ - ■-, ■ ' ; -

NOORDWIJKSCHE G.C.

„What News", 18 holes medalplay met bijzondere telling: 1. J. Catz, 38 punten; 2. H. Texeira de Matthos, 36^ punten. Een gezellige dag op de Noord wijksche links; 44 deelnemers.

GOLF-TIPS

De «foro/ra-sromg.

Het wordt thans vrijwel algemeen eikend, dat bij den down-swing de Lep van de club van binnen naar buiten bewogen moet worden. Hoe bereikt men deze buitenwaartscbe beweging?

De beste methode is, te trachten den rechter arm bij den slag gestrekt te houden. Nu hebben de meeste spelers die hierin niet slagen de verkeerde gewoonte dadelijk bij het begin van den down-swing met rechterhand en -arm en hun geheele rechter-zijde hun houding te forceeren, inplaats van deze energie te bewaren voor het laatste moment vóór den slag. Vertraagde opnamen laten .zien, dat alle goede golfers den rechter arm gebogen houden tot op het oogenblik waarop de handen

de hoogte . va'n den heup bereiken. De rechterhand begint eerst te slaan als de rechterarm zich begint te strekken en de polsen niet meer gebogen zijn; dat wil dus zeggen, nadat de handen heuphoogte zijn gepasseerd. Op dat moment werken de polsen als veeren, de rechterarm strekt zich en de bal wordt getroffen op het oogenblik, dat de club

Ons gewone dagelijks voedsel bevat ontoereikende voedingsmiddelen voor een flink doorgevoerde oefening van het lichaam. Daarom moet de voeding worden aangevuld met het geconcentreerde en gemakkelijk door het organisme op te nemen krachtvoedsel Ovomaltine. Ovomaltine bevat in de juiste verhouding alle elementen, die noodig zijn om kracht en vitaliteit te scheppen.

In bussen vanaf 60 cent.

zijn grootste snelheid heeft. Bovendien verzekert de ingehouden beweging van den rechterarm de buitenwaartsche beweging van de club. De beginbeweging van de handen is dus vóór alles een begeleidende beweging van het draaien van het lichaam. De rechterarm moet tegen het lichaam gehouden worden, de linker moet op de borst rusten. Men oefent deze beweging het best voor een spiegel en zonder club.

Slagen uit diepe bunkers.

In diepe bunkers met stijle kanten moet de bal voor den linker voet gespeeld worden. Het uiteinde van de club moet daarbij naar rechts gedraaid worden, d.w.z. de kop van de club moet „geopend" worden en wel verder geopend naarmate de te spelen afstand korter en de wand stijler is. Het lichaam moet geheel naar de linkerzijde van de slaglijn gekeerd zijn en armen en handen moeten zich bij den opzwaai buiten deze lijn bevinden, zoodat bij het neergaan de weg van den kop van de club midden door den bal naar de binnenzijde van de speellijn gaat. De kop van de club raakt den bal niet onmiddellijk, doch eerst het zand achter den bal; vandaar de z.g. „explosie".