HET SPORTBLAD.

mededeeling is geschiedt. Aangenomen met 4 stemmen voor, 2 tegen (Hirschman en Coster) 1 blanco (Gratama),

Verzoek Boermondsche Voetbal Vereeniging, om van Bondswege stappen te doen tot het organiseeren en in een bepaald verband brengen van het Limburgsche voetbal.

Zal ter afdoening aan de Pers- en Propaganda-Commissie worden ingezonden.

Verzoek scheidsrechter Meijer tot het nemen van maatregelen, opdat zijne vordering op U.D.I. Amersfoort, dateerende van 1904, wordt voldaan.

Het bedrag zal van bondswege worden uitbetaald en de vordering overgenomen.

Bedanken U.D.I. Amersfoort v/h lidmaatschap zal worden geaccepteerd, nadat bovenstaande vordering zal zijn voldaan.

Bedanken V.V.G.J. 's-Gravenhage. • Geaccepteerd.

Terugtrekken Quick II Nijmegen uit de competitie genoteerd.

Verzoek om dispensatie, ingediend door den Heer F. J. Stemvers, ex-lid van Quick Haag om te mogen spelen voor M. C. Swift, Amsterdam wegens verplaatsing naar hier.

Wordt ingewilligd.

Verzoek ingediend door Saturnus Rotterdam ten behoeve van een harer leden om dispensatie te verleenen tot het spelen voor deze vereeniging, nadat bedoeld lid reeds uitgekomen is voor Celeritas in de zilveren bal wedstrijden.

Aan de betrokken vereeniging zal worden medegedeeld, dat een dergelijk verzoek door het lid zelve zal moeten worden ingediend.

In verband met de bekende bijzonderheden wordt echter bij voorbaat geadviseerd tot afwijzende beschikking.

Verzoek Quick Amersfoort tot het bekomen van vrijstelling van competitie-wedstrijden op 1 Oetober wordt ingewilligd.

Bestuursreglement (aanvulling).

Op voorstel van den Heer Hirschmann wordt het in de vorige bestuursvergadering bekrachtigde reglement nog met enkele bepalingen aangevuld, betrekking hebbende op de vertegenwoordiging van den Bond bij officieelen gelegenheden en de gedragslijn van den secretarispenningmeester bij het nemen van beslissingen in spoedeischende gevallen.

Ook het verleenen van uitstel van competitiewedstrijden zal door den s -p. moeten worden overlegd met de bestuurs-commissie.

Voorstel tot het doen van stappen bij de regeering in zake voetbal (Hirschman).

De voorsteller heeft in de kortelirgs uitgesproken troonrede aanleiding gevonden, tot het doen van dit voorstel. Hij meent dat, waar plannen blijken te bestaan ten opzichte van lichaamsoefeningen bij de militairen in dien zin, dat dezen voor korten oefeningstijd in aanmerking kunnen komen, wanneer zij zich een zekeren graad van lichaamsvaardigheid hebben weten te verwerven, de N.V.B. niet mag schier blijven in het doen van stappon bij de regeering, in dit geval bij den Minister van Oorlog, teneinde te trachten, ook de beoefening van ons spel in het programma te doen opnemen. Het voorstel vindt bij alle bestuursleden instemming. De heer Gratama, uit de practijk sprekende, deelt

mede, dat voetbal in zijn garnizoen reeds behoort tot het programma van dienst.

Hij zou b.v. als een van de eerste punten in het bij de regeering in te dienen verzoek willen zien geformuleerd, dat elk garnizoen de beschikking zal krijgen over een voetbalveld.

In ruwe trekken wordt een en ander besproken. Genoemd worden eene competitie tusechen regimenten, in den aanvang misschien beter tusschen bataljons met het oog op de financieele bezwaren. Verder zouden bijv. militaire seriewedetrijden kunnen worden georganiseerd. Tevens verdient het aanbeveling, de regeering voor te stellen, eventueele subsidie voor reiskosten te verleenen aan die corpsen, voor wie het seizoen verbonden aan het spelen in eene militaire competitie, bezwaarlijk zou zijn. Deze competities worden echter verondersteld alleen succes te zullen hebben, wanneer het spel op werkdagen, dus als tak van dienst, beoefend zal worden, een en ander in verband met het gebruik maken van permissie op Zondag en het wedstrijdprogramma op dien dag.

Besloten wordt, dat de verschillende bestuursleden hunne wenschen nog een nader geformuleerd den voorzitter zullen inzenden, aan wien wordt opgedragen, de behartiging van de belangen van het voetbalspel bij de regeering te bepleiten.

Bespreking oprichting 4e klasse. Verschillende bonden met name de Haagsche-, Amsterdamsche-, Kotterdamsche-, Brabantscheen Utrechtsche provincialen Voetbalbond hebben zich tegen de eventueele oprichting verklaard.

De voorsteller, den Heer Hirschman, verklaart naar aanleiding der in den voetbal gemaakte opmerkingen, dat aan zijn voorstel een verkeerde bedoeling werd toegeschreven, waartoe de onvolledigheid der Notulen der betreffende Bestuursvergadering de oorzaak is geweest.

Zijn voorstel was gebaseerd op het willen doen opheffen der 2 gradaties in de 2e klasse, waartoe de oprichting eener 4e klasse volgens hem de eenige uitweg was teneinde daarin de zwakste krachten der 3e klasse te doen plaatsnemen. De positie der 2e klasse zou z.i. daardoor zeer versterkt worden, vooral waar de krachten van de bestaande afdeelingen A. en B. vrijwel gelijk zijn. Nu echter door de plaats gehad hebbende regeling bij de indeeling der klasse in de vorige bestuursvergadering, langs een anderen weg tot hetzefde resultaat gekomen is, bestaat er voor hem geene aanleiding, zijn voorstel te handhaven. Ten opzichte van de te tweede klasse der westelijke afdeeling (voor welke het voorstel uitsluitend bedoeld was,) wordt besloten, eene maatregel te treffffen, waardoor 2 clubs van B. en 2 van C. in aanmerking zullen moeten komen voor degradatie in de 3e klasse, waardoor de mogelijkheid geopend wordt om B. en O, die dan elk volgens de bestaande indeeling 4 clubs zullen overhouden te doen samensmelten tot ééne competitie B. van 8 clubs.

Teneinde tot dit resultaat te komen wordt aangenomen, dat aan het eind van het seizoen eene halve competitie zal worden gespeeld tusschen no. 8 van 2 A., no. 5 en 6 van 2 B. nummer 5 en 6 van 2 C. en den kampioen