7"<lO PRENTJES-ALMANAK VOOR KINDEREN.

afvallige van het llot, die, na den dood zijns vaders, liever in het gewoel der lieden, dan op het dille land, verkoos tc leven), en het voortreffelijke der eerde boven de laatde; en wil men den lof van het landleven in tegenoverdeliing van het dadslevcn op eene fchoone wijze vermeld vinden, dan leze men inzonderheid het vijftiende Hoofdftuk van het eerfte Boek, hetwelk daarvan een fraai tafereel levert.

Iets meer tot aanprijzing te zeggen van een Werk, welks Schrijver bij de Nederlandfche natie reeds zijn krediet verworven heeft, en als een voortreffelijk Romanfchrijver bij ons bekend ftaat, achten wij noodeloos: wij bevelen hetzelve aan dat gedeelte van het lezend publiek, dat gaarne verdichte verbalen, die vernuft en fmaak kenteekenen, leest, in volle ruimte aan.

Pr entjes-Almanak voor Kinderen; voor het jaar 1818. Met 13 gekleurde Plaatjes en Gedichten. Te Jmfterdam, bij H. Houtgraaff. Behalve het Voorwerk, 48 Bladz. In Duod. De prijs is f : - 12 - :

Wij kunnen dezen Prentjes-Almanak voor kinderen, hoeveel gebrekkigs wij ook in denzelven hebben aangetroffen, toch niet geheel afkeuren. De Prentjes zijn nog al aardig gekozen en vrij Vel uitgevoerd, verbeeldende dezelve de navolgende onderwefpen. van gepaste dichtftukjes gepaard: de poppenkast; het domi' ncfs-fpel; de timmerman; de geweermaker; de bierjleper; de harddraverij; de koopman -infcheepsb'ehaeften; de fcharenflijper ; de tabakshandel; de haringpakkerij; verhuisdag; de graamlorfchers; de bruggtmakers; de yarkensjlagter; de Muziek (Muzijk), terwijl de ftukjes achteraan, het eerde een gefprek tusfehen 'eenen vader en zijnen zoon over de gemeene Musch, het tweede over het middel om zich voor verdrinken te behoeden, wanneer men niet kan zwemmen , het derde eene waarfchuwing , cm geene fchielijke verkoeling te zoeken, wanneer men verhit is, het vierde een gefprek tus/chen KoosjE en hare moeder, het vijfde eene fabel, de nachtegaal en de vogelvanger , en het zesde, oflaatfte een dichtftukje, den zondvloed ten onderwerp hebbende , behelzende, welke van wege den naar de vatbaarheid der kinderen ingerigten ftijl, waarin zij voorgedragen worden, onze goedkeuring wegdragen.