H Ë ï SPORTBLAD

IV. Borstzwemmen (vrije deelname), baanlengte 400 meter, le prijs. F. W. Meuring (Y) 7 minuten 2e m L. Benenga (Maae) 7 min. 17b sec. 3e „ H. Smit (AmZ.P.C.) 7 „ 5±

Jammer was het dat A. Minnes (Y) toen hij 240 meter had gezwommen in 4 min. I sec, het opgaf. •

Daar hij op Meuring v or was en een flinke snelheid had was het een prachtvolle gelegenheid geweest, Meuring eens te kloppen, te meer daarmen ons verzekerde dat Minnes het vol had kunnen houden.

Nog gewerd C. J. Goedewagen een nog jeugdig zwemmer (15 jaar) een troostprijs, omdat hij volgens enkele dagbladen de 400 meter uitzwom en vierde aankwam tijd 8.257e sac.

Zeer zeker voor esn junior een mooi stuk werk en voor zijn moeite en volharding een prijsje wel verdiend, maar de mededeeling dat hij vierde aankwam is onjuist, daar H. J. Zanders (D.J.K.) ook een jeugdig zwemmer, door- de Jury werd afgelezen als 4e aankomende en wel in den tjjd van 7 min. 5975 sec. en die tijd was beslist nog verbeterd geworden, wanne r hij naast een betere concurent had gezwommen.

Eere wie eere toekomt.

Bugswemmen (Juniores) baanlengte 40 M.

le pr. H. Roos, (Y) 847, sec.

2e pr. S. Smit (G.Z.C.) 377, sec.

3e pr. L. J. Westrik (Y) 397, sec

Borstzwemmen (dames) baanlengte 80 M.

le pr. Mej. N. Zernike (H.D.Z) 1 m. 267,.

2e pr. Mej. S. de Kup (idem.) 1 m. 287,.

Waar bleven de dames Frederiks en Loggere???. Speciaal waren op verzoek der dames door het Bestuur der Goüdsche Zwemclub, twee nummers op het programma geplaatsten ziet de zwemsters zijn er niet. Ia deze handelwijze juist, tegenover het ingewilligde verzoek ?

Nog een klein verzoek aan mej. De Kup; tik even bij aankomst van het afgelegde traject aan de boei, dan kan de jury juister den tijd noteeren.

VII. Borstzwemmen voor leden der Goudsche Zwemclub, baanlengte 80 meter, le prijs J. O. de Boer, 1-min. 117b sec. 2e „ C. J. Goedewagen, 1 min. 177b sec.

VIII. Rugzwemmen (vrije deelname),

baanlengte 80 meter, le prijs C. J. Tersteeg (Y), 1 min. 127, sec. 2e „ J. H. Scheepers (Arnh. Z), 1 m. 177b s. 3e „ A. Frank (B.Z.C.), l min. 197, sec.

Tersteeg mócht bijna het genoegen hebben record te maken, 7b sec- mankeerde er aan, (record is 1 min. 127b sec) ergo geen record gemaakt.

IX. Borstzwemmen (vrije deelname),

baanlengte 80 meter.

le prijs B. Beninga (Maas) 1 min. 37, sec. 2e A. van Hasselt (B.Z.C.) 1 min. 4 sec 3e " J. O. de Boer (G.Z.C.) 1 min. 167, sec.

X, Hinderniszwemmen voor leden der G.Z.C. beneden 18 j *ar.

le prijs C J. Geedewagen, 1 min. 147, sec. 2a „ W. H. P. Smit, 1 min. 1675 sec.

XL Duiken (dames) (diepte r 72 nieter) Voor dit nummer kwamen ook alleen uit de dames Zsrnike en de Kup. Mej. de Kup had het genoegen de pop op te halen in 52 sec dus le prijs. Mej. Zernike dook ook maar haalde de pop niet op, toch meende het bostuur haar de tweede prijs te moeten toekennen, als herinnering. Dankbaar werd de medaille aangenomen.

XII. Duiken (vrije deelnamen) (diepte 272 metei) le prijs W. J. Los van Haarlem (y) 34 sec. 2e prijs C. J. Tersteeg (y)"3575 sec. 3a prijs H. Kratz ("Maas) 377, sec.

Waterspringen. 3 verplichte en 2 vrije sprongen.

Verplichte sprongen waren Keizersprong en en Snoeksprong. Salto voorover des verlangd van de hooge of lage plank.

Favoriet was de voor ons alom bekende kampioenspricger lid der D.J.K N. Sturkop met 186 punten. Zooals altijd werden de sprongen correct ten uitvoer gebracht. Ook de tweede prijswinner Jac. van Ee (Y) mocht er zijn, ook bij had zijn dag 159 punten werd voor hem genoteerd. Kup (Maas) 156 punten N.N, (G.R.C) 153 punten, voerden de sprongen naar hun beste weten uit, maar kwamen wel eens onzacht met het water in aanraking. Cameille (R.I.C.) gaf het op; het water deed te veel pijn.

XIV. Waterpolowedstrijd. Tusschen „Maas" en „het Y" beslissing der kampioenschap der 2e klas waterpolo competitie uitgeschreven door den Nederlandsche Zwembond. Bondsscheidsrechter A> Kappenburg. Met spanning werd deze strijd tegemoet gezien, ook al omdat in dezen enkelen wedstrijd de beslissing zou vallen wie kampioen zou worden.

Danig zijn *we teleurgesteld, tenminste het spel der Y-spelers geleek niets op een le klas spel. Onmiddellijk was het Y de zwakste en nam de Maas het spel in handen. Door een fout van den Y-doelman kreeg de Maas voor rust het leidende punt. Na de rust werd het Y-team ingesloten en scoorde de Maas nog 3 maal. Wel is waar brak het Y somtijds door en loste enkele goede schoten, maar helaas zonder succes. De Maas boekte dan ook een welverdiende overwinning van 4—0. Zullen wij het volgende seizoen de Maas zien uitkomen in de eersteklas competitie ? Met spelers als Gebr. Benenga en Wouters, zal het Maas-team geen slecht figuur maken ... en . . , een le klasse competitie kan weer worden gespeeld, wat dringend noodig is, voor de waterpolosporr.

XV. Waterpolowedstrijd tusschen „Dolfijn"— Goudsche zwemclub. Vriendschappelijk spel. Scheidsrechter J. H. Cortlever. Zeker was het spel vriendschappelijk te noemen.