570 godsdienstige onverdraagzaamheid.

Brillen zijn, dewijl men dezelve reeds in 1070 in Duitschland kende. In het jaar 1691 werden de Brillen uit Barnfteen door christiaan porschinen, te Koningsbergen, in Pruis/en, uitgevonden; als de Barntteen geflepen was, (lak hij dien in lijnolie, waardoor dezelve de gele kleur verloor en doorzigtig werd (g).

(g) Uitwerf. Lex. III. P. 1401.

godsdienstige onverdraagzaamheid , of schending der begraafplaatsen.

(Vertaald uit de Èphémdrides de Popi»'on» ou obfervations politiques, philofophiaues et Litteraires fur les écriis du temps. T. II. N0. XIII. (i Bruxelles, chez.a. stapleaux.)

N. (*) den 17 April 1817-

mijnheer de rédacteur der ephémérides !

Niettegenftaande uwe natuurlijke goedhartigheid, hebt gij u enkele reizen moeijelijk gemaakt tegen onze goede Pastoors, wanneer zij, eene eentoonige ftilte moede Zijnde, onrustig en woelend werden, de gewetens op eene liefderijke wijze fchrik aanjoegen, en door vrome moedwilligheden de openbare rust zochten te (boren; uwe gal zal zich zeker dan nog wel meer uitftorten, wanneer gij verneemt, dat de dooden zelfs op ons dorp niet meer in vrede rusten kunnen 4 niettegenftaande het voorregt, dat zij hierin tot op dezen dag hebben genoten, , Wanneer ik zeg tot op dezen dag, bedoele ik eten ... van Maart 1. 1., üjdftip van eene diepe fmart en

(*) Men heeft zich gefchaamd, den naam van de Gemeente openlijk te noemen, het zal genoeg zijn een zoo fchandelijk bedrijf openbaar te maken, ten einde het door de publieke magt verder worde voorgekomen.