DE ONBEKENDE TE BRACHFELD. Ift?

komst. Even gelijk dé magneetnaald zich naar de noordpool beweegt, zoo waren ook alle vrouwelijke hoofden en oogen gevestigd op den ingang van den tuin, zonder, even als de magneet in eenige plaatfen der aarde, de minfte afwijking te ondervinden. De boezems van allen, welke hunne bekoorlijkheden, thans meer ontbloot, dan wel anders , ten toon fpreidden, begonnen, even als op het woord van kommando, zich alle naar eene zijde heen te bewegen, toen men den vreemdeling met den burgemeester den tuin zag binnentreden. Men merkte met verwondering, dat de laatfte, die, gelijk ieder wel wist, bij den vreemdeling het middagmaal had gehouden, denzelven aan zijne regterhand liet gaan.

Terwijl de burgemeester, volgens de ingevoerde mode , het nieuwe medelid plegtig aan de kiesheeren voor* ftelde, verzamelden de andere heeren zich in eenen kring rondom denzelven, befchouwden hem van het hoofd tot de voeten, en luisterden elkander hunne gedachten vrij luid en verftaanbaar in. zonder dat daardoor de wellevendheid te Brachfdd er eenig nadeel bij leed. Er vlogen door de openingen, welke er van tijd tot tijd in den kring der mannen gemaakt werden, terftond eenige dozijnen vurige vrouwelijke blikken, even als kogels door de fchietgaten, en ftaafden het reeds gevelde oordeel, dat de vreemdeling een allerliefst man ware. Doch eer hij nog den naauwen kring had verlaten, zoo wist de oppasfer van het gezelfchap reeds te vertellen, dat dezelve uit de koninklijke hoofdftad kwam, dat hij den koning zelf gezien, eene reis door Italië gedaan, en op een Engelsch liniefchip eenen maaltijd had gehouden — — Dit alles waren zaken, welke men door vragen, die men zeer fterk aandrong, had vernomen en terftond verder voortverteld, en die tevens de verwondering dier goede menfchen ten top opvoerden.

Onder het midden van deze,, den vreemdeling, zoo als het fcheèn, vervelende gefprekken, luisterde hij den burgemeester iets in het oor, en werd van dezen bij den overfte valmers gebragt, die op eenen, voor hem beftemden leunïngltoel, in de fchaduw van den tuinmuur en bij eene flesch bier, de verdere berigten, met eene zigtbare onverfchilligheid voor het uitwendige, doch met een inwendig ongeduld, te gemoete zag.

De