232 de vogels van het gebergte kaf,

rijen , die zeer digt op elkander volgden, en in de beste orde voorwaarts rukten.

De belegerden, wier aantal eenige honderd mannen beliep, zagen van de muren deze vreesfelijke toebereidfelen wei met onverfchrokkenheid aan, maar ook zonder eenige gunftige verwachting:

Laat ons fterven," zeide de Sultan tegen den scheik, ,, onderwerpen wij ons aan een ongelukkig

toeval, hetwelk ik mij zeiven op den'hals heb ge,, baald. Bij mijne aankomst zond ik van hier eenen „ Officier, der bezetting naar Damaskus met brieven en „ aanwijzingen aan eenige Emirs, welke door den ftroom ,, der opftandelingen, waarfchijnliik tegen hunnen wil, „ waren medegefleept. Een ander zond ik aan den s, Sultan van Jeruzalem, met het verzoek, om de zaak „ der Vorften niet te laten vallen; maar de gevolgen van „ het flechte voorbeeld te keer te gaan, hetwelk mij-, i, ne onderdanen aan de naburige volken geven. ïks

„ geloofde , deze maatregelen zouden mij eenigen „ tijd "

,, De tijd doet hier niets toe," viel hem de man gods in de rede; ,, al uwe maatregelen zijn verijdeld. s, De Sultan van Jeruzalem vreest u niet meer, en „ kan u den verderfelijken en vernederenden vrede niet ?, vergeven, dien gij zijnen ouden bondgenoot, den ,, Sultan van Aleppo afgedwongen hebt. Hij heeft

uwen afgezant geantwoord, dat bij het op de beflis,, fing des hemels wilde laten aankomen, en met den

Vorst, die den troon van Damaskus verdedigen „ zoude, als een vreedzaam nabuur leven. De andere „ afgezonden Officier is dadelijk bij zijne aankomst ont,, dekt e» gevangen genomen, en de brieven, die gij. „ hem aan uwe vrienden medegegeven hebt, zullen

tot niets anders dienen, dan den tiran de hoofden „ aan te wijzen, die hij moet laten afhouwen,"

„ Welnu, laat ons dan fterven," riep nogmaals sapheddin : „ de hemel laat de misdaden en mijnen „ vijand zegepralen; hij wil zich aan mij wreken en j, mij verderven."

„ Neen, Heer! " hervattede ibrahim, met grooten ernst; „ de hemel wil u redden, en wat gij hem ech„ ter zelf moeijelijker maakte, u te gelijk onderrhten „ en verbeteren. Hij kon uwe ongelukkige lotgevallen 'n voorkomen, deels door de door .u gekozene,

„ deels.