gS« praktikale aanmerkingen

vestigd werden, gefproken is, zoo laat zich alles in twee woorden bevatten: waarheid en liefde:'' Hierna wordt (C, Leerr. V.) de tegenbedenkiug, uit den onderlmgen haat en de fcheuring der Christenen ontleend, opzettehjk wederlegd.

(I3ÏO De derde Afdeeling wijst aan: (A Leerr. VI.) wat wij te doen hebben, om den zegenrijken invloed van dezen eend ragt- en vrede-jlichtenden Godsdienst ook pi onze jlreken te helpen bevorderen; Antw.: hebt de waarheid en den vrede lief; en (B Leerr. VII.) welke heilzame gevolgen en vruchten wij ons van deze poging onder cle tegenwoordige tijdsomjlandigheden, en in alle gevallen, mogen beloven, of, met andere woorden; hoedanig eenen trap van Zedelijke en Godsdienltige waarde, gen volk, hetwelk aan die goede grondregelen getrouw blijft, ook in eenen toeltand der wereld, gelijk de tegenwoordige , nog (leeds bereiken kan. Antw. het kan zich, in eenen zeer aanmerkelijken zin, den naam van een volk van God waardig maken, en op zich toepas(en de belofte: Ik zal hun God zijn.

Wij eindigen ons vertlag met den vurjgen wensch, dat waarheid en liefde meer en meer de overhand krijgen, opdat Christus , door het geloof in aller harten heerfchende, alles zij in allen, en dat de overdenking en beoefening van dezen Bundel van voortreffelijke Leerredenen daartoe ook van Hem gezegend worde, die alle giagt in hemel en op aarde heeft.

fraktikale Aanmerkingen over de Uitoefening van het werk van eenen Evangeliedienaar; getrokken uit de

■ Protocollen der Prediker- conferentie, welke federt 1754 's jaarlijks in Hernhut gehouden wordt. Uit het Hoogduitsch vertaald door a. goedkoop, Lceraar der Protejlantfche Christenen in Vlaanderen. Te Haarlem, bij J L. Augustini, 1815. XV en 148 Bladz, In gr. Octavo. De prijs is f i - lo - ;

In derj jare 1754 kwam een aantal van zeven welge. zinde Predikanten ,* toevalliger wijze, te Hernhut, bij«ca; deelden daar elkander hunne ontmoetingen en on-