172 droomen en gedachten over dezelve.

Walpwgis- nacht en is vooral in een aestbetisch

opzigt te befchouwen, gelijk de eerfte in een wijsgeerte bijzonder fchoon, den leeslust boeijend en menschkundig, is de laatstgemelde droom, dien wij eer eenen roman zouden noemen , gefchreven. - De derde Afdeeling bevat een vijftiental droomen, wier echtheid door de gefchiedenis wordt gewaarborgd en welke, hoewel mogelijk voor ieder, wat een eecieelte derzelve betreft, onpeilbaar, echter ftof tot verder nadenken aanbieden. Zij zijn de volgende: r. Droom Van aai Geneesheer gennadios. 2. Droom van den Keizer mauritius. 3. Droom van den Kalif haroun alraschid. 4- Droom der Koningin van Frankrijk catharina van medicÏs. 5 Droom van Koning lodewijk XIV , van Frankrijk, 6. Droom van frederik myconius. 7. Droom van den Keurvorst frederik den Wijzen, te Sakfen. 8. Droom van den Hertog johann wilhelm, yan Sakfen. 9. Droom van den ueroemden CALILei. io. Droom van den Ridder SALviati. ii. Droom van den Geleerden gaulmin. ï2. Droom van philippus melanchton. 13. Droom van den Parlementsadvokaat cette , te Dijon. j4. Droom der Vorstin ragotzky. 15. Droom van den Schilder groeger.

Wij vertrouwen onzen Lezeren geenen ondienst te zullen doen met voor hen uit elke der twee laatfte Afdeehngen dezes Werkjes eenen droom af te fchrijven.' en kiezen daartoe als de beknoptfte:

Het onaangename Bezoek.

„ Ik ben gewoon, niet uit vrees, maar om andere goede redenen, 0p reis en in elk vreemd buis de deur van mijn ilaapvertrek des nachts zoo vast mogelijk te fluiten. Intusichen heeft de ondervinding mij geleerd dat men ook bij deze voorzigtigheid geenszins voor ieder onverwacht bezoek veilig is. Ja, bijna ware ik eens overtuigd geworden, dat er meniehen zijn, voor welker tooverkracht geen flot te fterk, geen grendel te vast is.

,, In het jaar 1792 reisde ik door Keulen aan den Rijn. Ik had eenen koffer bij mij, waarin niets mms, hetwelk in deze weleer vrije rijksftad aan impost onderhevig zou geweest zijn. Intusichen had ik toch geen' lust, om den tolbedienden alles naar willekeur te Wen

• door-