%% !% EHRENBERG ,

dan ook gemoedelijk tot dat doel gebruiken.. Geene

uren noch oogenblikken moet ik ongebruikt laten

voorbijgaan: ook uren en oogenblikken zijn voor mijn

heil van onukfprekelijke waarde. Ik wil den kostelij, , ken tijd: met groote zorgvuldigheid uitkoopen , en op „ mijne hoede zijn, om denzelven niet te verbeuzelen,

of door wanorde in mijne werkzaamheden te verlie„ zen. Het verheven oogmerk van mijn heftaan op aar,, de zal mij fteeds levendig voor den geest zijn. Iede-

ren dag moet ik toenemen in wijsheid en deugd. Ik „ wil alles, wat den geest verfiert en volmaakt, be-

oefenen, en alles g-ring fchatten, wat Hechts eenen ,, vluütig voorbijgaanden fchijn heeft, hoe hoog dit ook

bij de wereld gefchat moge worden.

Inderdaad, het is noodzakelijk, dat ik met ernst ,, aan mijn heil denke: ■ want weet ik wel, hoe lang

god mijne dagen nog rekken zal? Weet ik, of niet „ dit jaar het laatfte is, dat ik op aarde doorbrengen „ kan ? Misfchien word ik al van hier geroepen eer „ hetzelve nog ten einde is. Dit laat ik gaarne over ,, aan. Hem, die zoo wijs en genadig den loop mijns ,, levens naar mijne behofeften bepaalde; die al mijne ,, dagen in zijn boek gel'cbreven heeft eer er nog een

was, Hat is echter mijne zaak, mij gereed te hbu,? den, om zoo te leven, dat ik iedcren dag gerust „ fterven kan; om de noodige fcliikkingen te beramen, 9, en mij vertrouwd te maken met zulke gedachten, die

mijn affcheid van de aarde ligter delen worden,

„ Ik weet daarenboven niet,, wat mij in dit jaar te „ vachten ftaat: diepe donkerheid heeft de gebeurtenis* „ fen der toekomst omfluijerd. Maar moet ik mij daarjs om aan bange bekommeringen overgeven? Zal de »» mogelijkheid van treurige onheilen mijn hart verfchrik„ ken ? ik weet toch alles, wat mijn hart meer gerust „ Helt, dan de naauwkmrigfte kennis van mijne toeko„ mende lotgevallen zou kunnen doen. Ik weet, dat „ mij niets te wachten ftaat, dan hetgeen god over „ mij befloterj heeft; het zal mij juist zoo gaan als de »» genadige wil des Heeren het goedvindt. Onheilen ,, kunnen mij treffen'; doch niet anders dan tot mijn ges» iuK- ben beveiligd tegen hetgeen inderdaad" fcha-