S5Ö algemeen beoordeelend verslac, enz.

en zonder karakter te vinden zijn, daar er onder de Apostelen wel één judas was die voor geld zijnen meester verried? — Wat doet men ook niet om geld, wanneer men zich niet anders weet te redden ? — Het is dus, onzes inziens, zoo onmogelijk niet, dat een zoogenoemde Proteftant, zonder beginfels, en enkel om iets te winnen, dit Algem. Beoord. Verflag gefchreven hebbe. Wie hij zij, laten wij daar. Dewijl "hij zijnen naam niet heelt verkiezen te noemen, kunnen wij', al wisten wij dien met de volkomenfte zekerheid, ook geenen naam noemen. Echter meenen wij te mogen zeggen, dat van de menigvuldige Gefchriften, die er zonder naam, of onder verdichte namen, uitgegeven zijn, er meer dan een ons toefchiint het werk van dezen zelfden .Schrijver te wezen: b. v. de Redevoering tegen van der werf, op naam van eenen meijer, Litu Hum. Stud., zoo als het heet, te Utrecht bij van schoonhoven; maar eigenlijk te Amfterdam; en — de Eiloof'krans voor den Ree. in om Lctterk. Magazijn, bij geysbeek uitgegeven, enz enz.

Wat nu het Werk van dezen Proteftant betreft, dat is zoo, als men dat verwachten mag van eenen man, die ftellig verklaart, te moeten erkennen, dat weinige vakken van Wetenfchap hem zoo ten cenemaal vreemd zijn, als de eigenlijk gezegde Godgeleerdheid. — Met één woord, het is alles broddelwerk: en wij hopen, dat de Amfterdamfche en andere Boekverkoopers eindelijk eens wijs genoeg zullen worden, om geen geld meer te wagen aan zulke Prulfchrijvers, die hun geklad komen rondventen, of voor en tegen willen fchrijven, zoo als men het verkiest; doch misfehien is er geen ander middel, om hen zoo wijs te maken, dan'dat bet Publiek niet langer voor allerlei vodden geld geeft: en deze wijze fpaarzaamheid prijzen wij hetzelve bij dezen nederig aan.

^ Na.