Meubelfabrieken. — Voor zooverre de verslagen, die ons verstrekt zijn, daarvan berigten mededeelen, luiden die zeer gunstig. Van eene meubelfabriek, tevens kunst- en fineerzagerij te Rotterdam, wordt gezegd, dat, ofschoon zij eerst in het vorige jaar was opgerigt, de afleveringen zeer voldoende waren. Onder die afleveringen, waren er eenige voor Oost-Indiën en ook voor Engeland. Ook te Amsterdam, Arnhem, Utrecht en 's Gravenhage was de toestand zeer voldoende, ondanks de groote concurrentie. In de meubelfabriek van de HH. H. P. Mutters & Zoon te 's Gravenhage, werd eene stoommachine van 6 paardenkrachten geplaatst, er waren 90 werklieden. In die van Gebroeders Horrix werken ruim 250 menschen.

Piano fabrieken. — In weerwil der groote concurrentie van de Fransche fabrieken schijnen de in Nederland gevestigde toch met goed gevolg hunne werkzaamheden voort te zetten. De gunstig bekende fabriek der firma Ch. F. Rijken & Co. is in den loop van dit jaar naar 's Gravenhage verplaatst.

Spiegel- en lijs lenfabrieken. — In de machinale lijstenfabriek van de HH. Broekhoff & Co., te Arnhem, werden in 1868 ongeveer 47,000 meters hout tot het vervaardigen van verschillende soorten van spiegel- en schilderij-lijsten aangewend. De fabriek werkt met 20 knechts, geholpen door de gevorderde stoomkracht, die de verschillende machineriën in beweging brengt.

In de koninklijke spiegel- en lijstenfabriek van den heer J. de Bruin, en in die van den HH. M. A. Sanders & Co., wordt ook aan een gelijk aantal werklieden arbeid verschaft. Alle deze fabrieken hadden voortdurend vele bestellingen , zoowel voor het binnen- als ook voor het buitenland.

De lakwerken uit de zoo gunstig bekende fabriek van den heer L. J. Nooijen te Rotterdam, verwierven op de tentoonstelling te Arnhem de groote gouden medaille. Deze fabriek, wier Voorwerpen door juistheid van teekeningen smaakvolle bewerking steeds blijven uitmunten, zou eene