HET SPORTBLAD.

dreef komen en de uitvallen zijn in den regel het gevolg van solospel. Smits weet met 2 goede schoten de score tot 3 op te voeren, nadat eens Eegensburg een reuzengat in de lucht heeft getrapt. Tot de pauze bluft de score onveranderd en nu de Delvenaren na rust wind mee krijgen, zal de score wel goede de hoogte ingaan, denkt *men, maar de voorhoede blijft het gewone spel spelen en zoo blijven de uitvallen dus tot solorennen beperkt. Als Wolbeis dan eens vinnig uitvalt en met een boogje naar Thomee overzet, trapt deze ineens in het net; m.i. was deze bal niet direct onhoudbaar, doch werd hij door het onverwachte ervan verschalkt.

Men ziet het D.V.V. aaD, dat ze vermoeid worden en ze bieden dan ook weinig weerstand meer, waarvan Smits nog eens handig gebruik maakt, door langs de verdediging te glijden en Bugs voor dé 5de en laatste maal te laten visschen. •

De wedstrijd eindigt dan als een nachtkaars, alle vuur is gedoofd en laksch speelt men verder, waardoor de score geen verandering meer ondergaat en Concordia haar doelgemiddelde weer wat heeft verbeterd. Zooals gezegd, speelde D.V.V. haar beste spel niet, het elftal had goede momenten, de voorhoede speelde af en toe aardig samen, doch daarmee is ook alles gezegd. Bij Concordia sloot de geheele verdediging als een bus, terwijl de voorhoede niet op dreef was; dit is zeker, dat wanneer zij niet beter samenspeelt tegen V.U.C. en V.O.C. het succes wel eens aan de zijde der tegenpartij zal kunnen zijn. Scheidsrechter Bronkhorst leidde den wedstrijd op uitnemende wijze en tot ieders genoegen.

Delvenaar.

Uit Hengelo. In langen tijd had men in Hengelo geen bondswedstrijd te aanschouwen gehad en het was daarom, dat men met verlangen de voor Zondag vastgestelde ontmoeting tegen Quick (K) tegemoet zag. Wanneer hierbij vermeld wordt, dat het voor de Hengeloosche voetbalenthousiasten altijd een der aantrekkelijkste wedstrijden is, als de Hoofdcursianen, die zich steeds als loyale en gezellige sportlui doen kennen, te gast zijn, is 't te begrijpen, dat het tegen half drie op het Tub.-terrein aardig vol liep. Of het een spannende strijd zou worden? Ziedaar een vraag, welker beantwoording men met oog op Q's gedurig zeer onvolledig opkomen (een feit, dat intusschen zeer te betreuren is) niet in bevestigenden zin dorst geven. De traditie getrouw, trad Q. dan ook weder met menigen invaller in de gelederen in het veld om zich tegenover T., dat „au grand complet" verscheen, op te stellen.

Het begin was dadelijk voor T. en het duurde niet lang, of de eersteling was ter wereld. Wel trachtten de Quick-backs, waarbij Anschütz uitblonk, zich de roodbaadjes van het lijf te houden, doch, mocht hem dit ook een enkel maal gelukken, het was te zien, dat het niet bij één goaltje voor C. kon big ven; weldra zat dan ook no. 2, waarna de score tot de rust geleidelijk tot 7—0 werd opgevoerd.

Na de thee wederom hetzelfde spelletje en

moest de welgedane doelverdediger der onderofficieren bet aanzien, dat nog 7 ballen langs hem heen in het net terecht kwamen.

Zoo kwam het einde van dit treurspel, hetwelk evenwel door de Quick-luidjes niet erg dramatisch werd opgevat, met een record-score van 14—0 voor Tubantia.

Over de spelers uit te wijden acht ik na een dergelijken wedstrijd van geen nut; alleen wil ik nog vermelden, dat Anschütz bij Q. schitterde, evenwel hoe hard hg ook werkte, hg alleen kon het gevaar niet afwenden: daartoe speelde de T-voorhoede te overweldigend. Bij; T. waren allen in goede conditie; middenover Wynia mag een pluimpje voor z'n doorzetten niet onthouden worden: Oa zoo voort, Piet, en je zult nog een onmisbaar centervoor worden.

Nu a.s. Zondag tegen O. N. Dan nogmaals alle krachten ingespannen, Tubantianen, en de derde plaats, die jelui als oud-kampioenen zeer zeker toekomt, kan jelui niet ontgaan.

„John".

Van de Veluwe.

Eobur 1 beëindigde Zondag haar seizoen met een 7—3 overwinning op Daventïia en legde hierdoor beslag op de 2de plaats. Robur II trok voor den G.V.B. met liefst zes invallers naar Deventer om Go Ahead II partij te gevenmet het gevolg, dat zoowel de menschen van krscht en snelheid als de mannetjes, die voorwaarts willen, twee keeren het vijandelijk net wisten te vinden; zoodat een gelijk spel het resultaat was; iets, dat met een weinigje geluk gemakkelijk een Deventer overwinning had kunnen zijn. Volharding speelde tegen L.B.B. uit Zutphen ook al gelijk, 3—3 was hier het resultaat. Hieronder een verslag van den wedstrijd:

Bóbur et Velocitas—Daventria.

Daar de aangewezen scheidsrechter op het appèl ontbrak, wordt eerst om bijna half drie begonnen onder leiding van den heer Beek. Nauwelijks is afgetrapt, of Eoburs voorhoede gaat er van door; Koster rent met den bal naar het Deventerdoel, waar hg evenwel op de achterspelers stuit, die hem het leder ontfutselen en hun voorhoede in staat stellen om een bezoek bij Boas af te leggen, waar evenwel, om het vroege uur, niet thuis wordt gegeven. Het duurt niet lang of Huizinga rent langs het lijntje, geeft een goede voorzet en v. Wensch doelpunt.

Onmiddellijk na den aftrap weer een prachtvoorzet van Huizinga, maar v. Mensch faalt op het juiste moment en de kans is verkeken. Daventria is dan aan het woord, maar toch maakt Eobur door Koster nummer twee. Niet lang hierna krijgt Daventria een strafschop, die door „Fransje" keurig in een doelpunt wordt omgezet- Daventria blijft aanvallen; bg een dier aanvallen zet Fransje voor en de bal wordt op meesterlijke wijze ingekopt, nadat kort te voren door Eobur een strafschop gemist werd. Nog één keer weet Daventria voor de rust te doelpunten, als Boas een tam schot door zgn beenen laat glippen. Met 3—2 voor Daventria breekt de rust aan, welke, door den Eevue-