— 17Ó —

daarmede voor de beoefening der toonkunst en het gezellige verkeer in Roermond, in jarenlange medewerking met z'n betreurden vriend Henri Tijssen is geweest, is niet in enkele regelen onder woorden te brengen. De eervolle onderscheiding van ridder der Oranje Nassau-orde, hem daarvoor door H.M. de Koningin geschonken, is welverdiend.

Met gepaste bescheidenheid herdenken wij met een enkel woord, hoe hij in een gelukkig gezin rust en verkwikking vond na zijn dagtaak die, vroeger grootendeels besteed aan beroepsplichten, in zijn jaren van „otium cum dignitate" meer dan ooit besteed werd aan verschillende maatschappelijke functies. Mèt het bijhouden van de litteratuur en ontspanning in den gezelligen kring was dan zijn langen dag altijd goed gevuld. Tot zijne geliefkoosde ontspanningen behoorde ook steeds 'n jaarlijksche reis, gewoonlijk naar het buitenland, waarover hij — gezellig prater als hij was — met enthousiasme kon vertellen. Meer nog dan zijne vrienden en kennissen hebben vrouw en kinderen in hem verloren ; een zorgzaam en liefhebbend echtgenoot en goed huisvader is met hem heengegaan.

Voor „Limburg" was hij jarenlang de accurate penningmeester en na het vertrek van A. F. Van Beurden naar Amersfoort werd hij in 1921 gekozen tot Voorzitter, wat hij bleef tot zijn overlijden.

Als medewerker aan het Jaarboek schreef hij in proza over Heynrijck van Veldeken en de St. Servatiuslegende, over Koning Zwentibold en zijn tijd, over Dautzenberg en de Dialectlijnen in Limburg. Een uitgebreide studie in den vorm van een lezing gehouden in Maart 1914, betreft de wording der Provincie Limburg. Verschillende gedichten en verscheidene ongeteekende stukken namens de Redactie in het tijdschrift en in het jubilé-nummer van 1923 geplaatst, toonen ons daarin vooral den grooten minnaar van Limburg en vurigen vaderlander.

De laatste jaren waren voor „Limburg" niet gemakkelijk. Oude vrienden van het Genootschap gingen heen en nieuwe traden slechts schaarsch toe. Toch moest er leiding gegeven worden en zoo goed hij het vermocht deed hij het.