JOHANNES BAPTISTA SANTOLIUS. 73?

3e groote wereld." Ja," hervatteden de dames, „• van de groote wereld van het land def Latijnen, maar anders is die taal volftrekt niet bekend." Santeuil maakte zich kwaad Over dit antwoord, ën verliet haar plotfeling, zeggende, dat hij volftrekt geenen omgang met onkundigen hebben wilde. Volgens den aard, dien /Santeüil bezat , mag men heel wel gelooven, dat hij deze afkeerigheid enkel voorwendde om er zich af te maken van geen collation te moeten geven.

Santeuil, 's nachts te elf ure te Sint Victor terug gekomen , Weigerde de portier om hem de deur open te doen, omdat men hem dit, zeide hij, verboden had. Na vrij wat onderhandelingen êh woordenwisfeh'ngen, liet santeuil eenen halven Louis onder de deur glijden, en zij werd voor hem geopend. Naauwelijks was hij binnen getreden, of hij veinsde, eeri boek op eene bank te hebben laten liggen, waarop hij, gelurende dat men hem liet wachten, was gaan zitten. De gedienfïige deurwaarder liep aanftonds heen om het te gaan halen, en terftond werd de deur gefloten. Meester pieter, die half naakt was, klopte op zijne beurt ook aan. Santê=tl hem de eigen vragen gedaan , en dezelfde zwarigheden geopperd hebbende, welke hem waren gedaan geworden, zeide gedurig, dat hij hem niet zou open doen, dat mijnheer de prior het hem verboden had. „ Wel. mijnheer santeuil!" zei. de de portier, ,, ik heb u immers met zoo veel vrien» delijkheid de deur open gemaakt." „Ik zal ii op dezelfde ■wijze binnen laten,"- fprak santeuil, ,, het hangt enkel van u zeiven af." en vervolgens maakte hij de houding van heen te zullen gaan. De portier, hem geroepen hebbende, zeide: „ ik wil u liever uw geld terug geven." Santeuil nam het aan, en maakte neai de deur open.

Santeuil, *s nachts op zijn bed eens op fommige verzen peinzende, ftond plotfeling op, opende de deur Van zijne kamer, en liep in het hemd door dè flaap. zaal, uit al zijne magt fchreeuwende: „ ik heb het gevonden! ik heb het gevonden!" Zijne medebroeders, door dit gerucht in hunnen flaap geftoord, vraagden hem, wat hij dan toch gevonden had? ,, het fchoonfle Vers dat God ooit gemaakt heeft," antwoordde sanmeng. 1819. no. 16. Aaa TEUit.