S34 DB VOGELS VAN HET GEBERGTE KAF.

van allah !" riep hij uit: „ gij evenaart zijne barm« ,, hartigheid! Wie kan zich beroemen de eene of de rt andere te begrijpen? Ja, ibrahim! ik beken het. „ eindelijk, dat de fterveling. alles zwaar, maar aan het „ hoogfte wezen alles gemakkelijk valt." . Spoedig, Heer! zult gij dit nog duidelijker zien," hernam ibrahim. „ Wij willen aan de verdedigers van ,, MemWt ie zorg overlaten, om den buit te verzame„■ len, en als mijn raad u dierbaar is, zoo volg nu het ,, ongelukkige opperhoofd van dit verflagen heerleger, „ om mede' aan te zien, wat deze zeldzame nieuws* „ tijding, die hij zelf genoodzaakt is, over te brengen, „ in uwe hoofdftad zal uitwerken." . Te gelijker tijd ftampte de heilige man met den voet op den grond, en nu kwam er uit denzelven een kleine wagen van ebbenhout te voorfchijn, dien de Sultan met hem beklom. Vier lange zijden koorden waren aan het voorfte gedeelte aan vier gouden ringen vastgemaakt, en vormden, aan het voorfte einde, een ligt en gemakkelijk gefpan. De blaauwe vogels trokken zich de koorden over den hals, verhieven zich eenigermate in de lucht en de wagen rolde fpoedig voort op den weg van Damaskus.

Voor het overige was wagen en gefpan met eene ligte wolk omgeven, welke van binnen naar buiten doorzigtig was, gelijk de fijne Itoffaadje,. die men voor de vrouwen der Sultans tot venftergordijneii gebruikt; beide reizigers konden daardoor alles naauwkeurig befchouwen zonder gezien te worden. Zij ontdekten op eenen kleinen affland voor zich schabours zoon, die met losfën toom vlugtte, enden zegenrijken vogel, die zijne vlugt naauwkeurig naar den loop des paards rigtte en den vlugteling fcheen gade te flaan.

. „ Lieveling van den Profeet!" zeide sapheddin: „ wat moet ik van den redder denken, dien de hemel ^ voor mij gekozen heeft, wat is dat voor een won„ derbare vogel? Vanwaar komt hij, en waar heeft hij „ het vliegende heer aangeworven, dat nu weder ver„ dwenen is ?"

,, Heer!" antwoordde scheik : „ uw redder is de „ vogel simorg, de onfterfelijke vogel, wien de hemel „ verftand en fpraak verleend heeft, die den heiligen „ Alkoran zonder verklaringen leest, en die de leer „ des Profeets reeds lang te voren was toegedaan, eer

„ de