HET SPORTBLAD.

half uur een tegenstand bood, die met recht bewondering afdwong,' datzelfde Qnick laat zich in Nijmegen slaan door TJ. D. TJ. D. dat eerst als een hinkend paard achteraan kwam en in de eerste ronde slechts één punt machtig kon worden, toont nu dat het niet met zich laat spotten: want prachtig was het spel der Deventenaren,' onverbreekbaar, die verdediging, waar Moltzer en P. Ankersmit de eerste viool speelden.

De elftallen waren:

U. D.: v. Heeckereu v. Molecate (d), P. Ankersmit, Dwars (b.), Moltzer, Korteling, v. Werle (h.b.), J. Mans, v. Sandeck, L. Ankersmit, ten Brake, Bessem (f.)

Quick: Beitjes (d.) Oh. Clifford, Quack (b.) Pasteur, Gevers Deynoot, Kleijn (h.b.) Perelaer, Gauka, L. Woesthoff, Baurichter, Diephuis (f.)

Aan weerszijden werd flink spel getoond en de partijen waren uitstekend aan elkaar gewaagd: beiden beschikten over een verdediging, die de vijandelijke voorhoede te sterk was. Daardoor werd door geen van beide gescoord en was de stand met half-time 0—0.

Direct na den rusttijd valt Quick

een corner ten deel. Moltzer redt dooiden bal met zijn hand tegen te houden. Quack neemt de penalty-kick die kalm in den hoek door het doel rolt. Geen vijf minuten later maakt Bessem van een corner gelijk, waarop vrij spoedig TJ. D. weer scoort door een hard schot vau L. Ankersmit. Zoo bleef de stand en dus won U. D. met '2—1. Aan weerskanten werd hard gewerkt, vooral in U. D's verdediging, waren het Moltzer en P., Ankersmit die keurig speelden. TJ. D.'s captain dreef wel wat lang al kan hij dat goed. Daardoor leed het samenspel, maar toch was er veel goeds in de voorhoede. In Quicks voorhoede zat soms goed samenspel. Perelaer schoot niet te best maar zijn corners waren uitmuntend. De linkerwing is het sterkst maar had het zwaar te verantwoorden tegen Moltzer. Woesthoff niet zoo als anders. Jacobs' verlies is bepaald zwaar; zijn vervanger Gouka moet nog flink oefenen.

In de verdediging muntten Clifford, Quack en Pasteur uit. De beide keepers waren goed, kregen echter weinig te doen. De referee, de heer Hendriks uit Arnhem, voldeed zeer goed.

Voor ons,- arme Quickenaars, is het treurig, in twee matehes 4 punten te verspelen. Toch zou het wel beter zijn gegaan, als er wat meer geoefend werd; waarom maukeereu bijna altijd bij het spel de elftalleden V Laten de laatste struikelingen hun een aansporing zijn meet te komen spelen, ook met het, oog op de aanstaande cup-matches, waarnaar wij hopen, Quick ook m zal meedingen.

J..P. C. V. OVKKSTRATKN.

Uit de Residentie.

Voor H. B. S. was het Zondag een nuttige dag, zeker, want het slaan van Oeleiutas met 3—0 en de Amsterdamsche nederlaag van Rapiditas brachten haar weer aardigjes naar het derde plaatsje —maar een genoegelijke dag was het niet, neen. Vooreerst was de strijd tegen Celeritas niet onderhoudend en aantrekkelijk. "Was eerstgenoemde niet op sterkte door drie invallers, H. B. S. was evenmin op dreef en de lange rust had aan haar bekenden, levendigen spelvorm nog al afbreuk gedaan. En wat vooral aan dezen dag een óhplezierio- einde maakte was het ongeval dat Fuhri overkwam en hem dwong het spel te verlaten. Hij kwam in een van zijn ontzettende rennen te vallen, op zijn knie waarschijnlijk Gelukkig is liet van weinig beteekenis, ofschoon het heel wel mogelijk is, dat H. B. S. den kranigén speler Zondag tegen Sparta- zal moeten missen. De

strijd zal er des te verwoeder om worden.

H. V. V. hield zich, haar gebroken combinatie in acht genomen, uiterst flink tegen Haarlem met 1 — 1. Dat er ondanks de vele teleurstellingen door wegblijvers toch aanmerkelijk meer kracht van haar uitgaat dan iu de eerste seizoenhelft, moge ook deze uitslag weer getuigen.

In de Haagsche competitie is slechts de nederlaag van H. B. , S. II tegen Ajax te Leiden met 0 — 6 vermeldenswaardig. Wanneer toch zal dat tweede eens de kracht ontwikkelen, waartoe het werkelijk in staat is? De Lei denaars gaan nu met een oogenverblindend middeltal gelijk op met Hollandia, dat H. G. V. met 1- 0 sloeg.

Ik vernam dat H. B. S. niet zal deelnemen aan de bekerwedstrijden en wel voornamelijk wegens de overlading van wedstrijden, met den nasleep van veel achtereenvolgend reizen.

Met dit besluit kan ik me best vereenigen. Wat het bondsbestuur bewogen kan hebben om nu nog bij het naderend seizoeneinde en groote 'waarschijnlijkheid op boos weer, hals over kop de competitie af te laten spelen, en overijld in de laatste helft van Maart nog de bekerwedstrijden aan te laten vangen, waarlijk het is me onbegrijpelijk. Waarom is er toch zoo'n haast bij ? Waarom niet kalmer die wedstrijden voorbereid, en ze het volgend jaar met een vervroegd seizoen aangevangen. Nu wordt de competitie voortgejaagd, feitelijk aan vereenigingen de mogelijkheid benomen een wedstrijd uit te stellen. Daarbij, neemt het weer een ongunstigen keer, wat iu dezen tijd ver van onwaarschijnlijk is, dau zal men toch wei gedwongen zijn de plannen te laten varen. Die overijling is hier zeker misplaatst en heeft veel van doordrijverij.

De Haagsche Voetbalbond zal deze week bestuursvergadering houden,

waarop nog al belangrijke zaken zullen verhandeld . worden. Vooreerst vertelt men dat een voorstel zal inkomen om zich door een aanvraag om erkenning bij den N. V. B. aan te sluiten, een formaliteit die wel wat laat tot vervulling zal komen. Verder zijn er van Delftsche zijde (Concordia) klachten over onbeleefde handelwijze van Hollandia gedurende een wedstrijd ingekomen. Ik weet niet werkelijk of die klachten aan Delftsche overgevoeligheid, dan wel aan HoUandiaansehe onwellevendheid zijn toe te schrijven. Iu ieder geval moesten zulke klachten niet voorkomen. Dat over Hollandia al eens vroeger werd geklaagd mag echter uiet worden verzwegen,

De heer Aarsse heeft als le secretaris van d'en H. V. B. zijn ontslag genomen ; waarschijnlijk, zal tijdgebrek hein niet toegelaten hebben, de bondszaken te behartigen zooals hij das gewild had. We staan dus voor een nieuwe keuze die zoo goed als zeker zal vallen op den heer Jan W. Kips, nu 2e secretaris, ais secretaris van H. B S. alom bekend. Aan den ijver en het goede initiatief van dezen caiididaat behoeft

zeer zeker niet getwijfeld te worden. Wie de opengevallen 2e seciet.irisplaats zal innemen is nog niet zeker bekend.

Voor den toer naar het Oosten zijn de uitnoodigingen verzonden, en mij werd verzocht er hier de aandacht op te vestigen en te verzoeken de opgaven zoo spoedig mogelijk iu te zenden opdat, komt het plan tot werkelijkheid, met de te bezoeken vereenigingen' zoo spoedig mogelijk in correspondentie kan getreden worden.

En dat is alles voor van de week.

Uit het Zuiden.

In mijne vorige correspondentie uitte ik reeds mijn plan om verder over de kwestie met v. d. Haeghen te-zwijgen, (Wat neemt deze dit toch leuk over!)

doch alleen .zijn beslist volharden bij zijn eenmaal geschreven woord, verwekte mijne verwondering. Overtuigd als ik ben, dat in Breda mijne meening de heerschende is, duet het mij toch goed dat de heer Huijsser in ons blad ook zijne stem liet hooren en tevens zal het ook den onpartijdigen lezer genoegen doen, dat van den Haeghen hierover zwijgt, evenals ik mij daarover verheug.

Voor. afdeeling IVb. speelde N.o.a.d. tegen Brabantia en na een langen rusttijd deed het mij weder goed eens een mooien wedstrijd te zien. Hardnekkig zou vau beide zijden gewerkt worden, want de winner er van kon vrijwel beschouwd worden, als de kampioen in die afdeeling. En er is hard gewerkt. Brab. behaalde eene niet gemakkelijke overwinning en cle verstandhouding van het spel zou zich m.i. met 2 — 1 beter uitgedrukt hebbeu. Voor half-time toen Brab. den zwakken wind in haar voordeel had, gelukte het haar door vrij goed samenspel een tweetal goals te fokken, waarvan de laatste door Brab. op zeer mooie wijze gemaakt werd.- Maar na de rust begon N. meer en meer los te komen en herhaaldelijk meenden we haar te zien scoren. Een korten tijd zelts was N. iets sterker eu toch gelukte het haar niet een tegenpuut te bemachtigen. De backs waren haar te machtig. Aan den anderen kant zorgde de Brab. voorhoede voor enkele kritieke momenten doeh Dijkmeester weerde zich op uitmuntende wijze. Toen de tijd verstreken was boekte N.o.a.d. eene nederlaag van 3 -0.

De B. V. V. trok naar Rotterdam om Victoria t e "ontmoeten. Met de kous op den kop zijn zij teruggekeerd Vict. eene overwinning latende van 7 — 'J. Echter verneem ik dat zij met 10 spelers speelden. Toen daar nog bij kwam, dat na half-time; toen de stand 3—0 was, de kranige back Duynhouwer door een leelijk ongeval verhinderd werd verder door te spelen en er dus niet 9 lui doorgetrapt werd, toen rees de score al hooger en hooger.

Niettegenstaande dezen uitslag achten wij het toch goed, uitstekend zelfs en zeer bevordelljk voor ons spel in Brabant, dat dergelijke wedstrijden plaats hebbeu. Bij den returniiiatch zal nog moeten blijken of Victoria tegen voltallig B. V. V. zóó overwegend sterker is. Wanneer de ontmoeting' zal plaats hebbeu, is nog uiet bekend.

Wb.DSTR.IJ DEN.

Uitslag Wedstrijden. 23 Januari.

V. P. 6 Rapiditas

A'dam li

Haarlem Haarlem den Maag H. B. S. A'dam Volhardin Nijmegen Li. D. Breda Brabantia

1 H. V. V. 1

3 Celeritas 0

2 E. D. O. 1

2 Quick 1

3 N. O, A. D."0

Arnhem Vitesse 11 8 Hercules II 1 den Haag Hollandia 1 H. G. V. 0 den Haag Hollandia II11 H. V. V ULO R'dam Vietoria lil 2 Katendrechtll 1 R'daui Neijtunusl.13 Olympia 2 R'dam Victoria 7 B. V. V. 0 A'foort Quilk 6 Wilhelmina I A'dam Swift II 4 Volh. Ilb 1 A'dam ■ Quick 8 TJni 1 W'ningen Go-aheadIII3 Olympia 0 heiden Ajax 6 H. 0. S. II 0

De Competities.

De jongste Zondag was in zooverre merkwaardig dat het sterk opkomende Rapiditas in Amsterdam met ö — 0 kelderde en R. A. P. nog genoeg voetbal in zich toonde te Tiebben om haar kansen in den strijd om het kampioenschap tot het laatst toe met liet oude vuur te verdedigen.

Met de kamDioenen in den vorm va

Zondag, zal in ieder geval het kam

nioenschap niet weo-g-eereven wörde

en zullen Sparta, H. B. S, of wie he

winnen moge, nog menig zuchtje fl laten hebben.

Het falen van Rapiditas en haat

overwinning op (Jeleritas bracht H. v

h. weder on de derde nlaats. waar m

de groen-zwarte Rotterdammers daal

zij haar beter gemiddelde, slaat.

Haarlem en H. V. V. blijven dool

hun 1—1 m de staart hangen, aai' welks uiteinde Celeritas zonder eenig

hoop bengelt.

Zondag a. s. is een der kritielq

dagen in deze competitie want Spart'

zal op het schuttersveld H. B. S. ont

moeten eii van dei uitslag hangt vod'

een zeer groot deel de richting a

waarin het kampioenschap verdwijnefl

zal. Jijen nederlaag van H. B. S. be-

teekent voor haar zooveel als: adief

blikje en voor Sparta en R. A. P. he kwiit raken van een lastiaren concurrent

Vermoorden ze elkaar niet een o-eTia

spel, iu Amsterdam zullen ze gezegend

woraen en verliest Snarta. h,. A. P.

en H. B. S. kansen zullen aanmerkelijk

stijgen. Het is hier de laatste kans voof

H. B. S. om het verloren terrein teraj

te winnen zoodat de Rotterdammer zich dus on iets o-oeds kunnen voorbe

reiden.

Rapiditas trekt naar het heuvelveU Gezien de 1—1 op het schuttersvel' en overwegende dat Sparta ternanwei" nood een 0—0 ontkwam, is er uie veel noodig om ook hier een vinnige! strijd te voorspellen. Gelukkig Rotterdam !

Niet minder interessant dan in vorig1 jaren verloopt de competitie en te' wille van de spanning zou men bija wenschen dat R. A.. P. het protes tegen Haarlem's derde goal verlie.zl Het zou Zaterdagavond behandeld wc!' den, doch de scheidsrechter had taf nog teeken gegeven. De man zal li^ mogelijk te druk hebben met het b| studeeren der spelregels.

in de tweede klasse A liep \<w

harding, dank zij een heel magere 2

op E. D. O., de H. P. C. voorbii. m

protesteerde echter tegen het veld, dij

volgens de verhaten het midden hiel tusschen een moeras eu een moddersloe1 Iu het Oosten de verrassincr • Onick'

nederlaag op eigen terrein, toegebracht

door de Deventenaren, die zich daalt door uit de laatste plaats gewerkt heft

ben, tot groot ongerief van P. W. zich nu weer omhoog zal dienen werken om uit het vagevuur der \ motie-wedstrijden te blijven.

Iu 't Zuiden. Brabantia met een 3 N. O. A. D. kloppende.

De stand is thans :

Afd. I. le klasse.

goals

gp. gw. gl. vl. voor teg-en J Sparta 8 5 2 1 16 9 1 K. A. P. 7 5 1 1 25 5 1

H.. B.S. 6' 3 1 2 16 9

Rapiditas 6 3 1 2 12 13

Haarlem 8 2 2 4 15 17

H.-V. V. 7 2 1 4 6 20

Celeritas 8 0 2 6 2 19

2e klasse A.

gP-

Volharding 6 H. F. C, 6 U. N. I. 5 Quick 5 E. D. O. 4

ö

2 1 0

gl0

0 0

ü

vl. voor

1 1

22 12

tgn.

13 18

klasse B.

gp. gw. gl. vl, voor tgn.

Ajax 3 .2 0 1 14 10

Victoria 3 2 O 1 15 11

Neptunus 2 0 U 2 5 13

Afd. II. le klasse.

Vitesse 4 4 0 0 18 4

Go-Ahead 5 3 0 2 17 5

Quick 6 2 1 3 12 12