HET SPORTBLAD.

de vorige week opmerkten, kan ze dit ■slechts door 2 wedstrijden 'te verliezen verspelen. Voor de tweede plaats komen Volharding en Swift in aanmerking: tewijl de laatste drie plaatsen ook vrijwel met zekerheid aan U. N., I., E. D. O. en A. A. C. behooren en deze laatste ook wel voor haar 2e afdeeling scherp te spelen zal hebben, In deze competitie is de verhouding:

goals

gesp gew. verl. gel. ot. voor tegel

1 Quick 5 4 — 19 28 8

2 Volharding 5 3 2 — li 21 15

3 Swift 4 2 1 . 1 5 13 9

4 E. d. O. 4 2 2 — 4 is 11

5 U. n. I. 4 2 2 4 15 17 ö a. a. c. 6 — f> — — 3 3s

Ook in de iïe afdeeling Amsterdamsche is de strijd nog lang niet beslist. Volharding Ha is met slechts 2 punten minder dan die te behalen waren, er nog het best aan toe. Hierop volgt Swift II met 3 punten gemist; haalkan echter het ongeoorloofde medespelen van den heer Kieviets nog leelijke parten spelen. Voor de 3e en 4e plaats komen A. V. V. en Volharding Ilb in aanmerking : ook daar kan de uitspraak der protest-commissie nog veel gewicht in de schaal leggen. E. D. O. II en Quick II hebben ook nog geen- vaste plaatsen: A F. C. geniet het twijfelachtige voorrecht de eenige te zijn, die niet meer van hare plaats kan worden beroofd. We noteeren hier voorloopig:

goals

gesp. gew. ver!, gel. punt voor tegen.

1 A. v. v. 9 5 2 2-'r 12 32 10

2 Volh. 2a 6 5 1 — 10 31 7

3 Swilt 2 <i 4f l 1 9 25 6

4 Volh. 2b 7 3 3f lf 7 12 20

5 Quick 2 5 2f 3 — 4 17 10 | E. d O. 2 4 1 3 — 2 4 _9

'\- onder protest.

JUMBO.

*

Rotterdamsche krabbels.

Er valt weinig te krabbelen deze week. Wij schijnen hier in de teleurstelliiigsperiode te leven. Den voII rigen Zondag liet Antwerpen en deze week het weder ons in den steek. 1 Wat heeft het gegoten Zondag. De geheele week door had men zitten vlassen op den wedstrijd H. B. S.— Sparta. Het had dan ook werkelijk iets prachtigs te zien gegeven. Sparta heeft zich er veel aaii gelegen laten liggen of veel er voor laten liggen en Wees maar zeker, zij had er alles opgezet. Jammer dat alles nu in het 1 Water is gevallen. Het was net zoo I mooi uitgerekend. Eerst Sparta—H. j B. S. en dan Sparta—R. A. P. ' Daar komt nu niets van. De Hagenaars ! zijn als trouwe strijders op het oorlogsj pad verschenen, waar ook de Spartanen ' wachtten.

Referee Wijnands, juist een geschikt persoon voor dezen wedstrijd, had zich wegens ongesteldheid telegraphisch laten excuseeren, en nu stonden de I inenschen onder een afdakje en tegen ons sportgebouw aan met elkaar te delibereeren wat er gedaan moest worden. Er heerschte algemeen een ge| nioedelijke stemming en men was het I er over eens dat men elkaar een anderen dag maar eens te lijf moest gaan. I Toen om 2 uur nog geen officiëele was opkomen dagen genoot ondergeteekende de eer o o de handen op te mogen heffen en tot den volke te spreken, Ga in vrede: amen, alleen een formule om in den vorm te blijven. Toen droop de eene helft afdruipend af en de andere helft vond het zoo pleizierig in de nattigheid dat men nog eens heel leuk oucler elkaar een spelletje ging spelen om de keizer zijn baard.

Aan het andere einde der stad werden de Rapiditauen en (Jeleritanen (niet allen waren opgekomen) door wind en weder uit elkaar gedreven. Ook moest men hier van een gevecht afzien en eveneens werd de Rotterdamsche eom-

petitiematch Olympia—Victoria ' afgewimpeld.

Wat is zoo'n regenachtige Zondag toch vervelend. Wat moet je doen ? Het eenige is in de kroeg je heil zoeken en voor het drankmisbruik gaan strijden.

Ergens, waar vele vrienden genoegelijk bij elkander zaten, de plaats ben ik vergeten, stond er één op, de naam ben «ik vergeten, richtte het glas ten hemel, en sprak een zoo gloeiende speech uit, die zoo pakte, dat zijn buurman van de weeromstuit er ook nog eentje pakte. De spreker herdacht den heer Holdert. Hij bracht hulde aan den gever van den beker en wilde hem staande ter vergadering een telegram van dankbetuiging zenden. Hij is de man zeide hij, die het Nederlandsche voetbal een groote dienst bewijst, hij is het die een tweede geanimeerde competitie, waaraan alle clubs kunnen deelnemen, in het leven roept. Zulk een daad moeten en kunnen wij niet anders dan prijzen. En hoe verstandig heeft hij hel aangelegd, ging spreker voort, meenende dat het bondsbestuur het eens over het hoofd zou kunnen zien, heeft hij de uitdrukkelijke conditie er bij gemaakt dat de eindstrijd op het beste terrein van ons land n.1. dat van R. A. P. gehouden moet worden.

Natuurlijk de eindstrijd die gewichtig is en zuiver spel te zien moet geven daar moet men een terrein voor kiezen beter nog dan dat in Heemstede of Leiden. Al ontmoeten Groningen en Arnhem of Sparta en Vitesse elkaar in de laatste ronde, dan worden hunne lange reizen ruimschoots beloond, zij zullen staan op het puikje van onze velden en genieten de eer om door den gever bekeken te worden, die met onze geduchte kampioenen aan de grenslijnen staat. Daar, mijne heeren, daar dienen wij den gever te eerbiedigen en daarom ledig ik hier het glas op den gever en zijne bijcondities.

De man ging zitten, men dronk het glas wel mede leeg, maar men was het niet heelemaal met hem eens. Enkele beweerden zelfs dat die bijconditie oorzaak zou kunnen wezen dat een paar Rotterdamsche clubs zich niet in zouden laten schrijven. Zij begrepen niet dat de bond zich zoo de wetten had voor laten schrijven, maar dat vond 'ik toch wel wat kras uitgedrukt. Daarna bracht ik hulde aan de samenstellers van het reglement. Ik wees op de scherpzichtigheid van de heeren E. Borst en H. Tromp, die zoo netjes Rotterdam de gelegenheid afgesneden hadden om een gecombineerd elftal in het veld te brengen, onder een clubnaam die de leiders nog verzinnen zouden. Daarop zijn zij bedacht geweest door hun art. 6 aan te nemen, zeide ik, en al is het ook tegen ons belang in, dan moeten wij toch hun listige samenstelling waardeeren, men vond het jammer en men betreurde het, maar stemde toch met mijne woorden in.

Vervolgens sprak er een over de a.s. bruiloft van den heer (1. v. Hasselt, waarop - hij hoopte tegenwoordig' te mogen zijn. Het deed hem leed dat deze jonge speler de gelederen van Celeritas verlaten had, omdat andere plichten hem elders riepen. Spreker wensche G. v. Hasselt een gelukkig huwelijk en een gezegend kindertal.

Daarna stond er nog een op en ging een heel betoog houden over de Nederl. sportpers, per ongeluk liet de man telkens de r uit het eerste lid vallen. Wat hij zeide was goed, Er sprak veel waars uit zijne woorden, hij sprak over den invloed en de gevolgen van liet spotgeschrijf, hij bedoelde natuurlijk sportgeschrijf, hij ' vergeleek het met het heilige tijdschrift stemmen van

waarheid en vréde. In één woord het was verrukkelijk, zoo mooi, , dat ik zijn geheele betoog gestenographeerd heb en een volgende keer hoop te ontcijferen Ten slotte beweerde een, dat Tromp besloten had in dit seizoen geen enkele maal meer als referee op te willen treden bij wedstrijden, waar de vereeniging R. A. P. één der partijen uitmaakt.*) De sportpers-spreker klopte mij in stilte aan, en zeide dat het hem speet hij dit niet eerder had geweten. Hij had dit dan nog in verband gebracht in zijn rede. Wat men al niet doet in zijn geestvervoering.

De middag was in een wip omgevlogen en onder het naar huis gaan dacht ik nog steeds aan dien grappenmaker met zijn „spotpers", en dacht na wat het Zondag zou geven, al Ra piditas H. B. S. opzoekt om een revanche van deze te wachten, en ais Celeritas de H. V, V. eindelijk voor het eerst van het seizoen ontmoet en wel in Rotterdam. De vraag is of zij hare eerste overwinning dan zal behalen. En verder liep ik in mij zelf te raden naar de uitslagen van de te spelen wedstrijden in de Rotterdamsche competite die zijn : op het Schuttersveld in de le klasse a Sparta contra Neptunus en in de 2de klasse op het heuvelveld, Olympia versus Victoria III. Naar men mij nog mededeelde zal Sparta Zondag denkelijk tegen Victoria wedstrijden of heel misschien Antwerpen ontmoeten. Katendrecht gaat in Goriuchem de menschen eens opzoeken. Er zit hier overal energie in de mannen.

B. J. ZUIDERHOFF.

*) Dit bleek, bij onderzoek waarheid te bevatten.

Uit het Noorden.

De strijd is getreden. Be-Quick en Frisia hebben gepeeld en BeQuick heeft gewonnen en niet met 2—1 met..... . (pardon geen koopmansstijl) net 4—0. O Edel Groningse!) publiek, ondanks den hevigen regen in grooten getale opgekomen, ge hebt een strijd aangebonden met den Leeuwarder stem uit het publiek en vóór dat ge gestreden hebt, hebt ge gewonnen. Namens de Groninger spelers onzen dank voor uwe nette houding, voor uwe toejuichingen bij het prachtig spel. der Frisianen. Tromp, de primus onder de scheidsrechters, heeft recht gesproken en natuurlijk in alle opzichten voldaan. Te 2 uur stelden de captain's hunne mannetjes op en besloot Frisia's captain, die den toss gewonnen had, eerst voor den wind te spelen. Hulde aan de Groninger voorhoede en de middenlinie : Ge hebt u kranig geweerd, ge waart om dol van te worden, zelfs Moët kan niets op u zeggen. O ehild, o Heinie, wat hebt ge mij, (door de koude verkleumd), door uwe trappen, uwe taktiek verwarmd. Voor half-time scoort Be-Quick éénmaal, doch weet eveneens Frisia's doel voortdurend in te sluiten. Na verwisseling van doel lijkt het alsof Frisia de schade wil inhalen, noch Dicke (niet Wilbrennick) is daar om de voorhoede tegen te houden j en het terrein te. zuiveren. Piet weet een onhoudbaar schot in te zenden en Juursema volgt zijn captain getrouwelijk na, om het daarna weer aan onze Piet, Pepita en hoe hij meer heet, het maken der 4e goal over te laten. Van Straaten, een juweeltje van een keeper. Frisia's captain Woortman prachtig, Schouten gaf niet zulk goed spel te zien als vroeger. De voorhoede van Frisia iii niet al te beste conditie.

De stand in de competitie is thans.

goals

gesp. gew. verl. gel. voor teg. pt. Be-Quick 3 2 1 0 8 4 4 Achilles 2 1 1 0 5 2 ■ 2 Frisia 3 1 2 0 3 10 2

Be-Quicks kansen zijn gestegen. Achilles zal tegen Frisia wel zandruiter worden en Be-Quick tegen Achilles .... ik weet het niet, misschien kan Falb het u zeggen.

Zondagmorgen vergaderde van de drie vereenigingen een zestal heeren tot het samenstellen van een Noordelijk elftal, dat te spelen zal hebben tegen Vitesse, als zij tenminste wil en de uitdaging aanneemt, hetgeen nog in duister ligt. Mijn gezegde van de vorige week berustte op een afgeluisterd discours in den trein Arnhem-Zwolle, waarbij de betrokken tieeren de uitdaging als reeds aangenomen beschouwden.

Door dit zestal heeren bovengenoemd nn werd het volgende elftal samengesteld: Reigersberg (B. Q.) v. Hoorn >(B. Q.) Duursema (Fr.) Stok (A.) Boomsma (A.) (voorhoede) Schouten (Pr.) Schade (B. Q.) de Koningh (A.) (rniddenlinie), Wilbrenninck (A.) Woortman (Fr.) (achterhoede) van Straaten (Fr.) (doel)

Ik geloof dat het een zeer gelukkige sterke combinatie is, v. Straaten is een uitstekend keeper.

Woortman en Wilbrenninck zijn genoeg bekend evenals Schade en Schouten. De Koningh kan niet in mijn smaak vallen, hij is dan ook zeker de minste der drie midden spelers. Van de voorwaarts is niet te veel van het goede te Z3ggen. De commissie heeft het elftal dan ook met oordeel opgemaakt.

Het is niet te hopen dat het elftal échec zal lijden, doordien Vitesse (dat toch ook wel mee zal doen aan de cupwedstrijden) de uitdaging der commissie niet aanneemt. In dat geval is het toch nog een goede conferentie geweest voor het samenstellen van een elftal uit de beide verliezende vereenigingen tegen den toekonistigen kampioen. Tromp heeft den Groningschen scheidsrechters ( ? V' ? ) veel geleerd.

Het is nu te hopen dat de Bond na het doen genieten van dit onderwijs de proef eens op de som stelt, door die heeren die zich (na van Bondswege gevraagd te zijn), beschikbaar gesteld hebben, als scheidsrechter in een wedstrijd aan te wijzen. 'Misschien dat de Bond in hen scheidsrechters ziet, die met genoegen aan hunne Noordelijke bevoorrechte ambtsbroeders ter zijde kunnen staan.

Misschien dat het vroeger totaal negeeren nu ophoudt.

JOH. VREE DE Jr. * * *

Uit het Oosten.

Nog een paar zulke Zondagen en de cupwedstrijden zijn dit jaar naar de

haaien, tenzij de winter zich verlaat heeft, wij in Juli de schaatskampioenschappen hebben en in November de eerste meikersen eten. Tegen de bierkaaiers is het lastig vechten, maar tegen Pluvius c. s. nog minder en ik geloof dat de heeren Éngelberts, Hirschman en Tromp nog geen ongelijk hadden

. toen zij de meening waren toegedaan met de cup tot het volgende jaar te wachten en de wedstrijden over het geheele seizoen te verdeden : enfin, de voorzittersstem was gebiedend en wie in 't schuitje zit moet meevaren, Zooook de drie bovenstaande bestuursleden, waarvan er twee alvast in 't varen een voorproefje hebben genomen, door n.1. de benijdenswaardige betrekking van scheidsrechter te vervullen op een dag als gepasseerde Zondag. Jongen, jongen dat is voor je genoegen ; men kan de spelers wel uitwringen en de referees op een droogrek hangen. Te Arnhem, Gode zij dank, was ei een overdekte tribune — had volgens een der Enschedeëers plaats : „het drama in de 'modder, aandoenlijk karakterstuk in twee bedrijven met knal en watereffect". Dank zij verplaatsing van de goals begon het spel op een veld, dat naar