352 over de binnendeelen van den aardbol*

Verfchilt. Ook hij liet dit zuur in verfchiilende foorten van aanhoudenden hoest gebruiken * doch gaf hetzelve in eene veel grootere hoeveelheid dan granville. Hij begon met aan een volwasfen mensch om de twee of drie uren a a 3 druppels in eenen fpijslepel vocht te geven, en gaf aldus eenmaal 24 druppels van hetzelve op eenen dag, en 6 druppels aan een jong kind Intusichen fchijnt ons deze gift toe te groot te zijn, en wij zouden liever het voorfchrift van granville volgen. Zulks heeft ook cerutti bij zijne proefnemingen met dit zuur in bet oog gehouden, en zag daarvan de beste uitwerking bij verfchiilende ongefteldheden der longen. Hem echter bleef het onbegrijpelijk, waarom dit middel dan eens 200 uitftekend voldeed, dan wedei niets goeds of zelfs fchadelijke uitwerkingen te weeg bragt. Alleen de tijd en verdere proefnemingen zullen dit raadfel oplosfen en ons de werking "van een middel doen kennen, hetwelk wij aan al onze kunstgenooten aanbevelen.

over de binnendeelen van den aardbol,

{Doof chladni.-)

De aarde is van binnen hol ; zij bevat daar ver,, verfcheidene bewoonbare fferen; zij heeft aan „ elk' van hare palen eene tusfehen ia en 16 graden ,, groote opening; en ik verklaar mij willig, daar henen „ te reizen , zoo mij honderd perfonen van moed ver,, gezellen." Zoo vreemd luidt de in Amerikaanfche, en vervolgers in verfcheidene Europefche Tijdfchriften geplaatste verklaring van kapitein symes, te St. Louis aan den Misfuri. En evenwel heeft dezelve de opmerkzaamheid van het algemeen meer getrokken, dan men zou verwacht hebben. Men heeft mij ook reeds zoo dikwijls gevraagd, wat ik er van dacht, dat ik er het een en ander door middel van de drukpers op meen te mogen antwoorden.

Iets waarfchijnlijks is, naar het mij voorkomt, in deze denkbeelden vereenigd met zeer veel onwaarfchijn»

Ijjk-i

\