HET SPORTBLAD.

■j

spelers opgekomen is om Vitesse uit te dagen tot het spelen vau een friendley game tegen een gecomhineerd N. E. te Zwolle. Vitesse zal, naar ik gehoord beb, van deze uitnoodiging wel gebruik Willen maken.

De commissie tot het opmaken van liet elftal komt Zondag 30 Jan, samen. Als spelers heb ik al hooreu noemen v. Dalen, Reigersberg, Wilbremiinck, Woortman, Schouten, Stok, de Nerée

t af v. Hoorn, Vuursema, boomsma, fechade,

le Jager, de Koning,

eil! Wie de gelukkigen zullen zijn zal ,ts6 ik de volgende week mededeelen evenals i' de datum wanneer die match gespeeld liji ïal worden. Ook dau het verslag der uit'; Wedstrijd Frisi a—Be Quick. v Joh. Vbeede Jr.

hl

-tel

ii /

lea

Je

k la

Ifin zoolang niet gespeeld euj verdedigen van Celeritas

Rotterdamsche krabbels.

Ik wil nog even wijzen op de nederlagen vau Rapiditas en Celeritas. Beiden zijn er gehavend afgekomen, li. A. P. schijnt nu eenmaal op eigen

grondgebied het krachtigst te zijn en is het gelukkig voor ons Sparta, dat zij haar de 2de maal in Rotterdam zal ontmoeten. Het kwaad is hoofdzakelijk la half-time geschied en wordt geWeten aan het minder goede forwardspel der Rotterdammers. Celeritas 0—3 is fraaier dan haar 0—5 in Rotterdam,

zou dit soms Komen ornaat tl. d. ».

heeft. Het moet weder

haar sterkste puut zijn geweest.

Dan vermeld ik nog even dat voor ie Rotterdamsche competitie Neptuuus Verzocht haar match tegen Volharding uit te stellen wat Volharding niet toe stond, hetgeen nu wel een kwestie Zal geven. In de 2de klasse sloeg Viccoria III—Katendrecht II met 2 — 1 en Neptuuus II—Olvmpia met 3—2

'ri' (één goal tuier protest). Antwerpen

Qjh fWam heel neties niet en V ïctdria won

h>] Van B. V. V. uit Breda met 7 — 0.

Ten slotte wijs ik op de a. s. wedtrijden Celeritas—Rapiditas op het

letheuvel veld voor de Nederlandsche com-

dwbof.iflo en Snarta TT—Nenimins f 1 ste

klasse) en Olympia—Victoria III (2de klasse) voor de Rotterdamsche coniDe-

titie om dan te komen tot

sden vooravond van een grooten dag" Wat klont mün hart. Snarta zal dan

m I. B. S. hier Zondag- ontmoeten

Öet zal er spannen. Iedereen zal

benieuwd zijn naar den uitslag. Groote Scharen toeschouwers zullen zich naar ons schuttersveld heen spoeden. Beide Zullen zich inspannen, alles zullen zij • W op zetten. De verliezer is verloren, de winnaar moet R. A. P. dau nog te fiif. Met on.o-ednld zie ik den (tact van

T^ondao- teo-emoet. Wie zal winnen?

Als Sparta's forwards maar op dreef komen. Ik vindt dit juist een moo;e

uigelegenheid om te spreken over het elt;Oüderwerp, dat mij reeds zoolang bezig eH houdt en waar de wegen nog opgevonllj den moeten worden n. 1.

,de verbetering van ons forwardspel." u°' Alle drie onze eerste klasse clubs ids hebben uitstekende verdedigingslinies. st"|0ver de keepers valt heusch niet te klagen. Wij Rotterdammers hebben at^de roemrijkste geleverd, onze backs rol behoeven ook geen verbetering, onze half-backs evenmin. Ho stop eventjes.

Oogenschijnlijk spelen deze prachtig, *ij nemen goed af en trappen uitstekend jer, maar dat is toch nog niet het Ware. Zij in hoofdzaak zijn de schuld dat onze forwards niet meer presteeren. ^ij moeten juist niet ver weg trappen, afnemen dat moet hun „fort" zijn, fótnmer is het hun aangeraden te drijven. Kun spel bepaalt zich tot verdedigen p tegelijk over geven, vandaar mid'ienspelers, die zoowel de voor- als jtehi er linie steunen. Het best is om !*eel vlug te spelen en den klaar?tatanden forward den bal voor de voeten

er

ne

te leggen. De moed mag bij hen nooit zakken, nooit opgeven, altijd volhardend aanvallen eu al wordt ook een rush door een forward verknoeid, dan toch op hem blijven vertrouwen en hem alleen den bal overgeven. Voortdurend moeten zij weten, waar hunne forwards staan en als het ware met gesloten oogen naar hun toe kunnen trappen. Dringt er eens een half-back op, laat hij dan zijne tegenverdedigers steeds overal hinderen en zoodoende zijne forwards altijd en overal blijven steunen. Laat hij dan alleen schieten wanneer hij de kans schoon ziet, een open gat tusschen een opgepropte hoop spelers voor het doel. Laten wij trachten zoo weinig mogelijk vrije schoppen te forceeren, want dat is groot nadeel midden in het veld. Zij moeten bezadigd. kalm spelen, behoorlijk en stevig op de beenen staan. Ik wil hopen dat al onze half-backs dit eens in acht mogen nemen. Wanneer onze forwards nu beter gesteuud worden behoeven zij niet van het eene eind naar het andere te draven, doch hun werk wordt niet lichter. Zij krijgen den bal meer onder hun bereik en hebben, dus evenveel werk als door hun draven, maar nu belooft hun werk niet meer succes beloond te worden. Hoofdzaak is het dat zij gelijdebjk mede oploopen. Zoodra een forward den bal heeft,'moeten de vier overige steeds het oog op dien eenen gevestigd hebben en ieder op zijn aangewezen plaats blijvende recht voor zich uitloopen, zoo nu en dan stil staan als er een schermutseling plaats heeft. Zoodra een gevaarlijk aanvaller toeloopt, moet de bal dikwijls al weg zijn liefst heelemaal naar buiten, naar den anderen vleugel. Ook een fout is het dat onze vleugelmannen in heel schuine richting voor goal gaan schieten: dat loopt zelden goed af, want meestal trappen zij achter. Beter is het om den bal voor goal te plaatsen, waar de biunenmenschen beter kunnen inloopen. Hoog schieten, hoe mooi het ook mag zijn wordt lang niet zooveel beloond als gevaarlijk laag schieten in den hoek b. v. Nu komen er nog tal van andere trucs bij, al naar gelang het spel zich voordoet en met welke taktiek de tegenpartij speelt. Hoofdzaak is het oploopen.

Spartanen houdt je goed, blijf nooit achter als een rush ondernomen wordt, en loopt nimmer een medespeler in den weg. Hierdoor wordt gewoon weg alles verknoeid. Wat de binnenmenschen zoo nu en dan moeten doen, is den man afhouden, b. v. de andere half-backs en laat de forward dan gerust maar op eigen houtje doorspelen. Ingooien is bij het forwardspel evenals cornertrappeii een hoofdzaak. Al loopt een forward een kwartier mede op en hij heeft den bal nog geen enkele maal aangeraakt dau moet hij nimmer zich daardoor laten ontmoedigen. De bin tienmannen zorgen vooral voor goed toe — en inloopen. Het is genoeg alIons messieurs, faites vos jeux en gij plukt rozen. Moge deze kleine bijdrage een weinig helpen.

B. J. ZUIDERHOFF.

In mijne vorige krabbels staat Dirk Deddes lees hiervoor Crik Deddes.

Uit Amersfoort.

Een vreemdsoortige voetbalwedstrijd had verleden Zondagmiddag te Amersfoort plaats op het terrein van de A. F. C. „Quick."

De pas tot bloei geraakte onderofficiers-voetbalvereeniging „ Wilhelmina " was door „Quick" uitgenoodigd tot iet spelen van een wedstrijd en om ongeveer half twee stelden de beide elftallen zich tegenover elkaar onder de goede hoede des heeren Muller.

Een gejuich, een "Jeve Wilhelmina"

en een dito voor „Quick" laat' zich hooren en eenige seconden later komen de beenen in beweging en de bal vliegt door de lucht. Het is een alleraardigst schouwspel. De min of meer kleine forwards van Quick weten den bal met groote vlugheid om de stevig gebouwde sergeants heen te slingeren, zoodat aan beide zijdeu de spelers nog al eens met den grond in aanraking komen.

Bij de sergants blinkt al dadelijk in de verdediging hun captain, de heer Mackentosh, zeer uit en het is dan ook aan hem te danken, dat Qnick's overwinning bij (5—1 bleef.

■ Doch Quick dringt telkens prachtig op en als de forwards voor het doel staan, wordt er menige kei ingezet. De keeper schijnt een weinig zenuwachtig en laat voor half-time 6 ballen door.

Na half-time schijnt Quick een weinig moê te zijn en treedt Wilhelmina des te potiger op ; toch werden er door Quick van de linkerwing prachtige ballen voorgezet, doch de keeper heeft er alles opgezet en laat zien dat hij de kunst verstaat.

Wilhelmina begint nu ook een enkele maal door te breken en werkelijk maakt zij , ongeveer een kwartier voor tijd haar eerste en laatste goal, en als de scheidsrechter blaast, eindigt de strijd in Qnick's voordeel met 6—1.

Over het algemeen was het den sergeants aan te zien, dat zij ongeoefend waren.

De heer Mackentosh is absoluut de beste en gaf' mooi spel te zien, terwijl de keeper mooie ballen hield, doch voor half-time wat zenuwachtig was. De heer Weijertnan maakte een goed figuur, terwijl de beide backs goede oogenblikken hadden.

Quick toonde zich evenwel de sterkste en de bal bleef dan nok meestal op Wilhelmina's terrein.

Wij kunnen niet anders denken clan dat als onze zustervereeniging zich goed zal oefenen, zij een waardig tegenstander van menige vereeniging /al worden, wat wij haar - dan ook van harte toewenschen. C. N.

* *

Uit het Oosten.

Niet anders dan kranig is het optreden van ütile Dulci tegen Quick ie noemen, tegen hetzelfde Quick, dat tot tweemaal toe Go-ahead op eigen terrein deed struikelen. Ja, na hetgeen ik gisteren weer van U. D. mocht aanschouwen, kan ik mij nog niet begrijpen, hoe zij zooveel verloren heeft, al is 't telkens op 't randje afgeweest. TJ. D. miste Snellen in de voorhoede, Quick was natuurlijk zonder Jacobs. Het spel verdeelt zich over het geheele veld, nu TJ. 1). aanvallend, dan Quick weer. Toch geleken mij de aanvallen van U. D. gevaarlijker op grond dat de Nijmeegsche verdediging veel zwakker was dan de Deventersche. In den aanvang weet Diephuis vrij wel eens vlug eu flink naar de Deventer veste door te breken, doch spoedig komt Moltzer los en weet hem nog wel in bedwang te honden. Clifförd moet nog al eens optreden, aangezien Quack lang niet vlug genoeg is voor goal en ook de half'-backlinie niet veel praesteert, Klein nog 't meeste. In de Deventer verdediging blinken Ankersmit, Moltzer en Werle uit, terwijl in de voorhoede Ankersmit met en Sandiek thans vrij goed werk toonen. Toch komt het niet tot scoren en half-time gaat in met den stand 0—0. Na de hervatting begint hetzelfde op njeuw, alleen worden de aanvallen der forwards krachtiger, wellicht ten gevolge van 't voortdurend, aanmoedigen van 't publiek. Op een gevaarlijk moment slaat Moltzer een bal uit zijn doel, strafschop en no. 1 is ter wereld. Oorverdoovend gejuich van het publiek ! Doch niet lang heeft Quick de leiding, aangezien Bessem

weldra gelijk maakt en L. Ankersmit de winnende goal voor U. D. scoort. Hiermede behaalde U. D. na fraaien, harden strijd haar eerste overwinning, in. i. wel verdiend. Vreemd mag het heeten dat met 8 goals tegen, in 5 wedstrijden slechts 3 punten behaald zijn. Met een meer doortastende voorhoede, vooral een goed middenvoorspeler zon U. D. veel meer succes hebben; de verdediging is hecht en stevig.

TJ. D. is door deze overwinning van de laatste plaats tot de voorlaatste geklommen.

Quick heeft haar kans op dele of 2e plaats vrij wel verspeeld eu zullen deze plaatsen wel door Vitesse en Go-ahead worden bezet. Door met 6- 0 te winnen zoude Goahead van Vitesse's rustdag hebben kunnen profiteeren, om door betere goalaverage althans voorloopig op de le plaats te komen, doch P. W.'s terrein werd afgekeurd en bleef Vitesse op hare plaats, die zij ook Zondag a. s. wel zal weten te behouden'. Zij krijgt dan P. W. te gast en hoewel wij nog geen herhaling van de 10—0 verwachten, geven wij Vitesse toch nog wel een kansje voor een flinke score, die bij eene eventue'ele averagebeslissing te pas kan komen. Aangemoedigd door 't behaalde succes zal fj. D. ook Zondag weer eens de tanden op elkaar zetten tegen Go-ahead en indien de Deventer verdediging is als gedurende de laatste weken, dan moet de voorhoede van Go-ahead haar „beau jour" hebben om het leder tusschen de palen door te werken. Eene draw (0—0) zoude zeer goed mogelijk kunnen- zijn. Vitesse ziet met verlangen U. D.'s heldendaden tegemoet! In elk geval is Zondag a.s. weer een dag van belang voor 't Oosten. De tweede klasse had rust en heeft dit ook a. s. Zondag weer.

Niet alzoo de G. V. B. waar Vitesse II zich duchtig heeft geweerd tegen Hercules II door met 8—1 te winnen. De Arnhemmers waren schijnbaar flink op dreef'en spitsten zich er op bij de over te spelen match tegen Victoria nog eens flink uit den hoek te komen. Toch zie ik in Victoria den kampioen, in Vitesse II nummer 2, aangezien zij Spoedig eenige der beste spelers uit haar elftal moet missen. Go-ahead II mist ook enkele harer buiten-voorhoede-spelers, als Gobé en de Beyl waardoor Hercules II nog een kansje krijgt op de 3e plaats.

In de 2e klasse G. V. B. toog Olympia 1 met 5 invallers naai- Goahead III en kreeg met 3—0 goal klop : de tweede maal dat Go-ahead III vau de onvolledigheid vau het elftal der tegenstanders weet te profiteeren.

Olympia speelt Zondag haar le match op eigen terrein eu wel tegen Victoria II en zal dus eens moeten toonen, wat zij dan vermag. Verder geen werk aan den winkel.

Het bondsbestuur is aan 't vergaderen geweest, heeft de Engelsche tour en de eupcompetitie geregeld en vermeen ik, naar 't geen ik vernam, dat de Oostelijke belangen behartigd zijn. Het ligt thans aan de Oostelijke clubs om te toonen wat 't Oosten vermag. Schrijft allen in voor de cup, le en 2e klasse clubs, opdat de Oostelijke clubs, die wenschen mede te dingen, niet in geringen getale tegenover de Westelijken overmacht komen te staan en hen daardoor benadeeld. Schrijft allen in en waagt een kans, wie weet hoe 't loopen kan! 1 R. v. n. M.

*

Uit Nijmegen.

Doen sommige westelijke clubs raaien zelfs erg raar, de oostelijke zustervereeuigingen doen niet minder vreemd. Quick, dat twee keer Go-ahead en éénmaal P. W. op eigen terrein sloeg, dat Vitesse in Arnhem in het laatste