— 64 —

12 April 1798 werd Horn publiek verkocht als domeingoed aan Marcel Gerard Magnée, die het voor zijn zoon had aangekocht voor de enorme som van rond 5 »/2 millioen franken, die betaalbaar in de beruchte assignaten evenwel een klein reëel bedrag vertegenwoordigden, want de taxatiewaarde bedroeg niet meer dan 9500 livres.

De geregelde stamreeks van dit geslacht, dat uit het Luiksche stamt, vangt aan met den vader van voornoemden Marcel Gerard, zijnde Simon Magnée, die gehuwd was met Gatherme le Large en 6 zonen had, waarvan Marcel Gerard het tweede kind en gehuwd was met Marie Emestine Cons.ance de Bonniver. Als erfgenaam van zijn peetoom en peettante Marcel Gerard van der Hoven de Bommershoven en zijne echtgenoote Elisabeth Hendrix had hij eenig vermogen gekregen, waardoor hij te Theux op 19 Augustus 1752 een goed huwelijk kon sluiten met voornoemde Marie Emestine Gonstance de Bonniver, dochter van Lambert Joseph en Jeanne Margueritte Coulons. In 1749 was hij ontvanger der belastingen te Luik, 1757 en 1764 raadslid te Luik en in 1768 griffier tot 22 Februari 1787, toen hij tot rentmeester „de bon Altesse Celsissime en son comté de Horne" werd benoemd In deze hoedanigheid genoot hij als pachter van den Luikschen prins-bisschop de Hornsche goederen, zijnde het kasteel, 2 boerderijen ieder groot ongeveer 30 bunder, de regalia, de tienden de erfpachten en opbrengsten in natura De opbrengsten van dit alles moest op Horn worden betaald waar hij namens den Luikschen bisschop een dienaar had' die met bandelier en wapen van den prins-bisschop Francais Antome de Mean, de gelden inde. Door zijn aankoop is hij de „auctor generis" geworden van de familie die nu nog op Horn zetelt. Hij had 5 kinderen, 4 zoons en een dochter waarvan het derde kind Marcel Joseph gehuwd was met Helene Rose Philippine de Bellefroid. Marcel Gerard overleed op Horn 12 April 1811, zijn zoon te Roermond 3 December 1829, maar zijn kleinzoon Robert Marcel op Horn in 1793 geboren, stierf er 15 Juli 1858 na ook getrouwd te zijn geweest met een freule de Bellefroid die in 1873 op Horn