l6i OVERZIGT DER NIEUWSTE VOORTBRENGSELEN

voor tuiniers of lief hebbers gefchikte, Bot anical Magazine , or Flower-Garden display ed^ dat na den dood van cubTIS door john sims wordt voortgezet. Er zijn daarvan reeds 350 Stukken verfchenen, die elk 3 fh. 6 d. kosten.

Voor het merkwaardigfte , dat er onder de navorfchingen der kruidkenners onlangs aan het publiek is medegedeeld, mag men een btrigt van doctor horsefield , in het zevende Deel der Transactions van de Geleerde en Wijsgeerige Sociëteit op Java, houden, waarvan er, daar die Transactions niet verkocht worden , in het Afiatic Journal een uittrekfel medegedeeld is, en waaruit men nopens den Upas, of Vergifboom, op Java het noodige licht erlangt. Sinds lang heeft men de verdichtfelen van den onkundigen forscii verworpen, die den boom in 1783 befchreven heeft., De daadzaken, waarop zij gegrond werden, waren zelfs zeer overdreven. Er beftaat werkelijk zulk een boom, die Jntfcharxheet, en in het Oostelijke einde van Java, in het diltrikt Blambangan gevonden wordt. Het is een der grootfte boomen van het ganfVhe eiland. Men kan hem naderen en beklimmen, zoo als alle andere boomen. De bast, welke zich in delengte fplijt, is aan het ondereinde van oude boomen meer dan | duim dik. Snijdt men er in, dan vloeit er eene menigte melk uit, waarvan eenige, maar Hechts zeer weinige, ervarene oude inwoners een fterk vergif weten te bereiden. Een ander vergif kookt men uit de takken van den ftruik Tfchettik, welke o. hoksef.eld eveneens befchrijft.

Uit de nagelatene aanteekeningen, enz. van den vermaarden currris, heeft men eene verhandeling over de Zeekool gedrukt, onder den titel van Directions for Cultivating the Crambe Maritima, or Sea-Kole, for the ufe of the table. Price a 6 d.

Van curtis Flora Londinenfis , or a History of the plant s growing wild within 10 mi les of London; illuJlrated by figures of the natural fize • and magnified disfections of the parts of fructification etc., is er eene nieuwe, vermeerderde, en aan den tegenwoordigen ftaat der wetenfchap gelijkvormig gemaakte , uitgave van eenen thans levenden zeer ijverigen Natuurkenner , g. graves, verfchenen, die tot dus ver 13 Stukken in groot Folio bedraagt, van welke elk, met onge.

kleur-