3Ö° P. J. PRINSEN,

Verbond, zoo als het Groot - Hertogdom Baden; het' Keurvorftendom Hes f en; het Groot - Hertogdom Het/en • het Hertogdom Holfiein; het Groot - Hertogdom Luxemburg; de Sakfifche Huizen; het Hertogdom Br unswijk Wolfenbutteï; het Hertogdom en Vor. ftendom Nasfaitt De 23de les behelst een vervolg der kleine Staten van het Duitsch Verbond en belehrijft de Mekkelenburgfche Staten; het Groot-Hertogdom Öldenburg; de Hertogdommen Anhalt; de Vorflendommen Zwart sburg; de Vorftendommen Hohenzollem; het /'Vjlendom Lichtenftein; het Vorftcndom Heuss; de Förjlendommen Lippe-Dclmold en Lippe-Schaumburg ; het Vorftendom Waldek; de jP^/'fi Sfejfett, De 24de les handelt over de Koningrijken Wurtemberg, Hanover en Sakjen. De 25de les over het Koningrijk Beijeren. De aólte les over het Koningrijk Bruis/en. De 27de les over verdere Stalen van het Koningrijk Prmsfen. De <28fte les befchrijft het Oostenrijkfche Keizerrijk De softe les de verdere landen van het Oostenrij kj'che Keizerrijk, als: het Koningrijk Hongarije; het GrootVpmendom Zevenbergen; het Koningrijk Gallicie en Lodomirie; Bukowina; het Koningrijk Slavonie met Scrtnie; het Koningrijk Creatie; Dalmatie. De 3ofte les het Turkfehe Rijk, in Europa, De 3ifte les handelt over Azië in het algemeen, en bijzonder over Aziatisch Rusland; Tartarije f onafhankelijk Tartarije); Kaukafifche Streken. De 32de les is een vervolg van Azië, en behelst Aziatisch Turkije; Arabic; Perzie. Ook de 33de les vervolgt de befchrijving van Azië en handelt over Oostindie (Hindostan) in het algemeen en over de Aziatifche Staten; de Europcfche bezittingen; Calcotta (Bengalenj; Madras en Bombay in het bijzonder. Ook over het Oostelijk fchiereèland (Achterindie). De 34fte en 3511e les, mede een vervolg van Azic, over het Keizerrijk China.; het Koningrijk Japan; de Oosiindifche en andere eilanden. In de 3Ófte les maakt de Schrijver een begin met Afrika en handelt over Egypte; Nubie; Abvsfinie of Habesch; Algiers, Tunis, Tripoli en Barka; ■ Fez, Marokko en bijgelegene landen; Sarah; Senegambia; Nigritie. De ^fte les vervolgt Azië in Eigenlijk of Opper-Guinea; Neder-Guinea of Kongo; Kaffer land met de Kaap; •Sofola, Monomotapa en Monoemugi; de kusten Mozambique, Zanguebar, Ajan en Anclel; de minder bekende

lan-