HET SPORTBLAD.

omstandigheden zeer goed was P. W. kiest eerst het slechtste, eene zeer verstandige en voordeelige keuze. Ik ben niet van zins over eene match in dergelijke omstandigheden gespeeld, lange betoogen te houden, veel kritiek mag men niet uitoefenen. P. W. was voltallig, Vitesse zonder Roque, Lutjens, Villeneuve en haar keeper Gerdens. Thans waren de elftallen :

P. W. Dijxhoorn (doel), Soumau eu Janssen (achter), Oyens, v. d. Paut en A. Beltman (midden), v. Rossum, G. J. v. Pleek L. Blijdtnsteiii en H. Teerink (voor).

Vitesse : Reuhl (doel), Jager en R. Hendriks (achter). Meihuizen, Jacobs en H. Hesselink (midden), Meijer, P. Hendriks, J. v, Rossum, W. Hesselink en Goedvrind.

Evenals , bij de eerste ontmoeting miste A itesse ook thans weer vier spelers, waarvan drie ' dezelfde. Eene gewaagde speculatie (tegen Go-ahead zou zij 't wei gelaten hebben) was het in Gerkens plaats Reuhl te zetten, naar ik vernam den keeper uit 't tweede elftal overslaande, om dien speler voor 't tweede elftal te sparen. Edoch, wij komen er later op terug, Vitesse speculeerde gelukkig. Vitesse trapt af eu zit vrij spoedig voor 't Enschedesche doel, waar aanvankelijk goed verdedigd wordt. Souinaa zuivert veel en aan A itesses voorhoede hapert nog wat. Na zeven miuuten is van Rossum aan 't worstelen, en weet, terwijl hij valt, nog juist een keihardschot van tien meter door den hoek te zenden en daarmede \ itesse de leiding te bezorgen. Weer dringt Vitesse op en forceert een corner ; deze wordt goed genomen en Souman weet niet beter te doen, dan des keepers plaats te vervullen en den bal uit 't doel te slaan. Meijer neemt den strafschop en trapt keihard tegen den keeper, waardoor deze slechts onvol¬

doende kan weereu. Thans blijkt de meerdere taktiek der Arnhemmers. Terwijl geheel P. 'W. den afloop staat af te wachten, stormen de voorhoede spelers van Vitesse terstond naar voren met 't gevolg, dat" een goal gemaakt wordt. Nummer 3 was 't gevolg van een meesterlijk.schot van Hendriks. Stand met rusttijd 3 — 1. Daarna komen de Enschedesche verdedigers in betere conditie door het betere terrein, de Arnhem sche echter komen op de slechtste helft en moeten een paar maal hunne talenten toonen, als de linker voorspelers van P. W., die eeu paar staaltjes van goed voorhoede- en samenspel toonen, flink komen opzetten of als v. Rossum en H. Beltman een enkel maal de groote onverschilligheid, die hun.' spel kenmerkte, afwierpen. Doch ook de Arnhemsche voorhoede is langzamerhand beter geworden, hoewel Souman 'en Blijdeustein, die met Beltman verwisselde, zeer goed verdedigen, Hink gesteund door v. d. Pant, De Arnhemmers zien één goal ongeldig verklaard wegens off-side ; een corner gaat voor of achter langs de paai, komt er achter, naden paal of des, keepers hand getipt te hebben, doch noch spelers, noch. 't rechtscollege heeft zekerheid door de enorme vaart van den bal, zoodat geen punt wordt toegestaan. De Enscherleëis trappen een paar maal tegen den paal, de Arnhemmers echter vier maal er tusschen door en wonnen alzoo met 7-1.

De Enschedesche keeper was veel beter dan 't getal 7 doet vermoeden. Soumau was in beste conditie, Janssen iets minder, terwijl in de middenlinie zeer weinig taktvol en doortastend spel werd gezien, een enkel maal goed individueel spel. In de voorhoede blonken, zooals gezegd is, de linker spelers uit, van den center werd weinig- -gemerkt, van Rossum speelt, we kunnen zeggen, op ouderwetsche wijze, waarmede men zeer weinig succes heeft.

Een woord van lof aan den lilliputter keeper van Vitesse, die toonde echt keeperbloed in de. aderen te hebben. Wel had hij den eenigen goal kunnen houden, doch na half-time verdiende hij werkelijk het applaus dat hem ten deel viel. De backs waren goed, de halfs de linie, die 't meeste boven die van P. W. uitblonk. Zij voedden de voorlinie met goed geplaatste trappen, namen goed af en dreveu op hun tijd goed. Jacobsen echter gaf mij den indruk persé te willen scoren. De voorhoede was niettegenstaande haar drie invallers goed, 't samenspel zat er in : Goedvrind dreef goed langs de wing, Hesselink, voor half-time slecht op zijn plaats, werd later beter, v. Rossum was goed, doch mist nog veel taktiek, Hendriks zond enkele meesterlijke shots in en ook Meijer was niet slecht. De verstandhouding was, zooals steeds tusschen P. W. en Vitesse (les extrêmes se tou chent) zoo gemoedelijk en vriendschappelijk mogelijk. Wegens afwezigheid der twee benoemde scheidsrechters, de heeren Schröder en de Boer, trad de heer Hesselink als zoodanig op.

Vitesse heeft thans 10 punten in 5 wedstrijden met eene goal average 25 ; 5 = 5. Aangezien de IJ. D.ërs onverrichter zake naar Wageningen gingen heeft Vitesse evenveel wedstrijden gespeeld als Go-ahead en is daarop 4 punten voor. Zij kun slechts 't kampioenschap verliezen als zij alles verliest of indien zij met Go-ahead gelijk speelt en verder alles verliest. Eene overwinning op Go-ahead of een der andere clubs verzekert haar de eerste plaats. In de onderste lagen evenmin verandering als in de 2deklasse N. V. B. en de le klasse G. V. B.

In de 2e klasse G. V. B. was Victoria II aan 't woord en sloeg Olympia te Arnhem met 8 — 1 en komt zoo een weinig meer op den voorgrond.

De maand Februari vangt aan met ' eene 2e ontmoeting van P. W. en Qnick. Op eigen terrein wierp P. W. duchtig U. D. van zich af en 't zoude mij niet verwonderen of ook Qnick kan hier een knauw krijgen. Dit zou P. W. van de laatste plaats afbrengen, zoodat zij wel haar beste beentje zal voorzetten. Quick's verdediging is zwak, de voorhoede verzwakt.

In den G. V. B. zal de wedstrijd Victoria I—Vitesse II worden overgespeeld. Aangezien dit de laatste wedstrijd is van Vitesse met een volledig tweede, ziet zij haarkans op de eerste plaats vervlogen en sjhijnt deze wedstrijd slechts te beschouwen om uit te maken,

welke combinatie in normale omstandigheden (goed veld) het sterkste is, de titanenstrijd van den G. V. B. dus. Spannen zal 't zeker en toch vermoed ik dat de strijd eene aangename zal ziji.', waar beide clubs goed schijnen te sympathiseereii. De ware verhouding dus, in veie werkelijk belangrijke strijden te vergeefs te zoeken, 't Oosten geeft ons dus slechts weinig te zien, a. s. Zondag, doch wat er te zien zal zijn is van 't meeste belang en wordt met spanning te gemoed gezien, eene voorbereiding tot den groo'ten dag : Vitesse—Go-ahead en Li. D.—P. W.

R v. d. M.

* * Uit het Zuiden.

De Salak, die den 29n van Rotterdam naar Insulinde vertrokken is. zal in Marseille haar loopplanken neerslaan, om weder voor de zooveelste maal aan ons land een voetballer te ontnemen van het soort welke wij noode missen. Wanneer andere vereenigingen dergelijke verliezen leden, dan hebben wii dit nimmer in zoo groote mate gevoeld als wij dit nu doen, want ons bescheiden aantal is ' nu verminderd geworden met een ruiterlijk en uitmuntend speler. De hr. Gaspard Dezentjé toch,

zoowel in H. V. V. en Vitesse als in' den glorietijd van R. A. P. om zijn vlug spel algemeen bewonderd, speelde gep. Zondag zijnen laatsten wedstrijd.

Wij wenschen hem in deri vreemde eene gelukkige toekomst.

De stormachtige Zondag, welke zoo juist achter ons ligt, bracht ons, ondanks zijne anti-voetbalgezindheid, (mooi woord) twee wedstrijden in Breda. N. o. a. d. speelde buiten de competitie tegen de Eindhovensche. voetbalclub en voor afd. IV A stond Olympia uit Middelburg in het veld tegen Brabantia. Het stortregende, een halve orkaan maakte het den aanvallers onmogelijk den bal in. hunne macht te houden, de verdedigers konden den bal tegen den wind in, niet wegkrijgen Er waren dus redenen genoeg voor mij om niet lang van het onverkwiklijke schouwspel te blijven genieten. Noctithans bemerkte ik gedurende de enkele minuten, die ik bij N.o.a.d.—E. V. 0.. doorbracht, dat N.o.a.d. beslist sterker was en dat de uitslag 4—0 zeker wel verdiend is.

Brabantia's veld, dat een moeras geleek, daargelaten nog de ontelbare kuilen en de greppel was onbespeelbaar, de referee onwankelbaar zwak, de goalpalen idem, de verstandhouding deispelers toch nog gunstig. Met wind spelende scoorde Brab. vijfmaal en na de rust gelukte dit aan Olympia's rechterforward tweemaal. Tegen den wind in konden beide partijen het niet tot den keeper brengen.

Nu N.o.a.d. zich geheel teruggetrokken heeft uit afd. IV A. en er van de twaalf wedstrijden 7 gespeeld zijn, nu komt het mij niet ondienstig voor. om door te zien naar den afgelegden weg, een blik te slaan in de toekomst.

B. V. V. is nog steeds de leidende met ongeslagen record, drie wedstrijden gespeeld en gewonnen, zes punten en

7 goals voor, drie tegen.

Op haar volgt Brabantia niet vier wedstrijden en 6 punten, 10 goals voor cn 5 tegen. Dan volgt Olympia niet 3 wedstrijden 2 punten en 8 voor en

8 tegen. Ten slotte Unitas met 4 wedstrijden, 0 punten, 4 voor en 13 tegen.

De strijd om de eerste plaats zal dus wek gaan tusschen B. V. V. en Brabantia en deze strijd zal . zich Zondag yoor onze oogen ontwikkelen. Bij de. eerste ontmoeting was B. V. V. maar 'een weinig . sterker (1—0). Nu mist B. V. V. Duynhouwer en speelt Brab. zonder Dezentjé. Van den vermoede-

lijken uitslag valt dus zeer weinig te zeggen. Wint B. V. V., dan is zij kampioen en Brab. heeft haren vorigen nederlaag te wreken. Wij verwachten dus eeu spannende match, het is de wedstrijd Sparta--R. A. P. uit het Zuiden.

WEDSTRIJDEN.

Uitslag Wedstrijden.

30 Januari. Arnhem Vitesse 7 P. W,

Groninigen Be-Quick 4 Frisia Breda Brabantia 5 Olympia

Breda N.O.A.D. 4 E.'V. G.

De Competities.

De stand in de beide eerste klassen is thans:

H. V. V. 7 2 1 4 6 20

Celeritas 8 0 2 (3 4 21

Afd. II. le klasse.'

Vitesse 5 5 ' 0 0 25 5

Go-Ahead 5 3 0 2 17 5

Quick 6 2.1 3 12 12

U. D. 5 11 1 3 5 8

P. W. 5 1 0 4 6 22

* ' *

Be Quick versus Frisia.

lu

Afd. I.

fi-oals

gp. gw. gl. vl. voor tegen pt.

Sparta 8 5 2 1 16 9 12

R. A. P. 7 5 1 1 25 5 11

H. B.S. 6 3 1 2 16 9 7

Rapiditas 6 3 1 2 12 13' 7

Haarlem 8 2 2 4 15 17 6

„Wind, regen en geen jonge dames.

Kon 't minder." Alzoo de dikke centre half van Be Quick, die met het akelijkste doodbiddersgezicht zijn mollige vuistjes balde. „Ja, Hein, 't is wel pech-like, maar kom, de nadeelen zijn voor beide partijen gelijk, wie weet hoeveel baat we straks nog uit die omstandigheden trekken, welke jou zoo ongunstig toeschijnen ?"

„Zoo," zegt hij, eu zijn oog schiet . vonken, „zoo eu waar is dan het beloofde corps d'attraction ?

Jullie bent stoffels, allemaal. Waar zijn de dames, hé? Stonden ze in Leeuwarden niet achter 't Groninger doel en waren niet zij het, d;.e de Frisianen ",oö onnoemlijk snel den weg naar onze poort deden .afleggen V

Hadden de Assers er niet voor gezorgd'? Maar die Be-Quickers, stoffels zijn het, allemaal stoffels, behalve (en hier' trok hij zijn gelaat in een veelzeggende plooi), behalve alleen ik, Heinie, the child of the eleven, zooals ze me noemen. Prosit! Ja, wat moest ik daar nu op zeggen ? De jongen was tot in 't diepst van zijn gemoed gekrenkt, mijn eenige verontschuldiging was al deze, dat ik, als niet veld-, weer-, dames-en materieel-verzorger, geheel buiten het geval stond. Maar toen had men hem moeten zien. Zijn neus (en 't is me een kokkert, hoor) zijn neus trilde als een espenblad, zijn volle boezem zwoegde van ingehouden drift, zijn oogen, zijn oogen! Enfin ik schuurde maar gauw mijn piek, want „the .jolly Heinie" is even breed als lang- eu een minder verkwikkelijk tegenstander in 't strijdperk. Ja, dat hebben de Friezen Zondagmiddag ook ondervonden. En nu ben ik op één ding trotsch, die overwinning van 4—() dankt Be-Quick alleen aan mij, want had. ik dat centre-halfje niet zoo kregel gemaakt, dan was hij ook nooit zoo teo-en ■ de Frisianen losgetrokken,

en dan hadden Reigersberg en Dieke ook eenige graadjes minder gebackt: immers zich overvleugelen laten door hun jongeren broeder, dat wilden de heeren niet, en ze speelden, ze speelden! Nu moet n daarom niet denken dat Be-Quick schitterend gestreden heeft, verre van daar. Enkele harer mannetjes waren in vorm (de captain Reigersberg maakte na half-time dubbel goed, wat hij voor dien tijd misdreven had); Dicke was constant goed; Schade speelde eeu uitstekende kegelmatch, waarbij de Friezen voor kegels, zijn dikke rug voor bal en het medelijdende publiek voor kegeljongen dienstdeed; Groenewold en Kriugs, de beide vleugelmannen, waren even vlug. (gelukkig dezen keer niet even bang,) als hazen, over 't geheel echter was het spel soeperig middelmatig.

Bij de Friezen was niemand in conditie, scheen het wel. Van Straaten is ontegenzeggelijk een goed keeper, toch vind ik die voorliefde van hein om alle lage ballen over den grond weg te slaan, een vreeselijk ietsWoortman Sr. een stevig uittrappeï (o, Onbekendheid met de eerste regelen deï windberekeningsleer), Sminia Sr. ongeoefend en dientengevolge licht te passeeren. De halfs zeer middelmatig) natuurlijk 100 Meter onder Hollandser, peil. Schouten bij lange na niet zoo

?oed ïeiisj

Vilte

rael

rers

fjUec

£chtj

Prie

Brat

li

;Voo

Kin.

Keer

an

teven

tin

Als

Pro:

Ma

'llM-i

bet.

Onc gest ?ie

»■'. Li fJ!ll

efte 1

bal: Van elk; alle bij

V(„,

in

het

hei

zor

•Lu

tüa rus Ave We da

een

Gr

ge ge ov

Gr

de de \U

Va on ee al to

8p

°1 W P

B N E

O',

O'

h

d. b

is

d ï I

d

V'

2 d '1 s