01® de gevaren der misleiding.

„ Hoe?" riep hij uit: „ Ik gevoel, ik denk gelijk m Wh IJèze overeeiifternming trok mij onwederdaanbaar „ tot u, en mijn hart zeide mij fteeds. Hechts juiu's »» bezit kan u gelukkig maken! O beneem mij niet „ wreedaardig deze fcboonfle hoop mijns levens! Beflis. „ over mijn noodlot, fpreek mij een vriendelijk ja toe, „ of ik verban mij zei ven voor altijd uit *deze om,}. Irreken."'

„ Haat gij mij?" vraagde hij na eenig fti! zwijgen, terwijl hij hare hand greep en dezelve met innigheid aan ziin hart drukte.

„ Neen, selchow! ik haat u niet; maar ik vrees!'*' hernam julia met een geprangd hart. Een traan glinliefde in haar oog, en flechts met moeite kon zij deze weinige woorden liamelen.

De tante had de nicht beluisterd. Zij trad van achter een b.oschje te voorfchijn.

„ Belijd het flechts, juultje!" zeide zij: „ Gij bert mim 'len»! -— volg uw hart, en geef hem uwe „ hand,"

Julia reikte dezelve ffilzvvijgend den overrasten toe, die ze met duizend kusfen bedekte. Zij befloot, om den wensch harer tweede moeder op te volgen, en zich zelve op te offeren.

Het huwelijksfeest was luisterrijk en prachtig, en be. loofde het ichoone paar eene gelukkige toekomst, met uitzondering der jonge nijdige dames , die gaarne zelve den beminneiijken selchow, aan haren zegewagen geboeid hadden en der laffe modejonkers, die om de gunst van een zoo rijk meisje hunkerden.

Lu de eerfle maanden van den. nieuwen echtftand hield selchow zich hoofdzakelijk bezig met in zijne huishouding orde en regelmatigheid in te voeren. Aan ieder werden zijne bepaalde bezigheden aangewezen, en aan zijne jonge echtgenoote droeg hij het oppertoe-. zjgt daarover op.

Zij glimlachte, toen hij haar zijn plan bekend maakte, en ws5 in den beginne juist niet zeer naauwkeurig in ipasr opzigt. Selchow maakte haar op menige kieine onregelmatigheden opmerkzaam, maar altijd op eenen Mderijken, half fchertfendsn toon. Nimmer legde hij eenig blijk van eene kwade luim aan den dag. Zij. werd nu fb'pter in de vervulling harer huisfelijke pligien, want zij wenschte haren echtgenoot te behagen,

en