HET SPORTBLAD.

Buitenland

Voetbal in Engeland.

De eindstri/d om de Cup.

Alweer is een Cupfinal in het Crystal Palace gespeeld, maar ditmaal is de beslissirig nog niet gevallen en Zaterdag zullen Barnsley en Neweastle elkaar op het veld van Everton te Liverpool nogmaals moeten bestrijden om te beslissen of Barnsley dan wel Neweastle voor een jaar de zoozeer begeerde Trophee mag bewaren.

Op papier was Neweastle United verreweg het beste team, maar de Novocastrians schijnen ondanks hun vier finals sinds 1905, te Sydenham maar niet goed te kunnen spelen en ook .ditmaal bleven ze ver beneden den vorm, welke ze in gewone leaguematches toonen.

Barnsley daarentegen speelde uitstekend en het was voor duizenden onder de toeschouwers een teleurstelling dat Rutherfort kort voor het einde geluk wist te maken.

Ruim 80.000 toeschouwers waren aanwezig, Waarbij niet minder dan 6000 enthousiasten uit Barnsley een betrekkelijk arm fabrieksplaatsje.

De liefhebberij in Barnsley voor dezea wedstrijd was zoo groot dat bijna alle fabrieken den geheelen Zaterdag gesloten waren, terwijl het meerendeel de loonen reeds op Vrijdag uitbetaalde!

Voor die 6000 was het zeker wel de grootste teleurstelling dat Neweastle geluk maakte, want ze zullen wel niet allen in staat zijn om Zaterdag den eindstrijd te Liverpool te gaan bijwonen.

De Novocastrians betraden het eerst het veld. Ze werden natuurlijk hartelijk toegejuicht, maar veel grooter was het enthousisme, toen even later Barnsley het veld inkwam. Het bleek toen al dadelijk dat de sympathie van het meerendeel der bezoekers voor Barnsley was, een eigenaardig verschijnsel, misschien voortspruitende uit de omstandigheid, dat men dikwijls meer sympathie heeft voor de zwakkeren, mogelijk echter ook was het feit dat het Newcastle-team grootendeels uit Schotten bestond hieraan niet vreemd.

Colin Veitch, de captain der Noordelijken, Won den toss en koos eerst het windvoordeel. Veitch heeft al de finals ii den laagten tijd door Neweastle gespeeld, meegemaakt, maar merkwaarkig genoeg heeft hij steeds op verschillende plaatsen gespeeld. Hij is een speler die op elke plaats bruikbaar is en wanneer er dan ook een zwakke plek in het elftal is, dan Wordt Veitch naar die plaats getransporteerd en de zaak is in orde. Zoo speelde hij achtereenvolgens linksbinnen, middenvoor, spil en rechtshalf. Onmiddellijk na den aftrap ging Neweastle er van door, maar Shepherd schoot in het zijnet. Ia de volgende minuten deed New°astle weer een paar goede aanvallen, maar telkens brachten ze het niet verder dan tot een VrÜen schop tegen Barnsley, die werd weggewerkt. Hel liet zich aanzien, dat de Barnsley verdediging een groot deel van het werk in

dezen strijd zou hebben te verrichten. De Barnsley-voorhoede werd gemakkelijk in bedwang gehouden maar de Newcastle-voorhoede had daardoor nog geen vrij spel. Speciaal Shepherd, de beroemde middenvoor, werd duchtig bewaakt en de stevige Boyle liet hem geen minuut los.

De geheele Barnsley verdediging maakte bovendien een flink gebruik van haar lichaamskracht terwijl ze verder uitstekend kopwerk vertoonde.

Het beste werk in de Barnsley verdediging werd verricht door Downs die werkelijk schitterend spel ten beste gaf. Eens wist Higgins hem te ontkomen en een schot in te zenden dat echter juist aan den verkeerden kant van het net belandde. Even later waagde Veitch zelf een kansje maar ook thans ging de bal naast.

Langzamerhand werd echter het spel meer verdeeld. De overmacht van Neweastle werd iets minder en de Barnsley halfs waren thans. in staat ook wat meer aandacht aan hun voorhoede te wijden. De Barnsley vleugel brachten verschillende malen goed op maar in hun voorzetten waren ze niet gelukkig en wanneer ze goed geplaatst werden wisten de Neweastle backs het gevaar af te wenden.

Intusschen ging ook de Neweastle aanval er verschillende malen van door, maar de Barnsley-verdedigers wist telkens den aanval af te slaan. Keer op keer moest verder voor kleine ongevallen gestopt worden en de trainers hadden druk werk om telkens de spelers weer op de been te hrengen. Onder duchtig applaus wist ten slotte na 88 minuten Barnsley de leiding te nemen, doordat Tufcell een voorzet aan Bartrop benutte.

De nog restende minuten voor de pauze verliepen onder enorme spanning, want Neweastle deed het uiterste om den achterstand in te halen terwijl Barnsley d>or het leidende punt nog wat meer zelfvertrouwen gekregen had en niat in het minst van plan was om de leiding af te staan.

Het eenige feit van belang voor de pauze was nog dat Tufnell zich eens voor buitenspel bestraft zag juist op het moment, dat hij den bal in het net wou trappen.

Zoo werd roet 1—0 voor de 2e klassers van doel verwisseld.

In de tweede helft speelde Barnsley aanvankelijk wat men noemt eau spoiling-game, dat is een spel waarbij zoo veel mogelijk de tegenpartij gedekt wordt en niemand een oogenblik vrij spel wordt gelaten.

De Barnsley-halves verzwakten in deze periode eenigszins, waarvan de Newcastle-voorhoede profiteerde. De beide backs bleven échter schitterend spelen. Eens scheen een doelpunt zeker toen Wilson keihard den bal in een hoek schoot. Het leder werd echter even door den buitenspel staanden Shepherd aangeraakt en het doelpunt dus geannuleerd. Na een periode van overwicht door Neweastle herstelde Barnsley zich weer en uit een worsteling niet ver van het doel zond plotseling Boyle een reusachtig hard schot in. Whitjon, niet wetende of Lawfence er op verdacht was, stak er plot-