2e Jaargang.

ZATERDAG 14 APRIL 1894.

No. 25.

ABONNEMENTEN:

Prijs per half jaar f 1.25, franco per post f 1.50. Het Abonnement is voor een geheel jaar verplichtend. Afzonderlijke Nummers f0.10

Verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS.

Redactie: N. Z. Voorburgwal No. 91. Uitgevers: BLANKENBERG & Co, Leiden.

ADVERTENTIE N.

Prij8 l_6 regels f 0.60, meerdere regels a 10 Cts Grootere letters naar plaatsruimte. Plaatsing 3/2 maal. Abonnementen bij overeenkomst.

Officieel Or de Amst.

gaan van de Amst. Voetb. Ver. ,.R. A. P.", de C. en F. C. „Kralingen" te Kralingen, de Rotterd. C. & F. C. „Rapiditas", C. & V. V. „Volharding", de Amst. F. C. „Quick", Arnh. C. & F. C. Vitesse. Amstels C. C, Amst. F. & C. C. „U. N. I.".

Bij dit Blad behoort een Bijvoegsel.

Officieele Mededeelingen.

A. C. & V. Y. Yolharding.

Voorgesteld als adsp. lid M. Blote door F. Hisgen.

Zondag 1. 1. werd het voetbalseizoen met een nederlaag van het 1ste elftal tegen de A. F. C. U. N. I. gesloten (3—2)

Maandag 16 April Bestuursvergadering. Aanvang 8 uur.

Punten van behandeling:

1. Contributieregeling.

2. Het aanstaande cricketseizoen.

3. Wat verder ter tafel zal worden gebracht

J. HEKKENBERG.

Secr.

A. F. en C. C. „U. N. J."

Voorgesteld als werkend lid. de Heer C. W. Smit door C. Sterman .lr.

Onze laatste Voetbalwedstrijd versus A. V. V. Volharding (I) werd door ons gewonnen met (3—2).

Zondag 15 April. Opening van het Crioketseizocn. Het bestuur rekent op eene goede opkomst.

. C. W. Dreckmeijer,

Secretaris.

„Rapiditas".

De uitslag van onzen wedstrijd, gespeeld den Ssten April, was dat Rapiditas Victoria versloeg met 2-1.

Victoria heeft echter tegen de geschiktheid van het terrein geprotesteerd, zoodat wij in deze het besluit van den bond moeten afwachten.

# * *

Zaterdag 21 April, algemeene vergadering, nadere bijzonderheden zullen den leden medegedeeld worden.

* # *

Zondag 15 April match van ons 2de elftal versus lste do van Neptunus op het Schuttersveld. Aanvang te een ure.

De Secretaris O DEDDES.

A. Y. V* „R. A. P."

Dinsdag 17 April 's avonds 8 uur buitengewone algemeene vergadering in „Americain Punten van behandeling:

Feestelijke herdenking van het winnen v. h. Kampioenschap. Wat verder ter tafel zal gebracht worden.

De Secretaris, J. C. Schróder.

Athletiek.

Worstelwedstrijd.

Ter voorkoming van misverstand; waartoe misschien aanleiding kan geven een bericht in „Ned. Sport" deelen wij nog eens mede dat de prijzen, door de redactie van „De Clown" uitgeloofd, zijn: le prijs zilveren medaille en eere-diploma, 2e prijs zilveren

medaille, 3e prijs bronzen medaille en voor de tweede afdeeling (Juniores), verguld zilveren medaille, zilveren en bronzen medaille.

Y o e t b a 1.

Rapiditas v. Yictoria.

Rapiditas, dat zich door de overwinning op Quick van het kampioenschap der 2de klasse clubs verzekerde, besloot Victoria uit te dagen, om te trachten het lste klasseschap te verwerven.

Na heel wat over- en weerschrijven, waarbij zelfs de hulp van ;'en Bond werd ingeroepen, had bovengfcXiuei.Klu vveuatriju Zondag 1.1. plaats op het terrein achter den Heuvel.

Daar enkele spelers van Victoria aanmerkingen hadden gemaakt op den toestand van het veld, had Rapiditas voorgesteld, in den Haag te spelen; dit was evenwel verworpen en men was overeengekomen, den wedstrijd op Rapiditas grond te houden; des te meer bevreemdde het den spelers, dat Victoria voor den aanvang van het spel protest aanteekende tegen de bespeelbaarheid van het terrein.

Hoewel ik op de beslissing vanhetBondsbestuur niet vooruit loopen wil, kan ik echter niet denken, dat een veld wel bespeelbaar wordt geacht voor 2e. klasse clubs, terwijl dit niet het geval zou zijn voor lste. klasse vereenigingen.

Na dit voorval gaat men over tot het opwerpen van het muntstuk. Rapiditas wint den toss en gunt Victoria het eerst het voordeel van den wind.

Op de angstkreten, die de scheidsrechter aan het fluitje vermag te ontlokken, stellen de elftallen zich als volgt op:

Victoria: v. d. Prop (goal); Heinen en Havelaar (backs); Visser, Krantz, Bernicke (half backs); J. Kan, Alfr. Buck, Hooykaas, Boon, J. Bakker, (forw).

Rapiditas: Deddes (goal); Petit, Menalda (backs) ; Bok, Max, C. Bakker (half backs) ; Boogaerdt, Stokvis, Edie, v. Veen, v. Dijk (förwards).

Victoria moet den steun missen van Meinesz en A. v. d. Laan, terwijl we bij Rapiditas tevergeefs zoeken naar A. Kan, Bienfait en v. Lindern.

In Rapiditas elftal had eene kleine verandering plaats gegrepen; Kan's plaats was door Bakker ingenomen, Edie was tot centreforward bevorderd en v. Veen deed dienst als reserve.

Nadat de uitrap door Victoria is gedaan, weet één van Rapiditas forwards den bal te bemachtigen en los gaat het op Victoria's doel; lang mag de bal zich echter niet op vreemd grondgebied vermeiden en gaandeweg

wordt de strijd naar Rapiditas' terrein verplaatst, waar de verdediging van den kampioen uitstekend in elkaar zit. en alle gevaar weet af te wenden, Vooral Menalda speelt uitstekend. Zijn oude vorm scheen geheel teruggekeerd.'

Van tijd tot tijd loopen Rapidit&s-forwards storm. Boogaerdt en,van Dijk zenden ieder een schuiver in, maar v. d. Prop verijdelt alle aanvallen, totdat Edie eensklaps Heinen en Havelaar negeert en onder donderend gejuich van de toeschouwers den bal door de goal zendt.

Dit schijnt te prikkelen. Victoria onderneemt eenige aanvallen, maar het op goal spelen is zoo slecht, dat de bal dikwijls huizen hoog over de lat vliegt; slechts enkele malen vvoidt de hulp van den keeper vereischt

Eensklaps schiet J. Bakker. Deddes vangt den bal op, doet meer dan twee passen. . . een woest vreugdegebrul aan Victoria's zijde, een vrije schop wordt aangevraagd en toegestaan. . . alle mannetjes in de goal. . . eene korte beraadslaging, plotseling een opeendringen en de „Bakker van Rapiditas" weet den bal weder het veld in te jagen.

Victoria vallen nog eenige hoekschoppen ten deel, die, hoewel goed genomen, niets opleveren. Tot half—time blijft de stand (1—0) onveranderd.

Na den korten rusttijd vertoeft de bal meer op Victoria's gebied, maar Rapiditas slaagt er niet spoedig in, den voorsprong te vergrooten. Eindelijk voelt van Veen zich geroepen, de 2a goal voor zijne partij te scooren.

Deddes wordt hierna meer in de gelegenheid gesteld, zijne talenten te toonen, doet dit op eene meesterlijke wijze en geholpen door Menalda en Petit weet hij menigen aanval te keeren; ook de half-backs staan niet stil en houden de forwards geheel en al in bedwang. Hooykaas werkt hard, zoowel met handen als met voeten, deelt trappen uit, etc. doch alles te vergeefs. De captain van Victoria zendt v. d. Prop naar voren en doet diens plaats innemen door Boon, niets helpt.

Nog eenmaal is er eene schoone kans voor Rapiditas, om te scoren, doch deze wordt jammerlijk verknoeid.

Eenige minuten ruesten Victoria nog, maar het laat zich niet aanzien, dat de geel-zwarten er in zullen slagen, de score gelijk te maken.

Er wordt juist voor de goal hands gemaakt; de forwards van Victoria, gesteund door half-backs en backs, bevreesd geen tegenpunt meer te zullen scoren, maken ruimschoots gebruik van hunne handen (dit ondervinden zelfs enkele spelers) en weten zoo den bal door de palen te werken; een vrije schop wordt aangevraagd, maar de scheidsrechter heeft weder niets gezien.

Nog eenige oogenblikken . . . een snerpend