HET LEVEN VAN EEN3 OUDEN VRIJER. 6ll

De held der gefchiedenis, die op zijnen ouden dag, in eenige avondonderhoudingen in den kring zijner vrienden en bekenden zijne levensgeschiedenis bier zelf verhaalt wordt genaamd abraham van schieten, werd in he't jaar 1723 te Nijmegen geboren, en had zijnen vader, die een krijgsman geweest was, reeds vroeg ver. loren, zoodat hij',' terwijl" zijne moeder zich weinig om haren zoon bekommerde, zijne opvoeding grootendeels aan anderen- te danken had. Bij het tweede huwelijk Zijner moeder werd hij door zijnen ftiefvader ter fchool gezonden, doch, te zeer verwilderd, duurde dit niet lang, want, na vele guitenflukken te hebben uitgefpeeld, koos hij, op verre na nog geene vijftien jaren bereikt, en zijne moeder verloren hebbende, met eenen zijner medefcholieren het hazenpad en ging, van eene fchrale beurs voorzien, de ruime wereld in, onder den naam van ftudenten. Zij werden echter op den weg naar Gorkum door hunnen Schoolonderwijzer achterhaald, maar door eenen vreemdeling, die hun op weg bejegend was en naderhand bleek een Werf - officier te zijn, befchermd, en op eene listige en bedriegelijke wnze in den foldatenftand ingelijfd, en, eer hunne ouders er nog iets van konden ontdekken, naar de Goeree gevoerd op een ichip. dat zeilree lag, om naar de Afrikaantche kust te ftevenen. Hier werden zij echter door hunne ouders achterhaald, vrijgemaakt, en, naderhand . beide uit ei°eiie begeerte cn met bewilliging hunner oudeis, als ïonkers in den foldatenftand, onder een en hetzelfde resement, geplaatst. Hierin gedroegen ai zich zeer wel en legden zich toe op het rauleeren dier wetenfchappen, welke eenen krijgsman noodig zijn te beoefenen^terwijl ook de vorming van hun hart door hunnen militairen onderwijzer niet geheel verwaarloosd werd. Gedurende de drie eerfte jaren van hunnen militairen dienst hadden zij geene bijzondere ontmoetingen, maar werden, nu van knapen jongelingen geworden zijnde, meer en meer in de openbare wereldfche vermakelijkheden ingewikkeld en geraakten, op een bal, door de officieren, ter gelegenheid van huns Generaals verjaring gegeven, beide verliefd; onze held op eene Barons dochter en zijn vriend op eene hem onbekende. Zij Hagen niet zeer gelukkig in dezen liefdehandel, maar beide beloven elkander de behulpzame hand te bieden; zeker Kapitein DiOEiüCHS, aan wiens leiding en raadgevingen de Q q a oetfl