J. N. SNACKERS. f

Veertig jaren lang heb ik de eer gehad met Jacques N. Snackers in vele Roermondsche en Limburgsche belangen samen te werken en heb ik zijn werklust, zijn welwillendheid, zijn helder oordeel en zijne goede trouw op prijs leeren stellen.

Hij wist plannen te maken, maar ook dóór te zetten; hij kon met zijn sterke schouders een zaak omhoog helpen, maar ook de bezwaren overwinnen. Met zijn machtig en welsprekend woord was hij een pleitbezorger voor menig genootschaps- en vereenigingsbelang. Hij had groote geesteskracht gekregen, maar hij heeft er ook mede gewoekerd en zich zelf in dienst der gemeenschap niet ontzien. Hij stond midden in het Roermondsche maatschappelijke leven, nooit was hem iets te veel, waar iets goeds gesteund moest worden. Snackers heeft niet ijdel de leuze „voor alles wat waar is, goed en schoon" tot de zijne gemaakt en ze krachtdadig in practijk gebracht. Voor zijn school en 't onderwijs kwam hij overal op en was een vertrouwbaar raadgever voor de ouders, dat weten wij ! Op hem was ook de waarheid van toepassing, dat wie het 't drukst heeft, nog altijd tijd vindt, om andere zaken te steunen en te behartigen, als dat gevraagd wordt.

Zijne vriendschap was blijvend, zijn woord een zegel. Rusten kende hij niet, ook toen hij zijn emeritaat al ten volle verdiend had.

De sterke is nu gevallen, midden in zijn werkzaamheid. Gods wegen zijn onnaspeurlijk.

Snackers heeft zijn brood niet in ledigheid gegeten. Hij heeft gewerkt, toen het dag was en ook zelfs met frisschen moed nog bij het vallen van den levensavond. Veel heeft hij gedaan voor Roermond. Roermond heeft dat op prijs gesteld en hem altijd beschouwd als een zijner verdienstelijkste burgers.

Maar ook zijne talrijke vrienden in Limburg en daarbuiten hebben zijn verscheiden met droefheid vernomen. En deze vrienden mogen hiermede uiting geven aan hun rouw en weemoed over zijn heengaan uit ons midden.

Wij zullen zijne nagedachtenis niet alleen in eere houden, maar hem in onze gebeden gedenken, opdat hem, den stoeren werker en ijveraar voor 't schoone, edele en goede, het loon gegeven worde den rechtvaardigen en getrouwen dienstknecht weggelegd. R. I. P.

A. F. VAN BEURDEN, Oud-Voorzitter „Limburg".