h. bosscha, geschied. der staatsomw. in nederl. 649

Gefchicdenis der Staatsomwenteling in Nederland', voorgevallen in het jaar achttienhonderd dertien. Boor Mr. herman bosscha, Hoogleeraar aan het Atheneeum Illustre, en Rector der Latijnfche Scholen te Amflerdam: Lid van het Hollandfche Injlituut van Wetenfchappen, Fraaije Letteren en Kunft'en. Tweede Stuk. Te Amflerdam, bij P. den Hengst en Zoon en J. van der Hey, MDCCCXV. VI én 279 Bladz. In gr. Octavo. Met drie Afbeeldingen. Be prijs is /4-i8-:

Berde Stuk. MDCCCXVI. IV en

323 Bladz. In gr. Octavo. Met drie Afbeeldingen. Be prijs is f 4 - 18 - :

In N°. XI van ons Maandwerk voor 1815 hebben wij, bij de aankondiging van het Eerfte Stuk dezer Gefchiedenis, onze Lezers met den aanleg, aard en verdienden van dit welgefchreven Werk van den Hoogl. bosscha zoeken bekend te maken.

Niet minder dan het Eerfte, zijn ons het Tweede en Derde Stuk bevallen.

Het Tweede Stuk behelst het volgende: Tweede hoofddeel. Van 's Vorflen komst in het Vaderland tot op het einde van dat jaarCiii%0 Bladz.

Derde hoofddeel. Over den voorfpoed der Bondgenooten en derzelver inval in Frankrijk zelf. Bladz. j6q—201.

Aanteekeningen en Bijlagen, ter opheldering of ftaving van het gemelde, en behelzende mede een en ander gewigtig Staatsftuk, Bladz. 205—248. En eene afzonderlijke Bijlage, bevattende het Tractaat en de Conventie, gefloten tusfchcn de Bataaffche Republiek en het Doorluchtig Huis van Oranje en Nasfau; doch hetwelk niet bevestigd is, met daarbij behoorende ltukken. Bladz. 249—279. En de Afbeeldingen m dit Tweede Stuk voorkomende, zijn van de Heeren f. d. changüion, Mr. fannius scholten en Mr. j. M.

SS 5 K.EM-