ËET SPORTBLAD.

met gewichten in beide handen en ik heb in zelf gezien, dat het op die manier mogelijk is, tot bijzondere praestaties te komen.

Held's Sport handel

Westzeedijk 19, Rotterdam,

is het beste en goedkoopste adres voor alle

SPORTARTIKELEN.

f^T" Vraagt IPriiscourant.

ZWEMMEN.

Nederl, Zwembond.

Waterpolo-Competiiie 2 a klasse. Eindstand. Afdeeliog A.

Ge^pv GRjV. Verl. Gel\jk Pant. voor teg.

De Maas 4 3 0 1 7 16 4

R.Z.C. 4 2 1 1 5 14 6

D.J.K. II 4 0 4 0 0 1 21

Afdeeling B.

YII 43106 19 4

H. v. G. B. 4 3 1 0 6 19 5

A.Z. 4 0 4 0 0 1 27

De beslissingswedstrijd 1.1. Zondag te Gouda gehouden, Maas ^versus Y II werd door „de Maas" gewonnen met 4—0.

Deze vereeniging heeft dus dit jaar het kampioenschap behaald.

Door bijzondere omstandigheden kon de concours-wedstrijd H.v.G.B.—Friton 1.1. Zondag niet doorgaan; deze wordt nu gehouden op 4 September a.s.

De Secretaris der Polo-Commissie F. VAN DINTER.

Goudsche Zwemclub.

Als hekkensluiter voor het seizoen 1910, had bovengenoemde club Zondag een Nationalen Zwemwedstrijd uitgeschreven in de Zweminrichting aan de Houtmansgracht, daartoe welwillend afgestaan door het Gemeentebestuur van Gouda.

Zooals altijd, prachtig weer in Gouda. Heel veel publiek was aanwezig, om de soms spannende nummers met aandacht te volgen. Ook de burgemeester van Gouda woonde een deel van den wedstrijd bij. De inrichting zelf, keurig versierd, terwijl vlaggen van aangesloten vereenigingen, tevens die van den Nederl. Zwembond, den achtergrond van de inrichting een feestelijk aanzien gaven.

Ook van den kant der mededingers was veel belangstelling; uit Amsterdam bijv. waren circa 40 zwemmers overgekomen, terwül mede aanwezig waren leden van „de Maas", Rotterd. Zwemclub, Arnhemsche Zwemclub, Amersfoort sche Z. P. C. enz.

De jury bestond ditmaal uit de volgende heeren:

A. C. Cozijn, Eerelid Goudsche Zwemclub, Eerelid Ned. Zwembond.

J. M. Cortlever, commissaris idem. A. Kappenburg, oud-voorzitter D. J. K. A. Goedewaagen Jr. J. Samson, voorz. Goulsche Zwemclub. J. v. Kranenburg, 2e voorzitter Goudsche Zwemclub.

Voor prijzen waren uitgeloofd verguld-zilveren, zilveren en bronzen medailles, door de feestvierende vereer, igir.g, terwijl aangeboden was door de vereeniging Gouda Vooruit een verguldzilveren medaille voor de le aankomende over 400 Meter en als le prijs voor duiken voor dames een verguld-zilveren medaille door da commissie van toezicht op de stedelijke Baden Zweminrichting.

De wedstrijden vingen aan circa 12l/3 uur en waren afgeloopen 5Va uur ; er werd dan ook met spoed gewerkt, zoodat alles flink van stapel liep.

Zooals reeds gezegd, werd met veel animo gezwommen en handhaafden de sterren hun plaatsen in de diverse nummers.

Op den voorgrond trad echter een heel jonge ster en wel een lid der Goudsjhe Zwemclub. De 15 j*rige O. J. Goedewaagen mocht het genoegen hebben een Stal prijzen, waaronder 2 eerste en een 2e, te bemachtigen. Voorwaar een aanwinst voor de G.Z.C. en voor de algemeene zwemsport.

Toch houden wij niet van overdrijving, zooals is geschied.

Eerst 40 M. snelzwemmen, dan de 400, nogmaals 80 M., en eindelijk hindernis zwemmen is te veel voor een pas beginnende zwemmer. Werkelijk zijn debuut was schitterend, maar oppassen niet te veel hooi in eens op de vork, alles heeft zijn grens en dus ook wedstrijd zwemmen. Wij zullen gaarne zien, dat genoemde zwemmer het volgende seizoen geregeld op de wedstrijden uitkomt.

Nog zij gemeld dat de muziek om half twee begon te spelen, en de heer Samson, voorzitter der G.Z.C, de prijzen met een harteljjk woord aan iedere prijswinner (ster) uitreikte. Met de grootste voldoening kan het bestuur der Goudsche zwemclub terug zien op haar welgeslaagd zwemfeest.

I. Snelzwemmen op de borst, baanlengte 40 meter.

Voor leden der Goudsche Zwemclub en abonne's der inrichting beneden 16 jaar. le prijs. C. J. Goedewagen 338/5 sec. 2o „ D. IJsselstein 38 „ II. Snelzwemmen op de borst ("Juniores), baanlengte 80 meter, le prijs. K. Eratz (Maas), 1 min. 10 sec. 2e „ H. C. Zanders (D.J.K.) 1 „ 10*/» , 3e „ H. Smh (Am.Z.P.C.) 1 „ 11 „

Voor dit nummer was ingeschreven S. Vemeij (H.V.G.B.) een van de snelste juniores van dit seizoen, maar was niet opgekomen, wederom het oude liedje, zich in laten schrijven en niet starten.

Waar bljjft nu het inleggeld ? ? ? III. Rugzwemmen,

baanlengte 40 meter. Voor leden der Goudsche Zwemelub. le prijs. Y. Smit 35*/6 sec. 2e „ J. C. de Boer 371/» ,